Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Rotopedy

Stacionární kolo: efektivní trénink pro každého

Magnetické, elektromagnetické, horizontální, vertikální, spinningové a vzduchové - ve Sportanu najdete široký výběr stacionárních kol navržených tak, abyste dosáhli maximálních výhod tréninku v pohodlí domova. Profesionální stroje vyvinuté světovými lídry v oblasti vybavení posiloven a fitness klubů, jako jsou Schwinn, Spokey, HMS, Kettler, Technogym nebo SportsArt, vám umožní provádět různé druhy cvičení, od relaxačního kardia až po výkonný cyklistický trénink. 

Proč cvičit na stacionárním kole? Účinky a přínosy školení

Hlavní výhodou cvičení na stacionárním kole je možnost cvičit bez ohledu na povětrnostní podmínky, kdykoli a bez opuštění domova. Pravidelné cvičení na rotopedu zaručuje zlepšení kondice a výkonnosti, lepší činnost kardiovaskulárního systému (nižší riziko srdečních onemocnění nebo aterosklerózy) a posílení svalů nohou. Soustavným aerobním tréninkem na kole (měl by trvat alespoň 30 minut a probíhat v rozmezí 60-70 % maximální tepové frekvence, tzv. HRmax) podpoříte spalování tukové tkáně, což je dobrá informace, pokud se chcete zbavit nadbytečných kilogramů nebo zpevnit a vytvarovat tělo, zejména spodní partie (lýtka, stehna, hýždě). Důležité je, že jízda na stacionárním kole nezatěžuje klouby, proto je ideální jako forma cvičení pro starší osoby, těhotné ženy i sportovce vracející se po zranění. Mezi nesporné výhody cvičení s tímto zařízením patří lepší soustředění a lepší nálada. Stacionární kolo lze také použít jako rozcvičku před dalším domácím tréninkem, například silovým nebo funkčním. 

Jaké stacionární kolo si vybrat? Typy rotopedů 

Stacionární vzpřímené jízdní kolo

Vzpřímené stacionární kolo má pedály umístěné téměř pod sedlem, takže cvičení na něm se podobá jízdě na běžném kole. Vzpřímený nebo mírně pokrčený postoj při tréninku zapojuje mnoho svalů, takže tuto možnost zvolte, pokud chcete vytvarovat spodní část těla a zlepšit svou kondici. 

Horizontální stacionární jízdní kolo

Tato verze rotopedu se vyznačuje pololeže (podobně jako při jízdě na kajaku) s pohodlnou opěrkou zad - pedály jsou umístěny v přední části rotopedu téměř v jedné linii s řídítky. Taková konstrukce stacionárního kola je ideální, pokud máte problémy se zády (bederní poruchy nebo bolesti spojené s prací v kanceláři, za volantem), bojujete s obezitou, jste starší osoba nebo nechcete zatěžovat klouby.  

Magnetické stacionární kolo

Toto kolo je vybaveno magnetickou brzdou, která vám umožní nakonfigurovat nastavení tréninku podle vašich individuálních preferencí. Odpor lze nastavit pomocí kolečka (odpor si nastavíte sami) nebo motoru (široká škála typů cvičení). Velmi tichý mechanismus magnetického kola je skvělý, pokud často trénujete brzy ráno nebo pozdě večer či v noci.  

Stacionární elektromagnetické kolo 

Technologicky nejpokročilejší typ stacionárního kola - magnetický model vylepšený mikroprocesorem a elektromotorem, které zajišťují přesné nastavení tréninkových parametrů a práci s vyšším odporem. Elektromagnetické stacionární kolo je extrémně tiché, takže můžete trénovat ve společnosti ostatních členů rodiny při společném sledování filmu. Tato verze rotopedu vyžaduje připojení k elektrické síti a je vynikající volbou pro pokročilé sportovce. 

Spinningové kolo

Spinningové kolo má robustní konstrukci (obvykle ocelovou), setrvačník (pro napodobení jízdy v terénu), mechanický odporový systém, tvarovaná řídítka jako na silničním kole a pedály s nánožníky (pro sportovní obuv) na horní straně a s připevněnými SPD bloky (pro silniční nebo MTB cyklistickou obuv) na spodní straně.

Spin bike je řešením pro profesionální cyklisty, lidi, kteří preferují intenzivní trénink, ty, kteří hubnou, chtějí modelovat spodní části těla, seniory, těhotné ženy a také pro ty, kteří se vracejí do formy po zranění (např. dolních končetin).   

Vzdušné kolo

Air bike, spojovaný především s tréninkem crossfitu, je kombinací stacionárního kola, orbitreku a vesla. Stroj s ventilátorem místo kola, sedlem, pedály a dlouhými rukojeťmi je poháněn vzduchem, který vzniká pohybem rukou a nohou. Tato kombinace vám umožňuje trénovat celé tělo, zaměřit se pouze na spodní partie (nehýbete klikami) nebo trénovat pouze horní partie. Intenzita cvičení závisí na vás a na síle, kterou vložíte do aktivace vzduchového mechanismu, proto je airbike ideálním řešením pro každého, bez ohledu na úroveň trénovanosti nebo kondice. S jeho pomocí můžete provádět intenzivní intervalový, aerobní nebo rehabilitační trénink (nezatěžuje klouby, takže jej lze používat i během rekonvalescence). 

Nákup rotopedu: na co se zaměřit?

Při výběru rotopedu věnujte pozornost především hmotnosti setrvačníku (čím vyšší hmotnost, tím stabilnější konstrukce a větší možnosti změny odporu), počtu stupňů nastavení odporu (čím více, tím lepší nastavení intenzity tréninku), možnosti vertikálního a horizontálního nastavení sedla a řídítek (bezpečnost, pohodlí a správná poloha při cvičení) a přijatelné hmotnosti uživatele (obvykle od 100 do 160 kg).  

Při výběru modelu s displejem se vyplatí mít k dispozici snadno čitelný LCD displej, který zobrazuje nejdůležitější tréninkové parametry, jako jsou: čas, tempo, vzdálenost, puls, spálené kalorie, otáčky a výkon.

Jaká další zařízení vám zpestří trénink? Široká polička nebo držák na telefon/tablet/knihu, vestavěné reproduktory a vstup pro MP3 a připojení Bluetooth. Dbejte také na přítomnost držáku na láhve nebo láhve, přepravních válečků (pro snadnější přepravu zařízení) a vyrovnávacích nožiček. 

Při nákupu rotopedu by mělo hrát důležitou roli množství prostoru, který máte k dispozici - pro malé prostory může být kompromisem skládací model. 

Při nákupu stacionárních kol u Sportano si můžete být jisti, že sáhnete po vysoce kvalitním funkčním vybavení, které splní i ta nejnáročnější očekávání. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget