Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lezecké oblečení

Lezecké oblečení - vyberte si z rozsáhlé nabídky Sportano 

Pokud s lezením teprve začínáte nebo nevíte, jaké výrobky si vybrat, vyberte si profesionální lezecké oblečení. Umožní vám bezpečně a pohodlně lézt jakoukoli cestu, ať už lezete na skalách, nebo na klasických stěnách. V nabídce sportovního obchodu Sportano.cz najdete kvalitní lezecké oblečení, včetně lezeckých kalhot, šortek, triček nebo rukavic. Nabízíme základní oblečení značek jako ZIENER, Salewa, Rab, The North Face, Black Diamond, Marmot a La Sportiva

Lezecké kalhoty, šortky, rukavice nebo trička - lezecké oblečení, které byste měli mít. 

Podle typu lezení a místa, kde se chystáte lézt, si vyberte správné oblečení. Především se vám budou hodit lezecké kalhoty nebo lezecké šortky. Dlouhé kalhoty jsou užitečné zejména v chladnějším období a při lezení v náročném terénu - chrání vás před odřeninami nebo zraněními. V široké nabídce najdete dámské lezecké kalhoty a pánské lezecké kalhoty, které se liší střihem. Dámské kalhoty jsou obvykle velmi vypasované modely, zatímco pánské střihy jsou o něco objemnější. Dlouhé a krátké lezecké kalhoty by měly mít především nastavitelný pas nebo šňůrky, aby správně seděly. Obvykle jsou vybaveny klínem a profilovanými koleny pro větší volnost pohybu. V pase je elastický nebo pružný materiál, který dobře padne.  

Lezecké oblečení doplňují lezecké košile, obvykle modely s krátkým rukávem nebo bez rukávů, které umožňují plnou volnost pohybu. Lezecké rukavice jsou důležitou součástí lezeckého oblečení, protože zajišťují přilnavost a pohodlné lezení.  

Výběr správného lezeckého oblečení, které vás nezklame 

Lezení je dynamický sport, který nabízí neuvěřitelné zážitky a adrenalin. Vyžaduje nejen přesnost, ale především provedení volných pohybů. Při lezení na skalách a převisech se můžete často setkat s nepříznivými podmínkami, jako je déšť nebo vítr, ale i silné slunce. Je důležité zvolit oblečení ze správných materiálů - pružné a prodyšné, které zajistí správné proudění vzduchu, aby nedocházelo k přehřívání. Většina výrobků je vyrobena ze syntetických materiálů nebo s příměsí bavlny a je vybavena UV filtry, které chrání před škodlivým slunečním zářením.   

Horolezecké oblečení by mělo zaručovat neomezenou volnost pohybu a pohodlí během aktivity. Pokud je příliš těsný, způsobuje nepohodlí a zároveň může dojít k přehřátí těla. Obvykle najdete oblečení ze syntetických materiálů s příměsí elastanu, který zajišťuje pružnost tkaniny.  

Výběr oblečení na lezeckou stěnu 

Na umělou lezeckou stěnu je vhodné zvolit kalhoty na lezení, nejlépe delší, které chrání kolena před odřením. Na stěnách však můžete najít milovníky krátkých šortek. Zvolte střih, který neomezuje a poskytuje volnost zejména v oblasti kyčelního a kolenního kloubu. Pružný pásek nebo elastický materiál v pase umožní správné přizpůsobení. Pokud jde o tričko, dobře poslouží univerzální modely. Trička bez rukávů jsou nejběžnější kvůli pohodlí. Pokud nechcete na stěně používat magnézium, můžete si vybrat dámské nebo pánské lezecké rukavice.  

Horolezecké oblečení - značky, na které vsadit 

V obchodě Sportano.cz najdete kvalitní lezecké oblečení včetně kalhot, triček nebo rukavic od osvědčených výrobců, jako jsou ZIENER, The North Face, Marmot a Rab. Máme zásobu lezeckých kalhot La Sportiva, stejně jako krátkých kalhot nebo triček této značky. Vyznačují se lehkostí a jsou obvykle vyrobeny z elastanu a směsi bavlny nebo organické bavlny. Lezecké kalhoty, šortky, lezecké legíny nebo rukavice Black Diamond jsou naopak volbou pro všechny podmínky. S produkty na míru budete připraveni na zdolání jakékoli trasy bez ohledu na terén.  

Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ty správné kousky lezeckého oblečení, a pokud vybrané produkty nesplní vaše očekávání - můžete je vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis