Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Sportovní kamery

Sportovní kamery na Sportano.cz 

Prázdninové výlety do hor, zimní lyžování nebo potápění v oceánu vytvářejí krásné vzpomínky na mnoho let. Chcete-li si být jisti, že prožité okamžiky zůstanou nezapomenutelné, vyplatí se je zaznamenat. Ve Sportanu najdete nejlepší sportovní kamery renomovaných značek. Obchod nabízí nejen zařízení, ale také širokou škálu příslušenství, jako jsou držáky, stativy, bederní pásy, držáky na helmy a nabíječky baterií. V rozsáhlém sortimentu na Sportano.cz najdete nejlepší příslušenství pro nejlepší fotoaparáty

Sportovní kamera: proč byste ji měli mít?

Dnešní chytrý telefon je zařízení, které vám umožní natáčet na dosah ruky. Nahrávání s ním však není vždy pohodlné - nebo dokonce možné. Tehdy přichází na pomoc sportovní kamera: zařízení, které se hodí milovníkům různých fyzických aktivit.

Kde se hodí sportovní kamera? Například na lyžařském svahu. Možnost zaznamenat svůj sjezd kamerou připevněnou k přilbě je dokonalou památkou na zimní výlet. Videa natočená z této perspektivy vám umožní prožít tyto okamžiky znovu - téměř jako naživo

Nadšenci do potápění ocení také možnosti využití sportovní kamery. Vodotěsná konstrukce těchto zařízení chrání citlivou elektroniku a umožňuje zaznamenávat podmořský svět. Toto vybavení může zajímat lidi, kteří plánují například cestu do tropické země a kupují si kurz potápění

Vodní sporty však nejsou jen o potápění. Funkce sportovní kamery využijí také surfaři. Připevnění zařízení na hlavu nebo hrudník zajistí volnost pohybu a samotná kamera zaznamená ty nejlepší okamžiky strávené na mořských vlnách. 

Sportovní kamera na hlavu nebo helmu je dobrou volbou i pro milovníky jiných druhů prken. Díky tomuto vybavení mohou skateboardisté zachytit své triky. Dalším příkladem použití sportovní kamery ve městě je jízda na kolečkových bruslích nebo kolečkových bruslích

Sportovní kameru využijí i cyklisté, ať už ve městě nebo mimo něj. Když zůstaneme u poznávání přírody, nelze nezmínit horskou turistiku a přežití. Horolezečtí nadšenci ocení také možnost nahrávání bez použití rukou. 

Jaký sportovní fotoaparát zvolit? Funkce a parametry 

Zařízení používané v terénu, často daleko od přístupu k elektrické zásuvce, by nemělo být problematické nabíjet. Baterie pro sportovní kameru by proto měla mít co nejvyšší kapacitu. Pokud se vydáte daleko do hor nebo do lesa, je dobré se vybavit i náhradními bateriemi

Šířka úhlu záznamu je jedním z prvků, které ovlivňují konečný tvar záznamu. Nejlepší sportovní kamera je ta, která umožňuje natáčet videa s úhlem záběru až 170 stupňů. Komu to nestačí, může být v pokušení koupit si kameru se záznamem v 360 stupních. 

Rozlišení je také jedním z parametrů, které určují vaši spokojenost s nákupem. Nejlepší bude sportovní kamera s rozlišením 4K a minimálně 60 snímky za sekundu (FPS). Díky tomu budou záznamy přehrávané později např. na moderním televizoru ohromovat bohatostí detailů a plynulostí obrazu. 

Při výběru kamery je vhodné zkontrolovat, jakými komunikačními moduly sportovní kamera disponuje. Díky Bluetooth je možné připojit se například k chytrému telefonu a okamžitě upravovat video. Užitečné je také připojení Wi-Fi, které umožňuje stahovat video přímo z kamery do cloudu nebo do počítače. 

Nejlepší sportovní kamery pro aktivní lidi 

Výše uvedené prvky specifikace, kterým je třeba věnovat pozornost jako prvním, jsou důležité bez ohledu na budoucí použití fotoaparátu. Ostatní by měly být vybrány podle vaší fyzické aktivity. 

Sportovní kamery pro lyžaře, surfaře a extrémní sporty

Sportovní fotoaparát se stabilizací obrazu je dobrou volbou pro lidi, kteří se věnují těmto sportům. Ani záběry s nejlepším rozlišením nebudou užitečné, pokud bude obraz rozmazaný v důsledku chvění. Nejlepší videa pořídí sportovní kamera s optickou stabilizací obrazu, zatímco elektronická stabilizace obrazu je méně užitečná

Sportovní kamery pro potápěče

Velmi důležitou specifikací sportovního fotoaparátu je odolnost proti pádu a vodě. Zařízení používané v různých podmínkách by mělo mít certifikát potvrzující jeho trvanlivost. Při výběru sportovní kamery byste měli věnovat pozornost označením jako IP67, IP68, IPX7 a dalším, která zaručují, že se zařízení nerozbije, když zmokne nebo vyklouzne z rukou. 

Sportovní kamery pro běžce a cyklisty

Rychlá jízda na kole v divočině nebo běh vyžadují objektiv, který zaznamenává s nejvyšší možnou frekvencí FPS (snímků za sekundu). Čím více kamera nahrává, tím je video plynulejší, a proto jednoduše lahodí oku. Sportovní kamery obvykle nahrávají při 30 nebo 60 FPS. Existují také modely, které nahrávají rychlostí 120 FPS.

Příslušenství a doplňky pro sportovní kamery

V mnoha případech použití je další vybavení užitečné a často nezbytné. Příslušenství pro sportovní kameru eliminuje nutnost držet kameru v rukou, což zvyšuje bezpečnost uživatele

Držák sportovní kamery

Připevnění zařízení na řídítka je pomůcka, která se bude hodit zejména cyklistům a jezdcům na čtyřkolkách. Mezi sportovními kamerami jsou i takové, které umí nahrávat video ve smyčce. Tyto modely lze použít také jako videorekordér do auta.

Sportovní kamerový postroj

Univerzální příslušenství, které může použít každý. Je užitečná zejména pro ty, kteří sportují bez helmy. Surfaři mohou mimo jiné zvážit koupi postroje. 

Stativ pro sportovní fotoaparáty

Stativy a gimbaly jsou užitečné všude tam, kde si můžete dovolit přestávku. Stativ je dobrou volbou například pro skateboardisty, aby mohli plynule nahrávat své triky. Gimbal je ideální, pokud chcete z výletu pořídit videoreportáž nebo videoblog.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget