Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přívlačové rybaření - muškaření

Produkty Sportano.cz zařazené do této kategorie splní očekávání i těch nejnáročnějších rybářských fanatiků. V nabídce obchodu najdete značky uznávané profesionály, jako jsou Savage Gear, DAM nebo Abu Garcia, které hobby rybářům poskytnou nevídané výsledky. Spinningové vybavení a příslušenství dostupné v našem obchodě se vyznačuje především použitím inovativních technologií - nástrah Line Thru nebo systémů Quick-Drag. Kvalita materiálů, z nichž je vybavení vyrobeno, přitahuje pozornost zkušených rybářů. Mluvíme zde o odolných uhlíkových vláknech, pěně EVA a PVC

Základní vybavení pro rybolov na přívlač 

Díky produktům od Sportano.cz si sestavíte přívlačový prut, který bude dokonale odpovídat vašim preferencím. V našem sortimentu najdete všechny prvky potřebné k sestavení spolehlivého prutu, který vám umožní lovit ryby nespočet hodin. 

Rybářské pruty

Pruty, které jsou v obchodě k dispozici, pocházejí od renomovaných výrobců, jako jsou Abu Garcia, Savage Gear nebo Mikado. Jejich výrobky se vyznačují nejen špičkovými materiály (např. japonská uhlíková vlákna, titan, nerezová ocel), ale také použitím technologií zlepšujících pocit z úderů a sílu prutu. Pokud jde o citlivost a průhyb blanku prutu, je Savage Gear lídrem, který své výrobky dělí do osmi různých úrovní, od UL (Ultra Light) po XXH (Extra Heavy). Ve společnosti Sportano.cz víme, že každý rybolov v závislosti na druhu ryby a typu vody vyžaduje přípravu různého vybavení. Široký sortiment vám umožní vybrat si ideální prut pro každou výpravu. 

Navijáky

Jaké jsou vlastnosti dobrého navijáku? Existuje několik zásad, ale nejdůležitější jsou počet a kvalita ložisek, převodový poměr, hmotnost a velikost. To vše a mnohem více najdete v produktech Abu Garcia. Řada navijáků Revo® se vyznačuje lehkou konstrukcí rámu ze slitiny X2-Cräftic™ a velkou silou a výkonem brzdového systému Magtrax™ a brzdového systému Carbon Matrix™. V kombinaci se skutečností, že každý naviják Abu Garcia je vybaven minimálně několika ložisky z nerezové oceli, je jasné, proč se toto vybavení stalo oblíbeným mezi rybáři lovícími štiky. 

Návnady

Kromě specifických způsobů pohybu prutu je pro spinningový rybolov charakteristický ještě jeden prvek - nástrahy. Woblery, gumy, rotačky, twistery - tyto a mnoho dalších nástrah najdete v sortimentu Sportano.cz. Široký výběr nástrah v barvách přizpůsobených jednotlivým druhům ryb se vyznačuje jedním společným aspektem, kterým je jejich nezpochybnitelná kvalita. Lídrem v této kategorii je Mikado. Tato rybářům dobře známá značka si získala jejich respekt díky svému důrazu na detail. To je vidět například na pryžích Saira vyrobených pomocí 3D technologie, která jim dodává realistickou strukturu v měřítku. Tento a další modely této značky jsou navíc k dispozici i v ručně malovaných verzích! 

Rybářské šňůry, pletené šňůry, spinningové šňůry

Představte si, že po hodině zápolení s rybou, když se chystáte nahodit podběrák... praskne vám vlasec prutu. To je asi ten nejhorší pocit, který může rybář zažít. Jak tomu zabránit? V první řadě se musíte vybavit silnými a osvědčenými spiningovými šňůrami. Pletená šňůra je rozhodně silnější než klasický monofil, a proto se obvykle používá k lovu větších dravců, jako jsou štiky nebo sumci. Jedním z nejuznávanějších výrobců rybářských vlasců je Berkley, jehož produkty najdete v našem obchodě. Jejich pletené šňůry se vyznačují především dlouhou životností. Každá z nich je upletena z několika vrstev 100% polyethylenu Dyneema®, který se používá také k výrobě horolezeckých smyček a neprůstřelných vest

Rybolov na přívlač: příslušenství a nástavce

Dokončení rybářské sady neznamená jen výběr nástrah nebo navíjení vlasce. Dokonalá sada musí být ve skutečnosti snadno upravitelná. I ti nejzkušenější rybáři se setkávají se záseky nebo zamotáním náčiní. Co v takové situaci dělat? Nejlépe uděláte, když vytáhnete příruční rybářskou tašku a nasadíte si nové nástrahy, které jsou v ní uloženy, spolu s koncovým příslušenstvím. 

Tašky a krabice 

Žádný jiný druh rybolovu nemá tolik možných nástrah a háčků jako rybolov na přívlač. Nejvhodnější je přepravovat rybářské náčiní ve speciálně navržených taškách a krabicích. I ty nejmenší sáčky umožňují snadnou přepravu několika desítek woblerů, gumiček nebo spinnerů. Například batoh Savage Gear má objem až 23 litrů! 

Koncové příslušenství

Když mluvíme o spinningovém rybolovu, nemůžeme nezmínit koncové příslušenství. Jedním z nejdůležitějších doplňků při tomto typu rybolovu je obratlík. Při lovu přívlačí jde především o pohyb nástrahy. Všechny záškuby a trhnutí prutu mohou v určitém okamžiku zamotat vlasec. Otočný obratlík díky své konstrukci zabraňuje kroucení vlasce a zároveň poskytuje návnadě volnost pohybu. Pokud dáváte přednost jigování, twitchingu nebo dokonce drop shotům, určitě se podívejte do této kategorie. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget