Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Míče na házenou

Míče na házenou - dokonale zpracované modely najdete v obchodě Sportano 

Házenou hrají nejen profesionálové, ale i amatéři a milovníci kolektivních sportů. Je to skvělá zábava pro děti i dospělé a lze ji hrát v hale nebo i na pláži. Pro úspěšnou hru je důležitá správná házená. Výběr správného modelu závisí na typu činnosti a výrobek by měl být také přizpůsoben z hlediska velikosti. V nabídce Sportano.cz najdete vysoce kvalitní míče na házenou od osvědčených výrobců, jako je Kempa nebo SELECT.  

Konstrukce a základní informace o ručních míčích 

Každý míč na házenou se skládá ze dvou částí: obalu a vnitřní trubky. Potah je obvykle vyroben z přírodní kůže, syntetické kůže nebo syntetických materiálů. Je vybaven 32 panely, které jsou speciálně sešité, aby byla zaručena odolnost proti mechanickému poškození a trvanlivost během hry. Vnitřní duše je naopak vyrobena z latexu a vyznačuje se odolnou a pružnou konstrukcí, která zajišťuje vynikající odraz. Čím lepší je vnitřní trubka, tím déle házenkářský míč vydrží.  

Házenkářský míč by měl být přizpůsoben uživateli tak, aby se dal pohodlně držet a zároveň stabilně házet. Především musí splňovat určité normy z hlediska hmotnosti, kulovitosti nebo obvodu. To se ověřuje ve fázi výroby a při vydání zvláštního certifikátu. Parametry se měří kontrolou průměru herní koule v šestnácti bodech. Kromě toho by měl být tlak v kouli 0,6 baru

Velikost házené 

Při výběru správného míče je důležité řídit se velikostí, která je určena pro určitou skupinu hráčů, a také věkem. Existují čtyři velikostní kategorie.  

  • Velikost 0 - míč je určen pro juniory, obvykle pro děti do 8 let, a nemá specifické normy a kritéria jako ostatní velikosti.  
  • Velikost 1 - Házenkářský míč velikosti 1 by měl mít obvod mezi 50 a 21 centimetry a vážit přibližně 290-330 gramů. Je určena pro dívky ve věku 8 až 14 let a chlapce ve věku 8 až 12 let.  
  • Velikost 2 - Házenkářský míč velikosti 2 by měl mít obvod 54 až 56 centimetrů a vážit 325 až 375 gramů. Tato velikost je určena pro dívky starší 14 let a chlapce od 14 do 16 let.  
  • Velikost 3 - házenkářský míč velikosti 3 má obvod mezi 58 a 60 centimetry a hmotnost přibližně 425-475 gramů. Tato velikost je určena pro mužské týmy od 16 let.  

Pro plážovou házenou by naopak ženy měly obvykle volit modely s obvodem 50 až 52 centimetrů a hmotností 280 až 300 gramů. Pro muže je to míč o obvodu 54 až 56 centimetrů a hmotnosti přibližně 350 až 370 gramů. 

Výběr správné házené 

Při výběru správných házenkářských míčů je důležité zvolit výše zmíněnou velikost, která závisí na typu hry, věku a pohlaví. Pro amatérské a rekreační hry je vhodné zvolit o něco menší házenkářský míč, který poskytne vysokou úroveň pohodlí a pevný úchop. Kromě toho věnujte pozornost konstrukci a materiálu konstrukce, kde se obvykle používají syntetické materiály nebo kůže. Použité materiály jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou úroveň odolnosti a zaručovaly bezpečné uchopení při přihrávkách a hodech. Pro plážovou házenou je naopak nejlepší zvolit gumové materiály, které se používají mnohem snadněji a pohodlněji.  

Značky nabízející kvalitní míče na házenou 

Ve společnosti Sportano nabízíme vysoce kvalitní míče SELECT, přičemž některé modely jsou vyrobeny z měkké a pružné gumy pro hru na písku nebo trávě, stejně jako z kůže a dalších syntetických materiálů. Trojúhelníkový design panelů umožňuje dobrou přilnavost za všech povětrnostních podmínek. S námi budete mít k dispozici také míče značky Kempa, které budou odpovídat velikosti a barevným variantám. Využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ten správný model, a pokud výrobek nesplní vaše očekávání - můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget