Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Silniční kola

Silniční kolo - vyberte si perfektní model z nabídky obchodu Sportano 

Vysoká kvalita silničních kol má obrovský vliv na pohodlí a především bezpečnost jízdy. Právě proto jsme ve Sportanu shromáždili takové modely. Naši odborníci se řídili především nejvyšší třídou zpracování, odolnými materiály a použitými technologiemi. V našem obchodě najdete silniční kola od světových špiček v oboru, která můžete snadno přizpůsobit své úrovni znalostí. Máme vybavení pro amatéry i profesionály od renomovaných výrobců, jako jsou Orbea, Cipoliini a Ridley. Prohlédněte si naši nabídku a přesvědčte se sami! 

Kdy se vyplatí rozhodnout se pro koupi silničního kola? 

Silniční kolo je specifické vybavení. Je speciálně navržen tak, aby umožnil uživatelům účastnit se soutěží a umožnil efektivní trénink nebo rekreační jízdu na asfaltových silnicích. Jeho design je velmi výrazný, má krátký rám, vysoko posazené sedlo a nízká, dopředu posazená řídítka s citróny, o které se opírají předloktí. Tato konstrukce zajišťuje, aby postoj jezdce vytvářel co nejmenší odpor vzduchu. To umožňuje rychlou a pohodlnou jízdu. Každý prvek konstrukce kola byl navržen tak, aby sportovci umožnil vyvinout vysokou rychlost v co nejkratším čase. 

Jak si vybrat správné silniční kolo? 

Na začátku byste si měli určit svou úroveň zkušeností. Pro začátečníky je vhodné klasické silniční kolo - bez odpružení, s řídítky zahnutými charakteristicky dolů a tenkými koly. Pokročilí uživatelé a profesionálové by si měli vybrat silniční kolo s co nejlepšími aerodynamickými vlastnostmi. Jednotlivé modely se také dobře hodí pro různé typy jízdy. Silniční kolo bude vhodnější pro jízdu v zatáčkách, trénink a rekreační jízdu. Při výběru modelu je velmi důležité věnovat pozornost velikosti rámu. Musí být vhodně přizpůsobena výšce uživatele. Je třeba také zvážit materiál. Hliníková kola jsou levnější než kola vyrobená z uhlíkových vláken, ale právě ta lépe snášejí vibrace a zaručují nízkou hmotnost. 

Velikost rámu silničního kola 

Velikost rámu se obvykle měří od středu podpěry podél sedlové trubky až po její konec. Hodnota se obvykle udává v palcích, kde 1 palec je 2,54 cm, nebo přímo v centimetrech. Někteří výrobci používají písmenné označení, například S, M, L nebo XL. Chcete-li správně zvolit velikost rámu, změřte si délku nohy, přesněji řečeno svůj krok. Změřte si délku nohou zevnitř, když stojíte rovně u zdi. Výsledek vynásobte hodnotou 0,66, která se používá pro měření na silničních, šotolinových nebo CX kolech. Chcete-li získat hodnotu vyjádřenou v palcích, vydělte výsledek dalšími 2,54.  

Výběr silničního kola do 10468 Kč

Pokud se rozhodujete pro silniční kolo do 10468 Kč, obvykle si pořídíte modely vyrobené z hliníkového rámu, který je doplněn hliníkovou nebo ocelovou vidlicí. Silniční kola v tomto množství se pravděpodobně nedostanou pod 10 kg, což je pro tento model jednokolky vysoká hmotnost. Nízká hmotnost kola ovlivňuje výkon a rychlost. Při výběru takového silničního kola je třeba mít na paměti, že se zde vyskytuje poněkud standardní a starší použití komponentů.  

Výběr silničního kola do 15702 Kč

Silniční kolo do 15702 Kč nebo silniční kolo do 20936 Kč jsou také návrhy vyrobené z hliníkového rámu, takže je důležité, aby geometrie kola byla plně přizpůsobena schopnostem člověka. V této cenové kategorii nejčastěji najdete modely pro rekreační a amatérskou jízdu s vytrvalostní geometrií. Pak dostanete hliníkové vidlice, někdy také karbonové s hliníkovou řídicí trubkou. Jízdní kolo do 15702 Kč je často vybaveno základním pohonem, tj. systémem 2x8.  

Výběr silničního kola do 26170 Kč

Při výběru silničního kola do 26170 Kč najdete také modely s geometrií rámu pro vytrvalostní jízdu, které jsou obvykle určeny pro rekreační jízdu zaměřenou na amatérskou turistiku. Většina rámů je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku, jehož trubky mohou být stínovány a vyhlazovány sváry pro dosažení prvotřídního vzhledu. Na druhou stranu jsou vidlice navrženy z uhlíkových vláken s nízkou hmotností, tuhostí a vynikající odezvou na vibrace. 

Výběr silničního kola pro dítě 

Pro jízdu po lesních nebo štěrkových cestách jsou pro děti obvykle nejvhodnější krosová kola nebo MTB. Není však problém pořídit dítěti jeho první silniční kolo, zejména pokud již dobře zvládlo jízdu na dvou kolech a chce si vypěstovat vášeň pro singletrack. Silniční kolo pro dítě by mělo mít velikost kol přibližně 26-28 palců, což umožňuje jednokolku pro děti s výškou přibližně 140 až 170 cm. Nejdůležitější je, aby kolo bylo pohodlné a mělo promyšlenou geometrii rámu, která umožňuje pohodlnou jízdu. Dobré silniční kolo je také lehké, což je pro dětský model nesmírně důležité.  

Silniční kola - na které značky se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu si můžete koupit dámské i pánské silniční kolo. Různé modely od špičkových výrobců, jako jsou Orbea, Cipollini a Ridley, umožňují volný výběr podle potřeb každého zákazníka. Pokud chcete jezdit pohodlně po ulici a jiných hladkých površích, vyberte si silniční kolo přizpůsobené tomuto typu sportu s výrazným rovným rámem. Nezapomeňte, že tato kola se liší především úhlem sedlového rámu, který má zásadní vliv na jízdní pozici.  

Využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ten správný model silničního kola. Pokud výrobek nesplňuje vaše očekávání, můžete jej vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget