Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Fitness obuv

Tréninková obuv: do fitness, posilovny i mimo ni 

Adekvátní odpružení, stabilizace a opora nohy jsou nejdůležitější, ale nikoli jediné úkoly, které má tréninková obuv plnit. Fitness obuv by měla udržet nohu v bezpečí při dynamických pohybech jak na tanečním parketu, tak na vyvýšené plošině (např. aerobikovém stupínku). Tréninková obuv do posilovny by naopak měla zaručovat dobrý cit pro zem a oporu nohy při práci s výraznou dodatečnou zátěží, například s činkou, kettlebelly nebo činky. 

Jakou tréninkovou obuv zvolit? Tipy

Při výběru správné obuvi pro trénink začněte tím, že určíte, pro jakou formu fyzické aktivity bude obuv určena. Různé typy tréninku vyžadují různou tuhost podrážky, přilnavost k podlaze nebo výšku svršku.  
  
Důležitým faktorem při nákupu tréninkové obuvi je výběr správné velikosti. Dobře padnoucí obuv maximalizuje pohodlí při cvičení, pomáhá zlepšit výkon a snižuje riziko zranění. Příliš těsné boty způsobují odřeniny a bolest nohou, zatímco příliš široké boty mohou z nohou padat a vést k nebezpečným situacím. Optimálně mohou být boty o 0,5 cm větší, než běžně nosíte (nebudou vás tlačit, když vám například při intenzivním cvičení otéká noha). 

Univerzální tréninková obuv 

Základním prvkem univerzální tréninkové obuvi je lehký a dobře odvětraný svršek (např. síťovina se síťovanými panely, které zabraňují přehřívání) a výztuhy ve svršku. Dbejte na speciální ergonomickou stélku (např. Ortholite), která se přizpůsobí tvaru nohy, gumovou podrážku odolnou proti oděru a pevné tkaničky (pro dostatečnou stabilitu nohy). 

Tělocvičná obuv 
Jejich podrážka by měla být středně silná a tvrdá, nejlépe z kvalitní pryže odolné proti oděru. Je dobré, aby měly prodyšný a vyztužený svršek. Tréninková obuv do posilovny může mít mírně zvýšenou patu (říká se jí lifterská), aby byla pohodlná při provádění mrtvých tahů nebo dřepů s činkou a aby se snížilo riziko bolesti kloubů.  

Tělocvičná obuv 

Jejich podrážka by měla být středně silná a tvrdá, nejlépe z kvalitní pryže odolné proti oděru. Je dobré, aby měly prodyšný a vyztužený svršek. Tréninková obuv do posilovny může mít mírně zvýšenou patu (říká se jí lifterská), aby byla pohodlná při provádění mrtvých tahů nebo dřepů s činkou a aby se snížilo riziko bolesti kloubů.  

Obuv pro fitness lekce 

Fitness obuv by měla být lehká a zajišťovat dostatečné odvětrávání chodidla. Ujistěte se, že mají pružnou podrážku s tlumením nárazů pro dynamické pohyby (např. skoky, kopy, choreografie atd.) a běhoun pro dobrou přilnavost k zemi.Dbejte na přesné šněrování, které pomůže udržet nohu ve stabilní poloze a snížit tak riziko zranění kotníku nebo kolene. V tomto ohledu je také důležité dostatečné tlumení, které má u fitness obuvi podobu zabudovaných gelových polštářků (např. Asics Gel) nebo vzduchových polštářků (např. AirMax)

Pánská a dámská tréninková obuv v nabídce Sportano 

Ve sportovním obchodě Sportano.cz jsme pro vás shromáždili nejlepší pánskou a dámskou obuv do posilovny a fitness, která je vyrobena z kvalitních a odolných materiálů a obohacena o inovativní technologie zajišťující maximální pohodlí a efektivitu cvičení.S našimi poradci si můžete vybrat tréninkovou obuv za atraktivní ceny a na míru vašim potřebám od značek Nike, adidas a mnoha dalších, které oceňují sportovci po celém světě.Zaručujeme rychlé dodání do 24 hodin a 30denní lhůtu na vrácení zboží.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget