Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Větruodolné bundy

Větruodolné bundy - nepostradatelná odolnost a pohodlí v internetovém obchodě Sportano 

Při venkovních aktivitách se často vyskytují nepříznivé podmínky, jako je déšť, nízké teploty a vítr. Právě silné poryvy větru mohou velmi ztížit každodenní činnosti, zejména pokud se věnujete pěší turistice, běhu nebo jízdě na kole. V takových případech se vyplatí vybavit se kvalitní větruodolnou bundou, která zaručuje vysokou odolnost proti větru a zároveň je dostatečně prodyšná. Ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete větruodolné bundy na běh, cyklistiku nebo treking od renomovaných značek, jako jsou Rab, Peak Performance, Columbia, LEGO nebo Jack Wolfskin.  

Dámské, pánské, cyklistické nebo běžecké - typy větruodolných bund a jejich použití 

Před silnými poryvy větru se nejlépe ochráníte pomocí větruodolné bundy. Některé modely mají dodatečné izolace nebo povlaky, které chrání také před deštěm a chladem. Použití dalších vrstev však zvyšuje hmotnost bundy, což stojí za zvážení při nákupu. Mezi typy najdete dámskou větruodolnou bundu a pánskou větruodolnou bundu. Většinou se jedná o univerzální modely, které se hodí na procházky po městě, nákupy nebo trekking v horách. Kromě toho se můžete vybavit větruodolnou bundou na běhání a jízdu na kole. Běžci a cyklisté se obvykle tomuto typu oblečení vyhýbají, ale někdy povětrnostní podmínky vyžadují výrobek, který dokáže účinně chránit před větrem a chladem. Obvykle se jedná o módu určenou do extrémních podmínek, ultralehkou, kde hmotnost ovlivňuje výkon a cestování.  

Větruodolná bunda - užitečná častěji, než si myslíte 

Větrovka je velmi univerzální sportovní oblečení, které se hodí v horách, zejména při trekingu v přechodných ročních obdobích, kdy fouká vítr a jsou nižší teploty. Účinně chrání před silným větrem a zároveň je velmi lehký, takže v zavazadle nezabere mnoho místa. Kromě toho ji oceňují milovníci běhu, protože díky nízké hmotnosti výrobku neovlivňuje běžecký výkon ani pohodlí. Tento typ oblečení používají také cyklisté, kteří se chtějí chránit před nepříznivými podmínkami. Dámská větrovka a pánská větrovka jsou díky svému všestrannému využití vynikající volbou pro outdoorové aktivity i pro každodenní použití.  

Bunda do větru a deště - rozdíly 

Bunda do deště a větru je skvělou kombinací pro všechny outdoorové aktivity, při nichž se obvykle hledá model, který chrání před větrem a deštěm. Oba výrobky se liší především konstrukcí použité membrány a typem samotné membrány, kde je třeba zohlednit dva parametry: nepromokavost a prodyšnost. První parametr se měří podle vodního sloupce, kde jsou hodnoty udávány v milimetrech. Nejlepší modely mají vodotěsnost přes 10 000 mm a více. Prodyšnost se naopak měří pomocí jednotky h/H20/m2. Většina modelů na trhu má speciální membrány, díky nimž jsou výrobky odolné proti větru a také proti vodě díky povrchovým úpravám, jako je technologie DWR. To zajišťuje, že voda stéká po povrchu tkaniny, místo aby se do ní vsakovala, a udržuje vás tak v suchu za všech podmínek.  

Výběr větruodolné bundy - základní informace a značky 

Při výběru správné větruodolné bundy věnujte pozornost materiálu konstrukce, který udává odolnost a správný výkon oděvu. Nejčastěji jsou tyto typy bund navrženy ze syntetických materiálů, jako je polyester, nylon, polyamid nebo elastan. Vyplatí se však vybrat bundu se správnými membránami, které jsou zodpovědné za větruodolnost a prodyšnost výrobku, jako je GORE® WINDSTOPPER®. Jedná se o membránu s vynikajícími větruodolnými a vodoodpudivými vlastnostmi, která zajišťuje prodyšnost výrobku za všech podmínek.  

Pokud hledáte dámskou nebo pánskou větruodolnou bundu, podívejte se na softshellové modely s membránou. Membrána je pružný plášť mezi vnějším a vnitřním materiálem a jejím úkolem je chránit vás před větrem a částečně před deštěm. Kromě toho si dejte pozor na několik důležitých prvků, které jsou zodpovědné za lepší odolnost proti nepříznivým podmínkám. V první řadě existují modely s prodlouženou zadní částí a kapucí, pod kterou si můžete v závislosti na aktivitě umístit čepici nebo helmu. Žebrování ve spodní části bundy chrání před poryvy větru. 

V našem obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní větruodolné bundy na běhání, cyklistiku a hodí se i pro další outdoorové aktivity. Vybavíme vás těmi nejlepšími modely od renomovaných značek, jako jsou Peak Performance, Rab, Columbia, Jack Wolfskin nebo LEGO

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget