Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

MTB kola

Horská kola mtb full na Sportano.cz

Čím kvalitnější vybavení, tím pohodlnější a bezpečnější je provozování vašeho oblíbeného sportu. S ohledem na tento vztah obchod Sportano.cz připravil kategorii Horská kola mtb plná. Zde najdete modely vybrané našimi odborníky, které se vyznačují vysokou kvalitou a implementací nejnovějších technologií. Ve Sportanu se zaměřujeme na produkty předních výrobců v tomto oboru, takže v kolech zde shromážděných uvidíte výsledky dlouholetých zkušeností, osvědčené konstrukce a nejlepší řešení pro horská kola. 

Plnohodnotné mtb horské kolo: vlastnosti a použití

Horské kolo mtb full - jeho název pochází z anglického názvu Mountain Terrain Bike full-suspension. To znamená, že tyto modely jsou určeny pro jízdu v náročném horském terénu a na nerovném povrchu. Charakteristickými znaky těchto konstrukcí jsou tlumiče nárazů, pevné rámy a široké pneumatiky. Díky různým typům odpružení se horská kola dělí na několik typů. V případě modelu full mtb je k dispozici plné odpružení: vpředu a vzadu.

Celoodpružené mtb kolo je ideální na náročné trasy - horské stezky a lesní cesty zdoláte i v těch nejtěžších podmínkách. Tento typ kola je určen pro milovníky agresivní jízdy v náročném terénu. Ať už je to bláto, kameny nebo písek, celoodpružené MTB kolo zvládne všechno.

Jednotlivé modely jsou určeny pro různé úrovně cyklistických zkušeností. Je třeba mít na paměti, že kola této kategorie pravděpodobně nebudou vhodná pro jízdu po zpevněných cyklostezkách nebo asfaltu. Můžete je tam použít nanejvýš příležitostně, protože jsou určeny k překonávání hrbolatých a nerovných povrchů. Cestování po městě na horském kole může být nepohodlné. 

Jak správně vybrat mtb full bike? 

Počet parametrů mtb full bikes je poměrně velký, proto vám vysvětlíme, na co si dát při nákupu pozor především. Zaprvé: vyberte si správnou velikost rámu podle své výšky a délky nohou. Horská kola používají kola o průměru 26 až 29 palců. Každá velikost má své výhody a nevýhody, ale nejdůležitější je zvolit správnou velikost pro vaši výšku. Nižším lidem bude vyhovovat plné 26″ mtb kolo, zatímco vyšší lidé se budou cítit pohodlně pouze na plném 29″ mtb kole. Kromě toho se zaměřte také na typ použitých brzd - nejkvalitnější brzdění poskytují kotoučové brzdy.

Existuje několik různých modelů celoodpružených kol MTB v závislosti na jejich zamýšleném použití. All-mountain kola jsou díky lehkému karbonovému rámu vhodná prakticky na všechny typy trailů. Sjezdové modely jsou díky své konstrukci vhodné zejména pro sjíždění extrémně strmých svahů - jsou to poměrně těžká kola a jsou určena pro široké pláště. Enduro kola jsou podobná sjezdovým kolům, ale jejich nižší hmotnost umožňuje také pohodlné stoupání. Všechna celoodpružená mtb kola jsou dobře uzpůsobena k tlumení vibrací a nárazů. 

Nejlepší mtb full mountain kola od Sportano

V naší nabídce Sportano jsme shromáždili celoodpružená mtb kola od nejlepších výrobců v oboru. Všechny zde shromážděné modely byly vyrobeny s důrazem na každý detail, s použitím inovativních technologií a osvědčených materiálů. Vyberte si své nové kolo se Sportanem! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget