Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Rybaření na splávek

Rybolov na plavanou: moderní vybavení a sady na Sportano.cz

Pokud potřebujete klid, relaxaci a společnost přírody - rybaření je pro vás to pravé. Díky neustále se rozvíjejícím technologiím rybářského vybavení se stále více lidí rozhoduje začít své dobrodružství s rybářským prutem. Na Sportano.cz najdete vybavení přizpůsobené potřebám amatérů i profesionálů. Sady nabízené předními výrobci, jako jsou Milo, Delphin, Browning nebo Sensas, vám zaručí rybolov na nejvyšší úrovni. Se Sportano.cz máte jistotu, že lovíte s těmi nejlepšími! 

Profesionální vybavení pro lov na plavanou

Každý rybářský výlet je třeba dobře připravit. V závislosti na zvoleném stylu se liší i vybavení, které si musíte vzít s sebou. Rybaření není jen o prutu. Budete potřebovat příslušenství, jako je návnada, správný vlasec, naviják, háčky a pouzdro, které vám usnadní přenášení všech těchto prvků pro lov na plavanou. 

Rybářský prut pro lov na plavanou

Lov na plavanou je v Polsku jedním z nejoblíbenějších způsobů rybolovu. Spočívá v použití plováku jako nástroje pro signalizaci záběru. Informuje rybáře, zda má něco na háčku. V závislosti na zvolené metodě a typu rybolovu může být průchozí nebo pevný a mít různý tvar. Podle typu použitého prutu rozlišujeme tyto metody lovu na plavanou: match (anglická metoda), boloňská metoda a whip / jig

Anglická metoda vyžaduje dostatečně dlouhý prut pro lov ze břehu nebo z lodi. Tyč je obvykle dlouhá 3,6, 3,8 nebo 4,2 metru a sama se skládá ze tří částí. Anglická metoda navíc vyžaduje vhodný naviják s mělkou cívkou, který usnadňuje dlouhé náhozy. Jedná se o metodu, která se praktikuje ve stojatých vodách nebo ve vodách s malým proudem. Lehké a odolné dálky z uhlíkových vláken nabízí známý výrobce prutů Sensas

Boloňská metoda vyžaduje tyč dlouhou 4 až 8 metrů.  Délku takového prutu je třeba zvolit v závislosti na hloubce vodní plochy. Bolonka, jak se prut používaný k lovu touto metodou běžně nazývá, je teleskopický prut složený z menších částí. Teleskopické tyče z uhlíkových vláken nabízí společnost Milo. Prut se vyznačuje malými vodítky a podobně jako anglická metoda vyžaduje malou velikost navijáku. 

Při lovu na prut nebo bič nemusí rybář používat naviják a délka prutů používaných při těchto metodách se pohybuje od 3 do 16 metrů. Tyto tyče musí být vyrobeny z pevných materiálů, například z uhlíkových vláken

Základní sada pro lov na plavanou

Z čeho se skládá dobrý rybářský set na plavanou? Především správně vybraný prut a odpovídající naviják. Navijáky se vybírají na základě jejich kapacity, tj. délky vlasce, který můžete na zařízení navinout. Dalším prvkem je linka. Při lovu na plavanou platí, že čím tenčí vlasec, tím lépe. Jedinou výjimkou jsou výrobky používané pro tzv. matcha neboli anglickou metodu, kde se používají výrobky o maximální tloušťce 0,26 mm. Na trhu jsou k dispozici potápivé a plovoucí vlasce, přičemž ty druhé se používají pouze pro lov na lžíci. Při použití monofilu při lovu na plavanou nezapomeňte vybírat šňůry bez paměti a s malou roztažností. Kromě splávku se vyplatí doplnit sadu o zarážky, karabinky s obratlíkem a olověné pelety pro vyvážení splávku. 

Lov na plavanou - základem je plovák

Na trhu jsou dva typy plováků - průchozí a pevné. Při použití tohoto typu plováků jsou užitečné zátky a závaží. Pevné plováky se na vlasci nepohybují a jsou ideální pro mělčí vody. Jsou ideální pro lov na prut nebo bič, kde jsou osazeny silikonovými trubičkami, takže jsou velmi přesné pro závodní rybolov. Průchodky se používají při lovu na sirky a montují se pomocí otočného a pojistného kolíku. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget