Doručení zdarma při objednávce nad 1499 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Ortézy a stabilizátory

Stabilizátory a pásky - správná volba s obchodem Sportano

Sportování může být často spojeno s přetěžováním organismu, které nepozorovaně nebo bez povšimnutí často vede k přeměně v závažné zranění. Způsob, jak snížit nebo dokonce eliminovat zranění, je vybavit se správným stabilizátorem

V obchodě Sportano.cz najdete nejoblíbenější produkty, jako je stabilizátor čéšky, stabilizátor kotníku nebo stabilizátor kolene. Náš sortiment zahrnuje i méně populární produkty, jako jsou stabilizátory krční páteře, stabilizátory bederní páteře nebo stabilizátory ramen. V této kategorii jsou k dispozici také související produkty, jako je zápěstní pásek a kolenní stabilizační ortéza. U nás určitě najdete, co hledáte! 

Koleno, zápěstí nebo kotník - typy stabilizátorů

Ortopedické a sportovní stabilizátory jsou ortézy, které se používají k léčbě zranění a k rehabilitaci. Umožňuje vám udržovat se v kondici a zároveň zmírňuje tlak na zraněnou část těla. Ortopedický stabilizátor je specifický typ stabilizátoru, který se používá jako alternativa sádry, většinou v období rekonvalescence. 

Výrobky dostupné v obchodě Sportano.cz mají všestranné využití: jednotlivé výrobky jsou určeny pro vybrané části těla. Stabilizátor zápěstí, stabilizátor palce a stabilizátor prstů podporují funkci horních končetin, např. po úrazech nebo onemocněních (syndrom karpálního tunelu, zánět šlach, artritida). 

Stabilizátor lokte, stabilizátor kolene, stabilizátor ramene nebo stabilizátor kotníku jsou stabilizátory, které mají omezit pohyblivost namáhaných kloubů. Vzhledem k typu zranění v těchto oblastech (např. přetržení vazů nebo šlach) se stabilizátory často stávají nepostradatelným prvkem při každém tréninku. Jednorázové zranění se může snadno opakovat, a to i při menší zátěži organismu. 

Jak vybrat správný stabilizátor a na co se při nákupu zaměřit?

Každý stabilizátor, ortéza nebo ortéza se vybírá podle lékařského doporučení v závislosti na konkrétním zranění. Konzultace s odborníkem určí přesný rozsah zranění a jeho závažnost, stejně jako způsob léčby. Je možné, že pokud navštívíte lékaře dostatečně brzy, nebudete ortézu vůbec potřebovat: často stačí vhodná léčba spojená s krátkou přestávkou v intenzivním tréninku. 

Při výběru stabilizátoru věnujte pozornost několika faktorům: 

  • materiály, ze kterých je stabilizátor vyroben - je důležité, aby byly příjemné pro vaši pokožku, nezpůsobovaly oděrky nebo odřeniny, zůstaly lehké a zároveň vykazovaly rychleschnoucí vlastnosti: zejména při použití během intenzivní fyzické aktivity, 
  • hmotnost stabilizátoru - příliš těžká ortéza může způsobit další zatížení již tak oslabené oblasti a způsobit ještě větší poškození; někdy těžký stabilizátor způsobuje také nerovnoměrný růst svalové tkáně, 
  • Pohodlí - pohodlí při používání stabilizátoru, vaše pohoda a pocit bezpečí v konkrétním výrobku jsou nejdůležitějšími faktory, které by měly ovlivnit výběr vašeho budoucího stabilizátoru. 
Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget