Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Veslovací trenažéry

Veslovací trenažéry v prodejně Sportano nabízejí: kardio a silový trénink v jednom!

Odolné a robustní veslařské trenažéry od světových výrobců vybavení pro sportovce a nadšence do cvičení jsou k dispozici ve Sportanu, včetně: Kettler, HMS, Life Fitness, ProForm, WaterRower, Spokey, Technogym nebo York Fitness. Systematický trénink na veslařském ergometru v kombinaci s intenzivním zapojením horních a dolních partií těla je hotovým receptem na zlepšení fyzické kondice, formování postavy a zpevnění pokožky a zlepšení činnosti srdce a dýchacího systému. Pokud navíc můžete cvičit doma, bez ohledu na povětrnostní podmínky a v kteroukoli denní dobu, stojí za to to zkusit, i když máte s tréninkem málo zkušeností. Stačí si pořídit veslařský ergometr. 

Cvičení na veslici a účinky pravidelného cvičení  

Veslařský ergometr aktivně procvičuje téměř všechny svaly (85-90 %) při každém pohybu na vodě, který se podobá veslování, a je tak skvělým způsobem, jak si celkově zatrénovat, a to bez ohledu na úroveň vaší kondice a trénovanosti. 

Na veslařském trenažéru můžete provádět intenzivní intervaly i klidnější metabolický trénink, aniž byste zatěžovali klouby, takže můžete využívat jeho blahodárných účinků na tělo bez ohledu na věk a kondici. Je vhodný jak jako fáze přípravy v podzimním a zimním období pro veslaře a kajakáře, tak může být součástí rehabilitace po zranění. Zvýšený metabolismus a vysoké spalování kalorií (až 350 kcal během 30 minut tréninku - v závislosti na intenzitě cvičení, tělesné hmotnosti, věku, výšce, pohlaví), lepší prokrvení, a tím i okysličení tkání a zlepšení činnosti kardiovaskulárního systému, jakož i zlepšení dechové výkonnosti jsou dalšími výhodami pravidelného tréninku na veslařském trenažéru. 

Magnetický, vodní nebo vzduchový? Vyberte si veslaře podle sebe

Magnetické veslování

Má setrvačník a magnety, které přibližováním a oddalováním od kola analogicky zvyšují nebo snižují brzdnou sílu. Systém odporu se zde reguluje pomocí voliče nebo elektronicky (vestavěný počítač). Díky tichému provozu je magnetický veslař ideální pro trénink ve velmi brzkých nebo pozdních hodinách, v paneláku nebo s malými dětmi. Přítomnost displeje umožňuje sledovat nejdůležitější tréninkové parametry: čas, spálené kalorie, vzdálenost, počet opakování za minutu, výkon atd. 

Vodní trénink veslování

Tento model má obvykle dřevěnou konstrukci a jeho pohonný a odporový systém je založen na vodě umístěné v nádrži vpředu. Vodní trenažér nejvěrněji kopíruje pohyb při veslování v přírodě a odpor vody zajišťuje plynulý provoz a přesné přizpůsobení síle a tempu uživatele. Bonusem je relaxační šumění vody. 

Vzduchové veslování 

Odpor na tomto ergometru je vytvářen vzduchem cirkulujícím ve větrném mlýně - čím rychleji veslujete, tím silnější je odpor. Vzduchový veslovací trenažér nezatěžuje klouby a svaly, takže je ideální, pokud s cvičením teprve začínáte, vracíte se k němu po delší pauze nebo jste starší. 

Domácí tréninkové veslování od společnosti Sportano 

Účinnost tréninku na veslařském trenažéru závisí nejen na systému odporu a pohonu (magnetický, vodní nebo vzduchový), ale také na počtu stupňů regulace odporu a možnosti jeho utažení (manuální - méně přesné nebo elektronické - přesné). Věnujte pozornost údajům zobrazovaným na displeji - kromě základních měření, jako je čas běhu, vzdálenost nebo spálené kalorie, bude cennou odpovědí údaj o čase na vzdálenost 500 m nebo počet pohybů provedených za minutu. Nezapomeňte na připojení Bluetooth a možnost používat tréninkové aplikace, které vám umožní například soutěžit s ostatními veslaři nebo přáteli. 

Při výběru veslovacího ergometru dbejte na pohodlné a stabilní nastavitelné sedlo (nejlepší bude to na válečcích s kuličkovými ložisky) a odolnost konstrukce vůči vlhkosti. Vyberte si vybavení podle své hmotnosti (nosnost se pohybuje od 100 kg do 160 kg v závislosti na modelu). 

Chcete veslovací ergometr, který se snadno přepravuje a nezabere mnoho místa? Vyberte si skládací verzi s přepravními kolečky. Je dobré, aby měl protiskluzové podložky, které zabrání jeho pohybu. 

Široká nabídka veslovacích trenažérů Sportano vám umožní vybrat si model, který nejlépe splňuje vaše cíle, ať už jste profesionální veslař, nebo začátečník v aktivním životním stylu. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget