Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kanoistika a rafting

Kajak a rafting - pociťte volání dobrodružství s online obchodem Sportano 

Jízda na kajaku, stejně jako rafting, je vynikající outdoorovou aktivitou uprostřed přírody a krajiny. Když se vydáváte na kajak nebo raft, je důležité seznámit se s nejdůležitějšími pravidly na vodě. Kromě toho se vyplatí vybavit se správným vybavením pro tento typ činnosti. Ve Sportanu najdete kvalitní vybavení profesionálních značek, jako jsou Aqua Marina, Cressi, FOX International, NeilPryde, Viamare, Sea to Summit, Pure4Fun a JOBE. V nabídce našeho obchodu si můžete vybrat pontony, kajaky, pádla, pumpy nebo příslušenství. 

Horská, klasická, sportovní - druhy kanoistiky 

Jízda na kajaku je skvělý způsob, jak strávit volný čas na vodě uprostřed přírody. Nejpopulárnější formou tohoto sportu je turistický kajak, který je nejoblíbenější u začátečníků. Turistické kajaky jsou obvykle velmi prostorné a stabilní a další výhodou je, že na kajaku může jet více lidí. Složitějším druhem je sportovní kajak, který spočívá v soutěžení s ostatními (na čas nebo na vzdálenost), a patří mezi ně: klasický kajak (regata nebo nížinný), pólo (hra póla na kajacích) nebo freestyle. Milovníci extrémních sportů s četnými překážkami a vysokou dávkou adrenalinu se navíc mohou rozhodnout pro jízdu na horském kajaku. Tento sport se obvykle provozuje na horských řekách s prudkým spádem nebo rychlým proudem, takže je pro něj zapotřebí vysoká úroveň dovedností. Naproti tomu jízda na mořském kajaku se odehrává na otevřené vodní ploše, kde potřebujete správné vybavení a zkušenosti a nejlépe cestovat s instruktorem (zejména ve fázi začátečníků). 

Co je rafting? 

Rafting není nic jiného než sjíždění horské řeky nebo potoka na speciálním raftu nebo pontonu, obvykle ve skupině několika lidí. Tento druh sportu se provozuje na řekách s prudkým spádem, ostrými zatáčkami nebo rychlým proudem. Kromě toho se na trasách vyskytují různé typy překážek (obvykle kameny nebo větve), takže je nesmírně důležité, aby byl ponton co nejkvalitnější. Doporučujeme vybírat vícekomorové modely, které lze používat i přes oděrky nebo poškození.  

Kajak a rafting - kam na ně?  

Splav Pienin je jednou z nejoblíbenějších destinací pro tento druh sportu, obvykle se pořádají plavby na kánoích po Dunajci, které si může užít celá rodina. Během cesty stojí za to obdivovat skalní útvary a vegetaci. Někdy se můžete rozhodnout pro rafting ve Slovinsku nebo Chorvatsku (na řekách Dobra, Mrežnica, Una nebo Korana), kde se často sjíždí řeky nebo otevřená voda. Kanoistika je velmi oblíbená forma jízdy na kajaku, která je bezpečná a poskytuje úžasný zážitek z koupání. Mnoho středisek nabízí tento druh služeb na některých vodních plochách, takže si kajak nebo člun mohou vzít i začátečníci. 

Jízda na kajaku a raftu - jak vybrat správné a bezpečné vybavení? 

Při raftingu je dobré se především vybavit bezpečným a pohodlným vybavením. Začátečníci si obvykle půjčují vybavení, ale pokud se tomuto druhu aktivity věnujete častěji, je dobré mít vlastní vybavení. Určitě se vám bude hodit kajak; v dnešní době se často volí nafukovací modely pro jednu, dvě nebo tři osoby. Pontony jsou naopak určeny pro více osob a je lepší zvolit vícekomorové. Jsou mnohem odolnější a lze je použít i v případě odřenin nebo poškození. Kromě toho se hodí pádla, pumpy nebo příslušenství a také motory pro kajaky a čluny, pokud potřebujete vybavení na dlouhé nebo vícedenní výlety. Určitě se vyplatí vybírat vybavení s ohledem na počet osob, které ho budou používat, a také na materiály a maximální zatížení. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget