Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přilby Full face

Celoobličejové přilby - odolné a pohodlné modely v obchodě Sportano 

Ochrana hlavy při jízdě na kole je nezbytná, ať už jedete na jednokolce kdekoli. Některé druhy cyklistiky vyžadují speciální ochranu a zabezpečení, aby se minimalizovaly následky případného pádu. Mluvíme o extrémní cyklistice, jako je enduro nebo freeride, kde jsou různé úrovně obtížnosti tras, vysoké rychlosti, triky nebo převýšení. Pro bezpečnou jízdu na trati se vybavte celoobličejovou cyklistickou přilbou. Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní celoobličejové přilby profesionálních značek, jako jsou UVEX, POC, FOX, Leatt, 100%, BELL, Dainese nebo Alpina.  

Kdy se vyplatí koupit celoobličejovou cyklistickou přilbu? 

Celoobličejové cyklistické přilby jsou jedny z nejlépe konstruovaných a ochranných přileb na trhu, protože se vyznačují robustní a odolnou konstrukcí. Konstrukce celoobličejové přilby znamená, že celá hlava a většina obličeje jsou zcela zakryty. Je vybavena větším hledím a ochranou čelisti. Vzhledově se podobá helmám pro motosport, například motokrosovým helmám, ale je mnohem lépe odvětraná a o něco lehčí. Celoobličejová cyklistická přilba je především navržena tak, aby chránila hlavu, dostatečně ji stabilizovala a zabránila vážným zraněním v případě nekontrolovaného pádu. Pokud se věnujete extrémním druhům cyklistiky, jako je enduro, mtb, freeride nebo jízda v bikeparcích, vyplatí se vzít si s sebou celoobličejovou cyklistickou přilbu. 

Výběr celoobličejové cyklistické přilby 

Při výběru celoobličejové mtb nebo enduro přilby věnujte pozornost především správnému přizpůsobení obvodu vaší hlavě. Přilba se nesmí stlačovat, protože to způsobuje nepohodlí. Příliš velký model nebude dobře chránit vaši hlavu a může se také během používání posunout. Některé modely mají nastavitelný obvod, který umožní správné přizpůsobení helmy vaší hlavě. Při měření zkontrolujte přesnou šířku a hloubku a také systém nastavení (pomocí popruhů nebo speciálních háčků). Přilba nesmí tlačit ani tlačit, proto je při výběru správného modelu zásadní pohodlí. Celoobličejová cyklistická přilba musí být stabilní a pohodlná při nošení. Výběr správné velikosti je důležitý při hledání dětské celoobličejové přilby, kdy je dětská hlava mnohem menší a model je třeba správně nastavit. Dětské celoobličejové přilby jsou obvykle mnohem lehčí nebo méně zastavěné návrhy, aby se dosáhlo nižší hmotnosti výrobku. Kromě toho zkontrolujte ventilaci vybraného modelu, protože celoobličejové přilby mají mnohem menší počet otvorů než klasické cyklistické přilby. Obvykle platí, že čím více otvorů, tím lepší větrání. 

Celoobličejová přilba - vyplatí se koupit model s odnímatelnou čelistí? 

Na trhu je k dispozici celoobličejová přilba s odnímatelnou čelistí, kterou nejčastěji používají lidé jezdící v náročném terénu a příležitostní uživatelé v bikeparcích. Pak si nechtějí kupovat druhou helmu a rozhodnou se pro helmu s odnímatelnou čelistí. Jedná se o velmi univerzální variantu, která navíc šetří místo, zejména při cestování. Model s odnímatelnou čelistí má také mnohem lepší ventilaci než klasický celoobličejový model a čelist lze kdykoli nasadit nebo odejmout. Pokud právě hledáte univerzální výrobek, který se hodí pro každodenní i extrémní jízdu, zvolte celoobličejovou přilbu s odnímatelnou přední částí.  

Celoobličejové cyklistické přilby až do 1045 Kč

Pokud chcete najít vhodnou celoobličejovou přilbu za 1045 Kč, vyberte si model od značky střední třídy, která nabízí jednoduché přilby s klasickým typem zapínání, jako je Monomatic nebo systém nastavení. U tohoto typu přilby věnujte pozornost skořepině přilby, kde se obvykle rozlišuje mezi tvrdou skořepinou a In-Mold. První typ přilby se skládá z lisované vnější skořepiny a vnitřní skořepiny z EPS, která vytváří strukturu odolnou proti vnějším nárazům. Naproti tomu skořepina In-Mold je vnější vrstva pokrytá tuhou pěnou, přičemž obě vrstvy jsou spojeny dohromady. Díky tomuto řešení je přilba pevnější a odolnější vůči vysokým teplotám.  

Celoobličejové cyklistické přilby až do 1566 Kč

Pokud hledáte profesionální model, u Sportana najdete celoobličejovou přilbu za 1566-2089 Kč od značky UVEX, která má speciální síťovinu na ochranu proti hmyzu a antialergické polstrování. Přilba je vybavena uzavíracím systémem Monomatic, který umožňuje vícestupňové nastavení obvodu a velikosti. 13 větracích otvorů zajišťuje správné proudění vzduchu, což je nesmírně důležité při dlouhých cestách nebo jízdě v horkém počasí.  

Celoobličejové cyklistické přilby - na které značky se vyplatí vsadit? 

V našem sportovním obchodě se můžete vybavit profesionálními celoobličejovými přilbami od renomovaných výrobců, jako jsou Leatt, 100%, BELL, Dainese nebo Alpina. Za pozornost stojí celoobličejové cyklistické přilby FOX nebo celoobličejové přilby UVEX, které využívají moderní technologie pro zajištění bezpečnosti za všech okolností. Při výběru správného modelu zkontrolujte především systém nastavení, typ zapínání a přesnou velikost podle obvodu hlavy. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný produkt, a pokud nebude vyhovovat vašim potřebám, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget