• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Lezecké kraťasy

Výrobky: 40

View as
 1. Pánské lezecké šortky Black Diamond Valley AP75110630100341
  1 901,00 Kč
  1 413,00 Kč
  30 31 32 33 34

  5

Lezecké šortky - nezbytná výbava každého lezce

Lezení je jednou z nejnáročnějších a nejextrémnějších forem fyzické aktivity. Proto je při lezení klíčové vybavit se správným vybavením včetně lezeckých šortek. Lezecké šortky jsou navrženy speciálně s ohledem na lezce a jejich potřeby, a proto jsou nezbytnou výbavou pro každého, kdo provozuje skalní lezení, sportovní lezení nebo horolezectví. Na Sportano.cz najdete profesionální lezecké šortky od renomovaných značek jako Black Diamond, La Sportiva, The North Face, Salewa nebo Maloja.

Materiály a technologie používané při výrobě lezeckých šortek - klíč k pohodlí a bezpečnosti při lezení

Materiály použité na výrobu lezeckých šortek musí být prodyšné, což umožní volné proudění vzduchu a udržení správné tělesné teploty. Díky tomu nebudou kraťasy při lezení překážet a uživatelé se budou cítit pohodlně a pohodlně.

Lezecké šortky musí také poskytovat odolnost proti oděru, což je důležité zejména při lezení po skalách a horolezectví. Na výrobu kraťasů se obvykle používají tkaniny s vysokou odolností proti oděru, jako je nylon, kevlar nebo polyester. Tyto látky se také snadno udržují a udržují v čistotě.

Lezecké šortky musí být také pružné a přizpůsobovat se tělu uživatele. Díky tomu se uživatelé mohou při lezení volně pohybovat, což je důležité zejména při skalním lezení a sportovním lezení. Mnohé lezecké šortky mají speciální stahovací šňůrky, které vám umožní upravit velikost, a také kapsy na zip, kam si můžete uložit drobnosti.

Lezecké šortky využívají i moderní technologie, jako je ventilační systém umožňující volné proudění vzduchu a odvod vlhkosti z povrchu těla. Díky tomu mohou uživatelé udržovat správnou tělesnou teplotu a vyhnout se přehřátí nebo navlhnutí.

Další moderní technologií používanou při výrobě lezeckých šortek je hydroizolace. Mnohé lezecké šortky mají speciální nepromokavé zátěry nebo jsou vyrobeny z materiálů, které přirozeně odvádějí vlhkost a chrání před mokrou zemí.

Další důležitou vlastností lezeckých kraťasů je jejich estetický vzhled. Mnoho výrobců nabízí šortky v různých barvách a vzorech, což umožňuje jejich přizpůsobení individuálním preferencím uživatele.

Úprava velikosti - přizpůsobení kraťasů individuálním potřebám uživatele

Dobře padnoucí šortky jsou základem pohodlí a bezpečí při lezení. Proto má mnoho lezeckých šortek speciální lemy, které umožňují upravit velikost a přizpůsobit šortky individuálním potřebám uživatelů.

Nastavení velikosti lezeckých šortek je zvláště důležité při lezení po skalách a horolezectví, kde se uživatelé potřebují volně pohybovat a provádět obtížné pohyby. Příliš volné nebo těsné šortky mohou překážet v pohybu a ovlivnit bezpečnost uživatele.

Lezecké šortky mají různé systémy nastavení velikosti v závislosti na výrobci a modelu. Nejoblíbenějším řešením jsou speciální lemy, které se nacházejí v pase šortek a na koncích nohavic. Díky nim si uživatel může kraťasy přesně přizpůsobit svému tělu a zajistit pohodlí a volnost pohybu při lezení.

Dalším řešením jsou kraťasy s elastickým pasem, který se automaticky přizpůsobí obvodu pasu uživatele. Tyto typy kraťasů jsou oblíbené především u horolezců, kteří preferují minimalistické a pohodlné vybavení.

Mnoho lezeckých šortek má také kapsy na zip, které umožňují uložení drobností, jako jsou klíče nebo mobilní telefon. Tyto kapsy jsou často vybaveny přídavnými stahováky, které zajišťují bezpečnost uložených věcí a zabraňují jejich vypadnutí.

Úprava velikosti lezeckých kraťasů je důležitým prvkem, který ovlivňuje pohodlí, bezpečnost a komfort používání. Díky tomu se uživatelé mohou soustředit na lezení a bezpečně dosáhnout svých cílů.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget