Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kitesurfing

Trénujte kitesurfing na nejvyšší úrovni se Sportano.cz 

V kategorii Kitesurfing na Sportano.cz najdete vše, co potřebujete k provozování tohoto vodního sportu na té nejvyšší úrovni. Naši odborníci pro vás shromáždili draky, prkna a potřebné příslušenství od nejlepších značek na trhu. Při výběru vybavení ve Sportano si můžete být jisti, že vybíráte vysoce kvalitní výrobky, které vám umožní pohodlnou a bezpečnou jízdu na vlnách. 

Profesionální kitesurfingové sety a vybavení 

Základní vybavení kitesurfera se skládá z prkna, draka, trapézu a hrazdy (jinak bar). Prkno i drak mohou mít různé velikosti - jsou přizpůsobeny každému uživateli individuálně. Hrazda je část, která spojuje kitesurfaře s drakem. Díky ní je možné ovládání. Ve Sportanu si můžete skompletovat profesionální kitesurfing set, bez ohledu na to, na jaké úrovni jste. 

Draci a hrazdy pro kitesurfing 

Kitesurfingoví draci se dělí na několik typů. Nejoblíbenější jsou Bow, C-Shape a hybridní. První z nich se doporučuje zejména na začátku vašeho kitesurfingového dobrodružství. Vyznačuje se vysokou stabilitou a poměrně plochým tvarem během letu. C-Shape je drak určený pro pokročilé uživatele a profesionály. Za letu se ukládá do tvaru písmene C a umožňuje provádět akrobacii. Hybrid je kite s tvarem mezi Bow a C-Shape, který je vhodný pro středně pokročilé kitesurfaře. 
  
Kite pro kitesurfing může mít různé velikosti, a to proto, že toto vybavení musí být přizpůsobeno hmotnosti uživatele a síle větru. Plocha draka může mít několik nebo i několik desítek metrů čtverečních. Pokročilí kite surfaři mají obvykle ve svých sadách několik draků, aby je mohli přizpůsobit aktuálním povětrnostním podmínkám. Pro slabý vítr se doporučuje volit draky s větší plochou a pro silné poryvy menší. 
  
Velmi důležitým prvkem kitesurfingovéhosetu je hrazda, která spojuje kitesurfaře s drakem. Moderní modely umožňují snadno a rychle nastavit délku šňůr a ovládat sílu draka. Odnímatelné šňůry umožňují bezpečně provádět kaskadérské kousky a intuitivní systémy nastavení délky umožňují rychle snížit nebo zvýšit vzdálenost mezi drakem a uživatelem. 

Kitesurfingová prkna 

Další nezbytnou výbavou je prkno na kitesurfing. Dva nejoblíbenější typy kitesurfingových prken jsou Directional a Twin-Tip. První umožňuje plavat pouze v jednom směru, má špičatou příď a zaoblenou patku. Model Twin-Tip se vyznačuje tím, že jeho konstrukce je stejná na špičce i patce, takže se dá jezdit oběma směry. Různé velikosti prkna umožňují jeho dokonalé přizpůsobení hmotnosti uživatele - čím těžší kitesurfař, tím větší by mělo být prkno. Na delších prknech je snazší zvládnout první krůčky v kitesurfingu. 

Kitesurfing trapézy 

Kitesurfingový set se neobejde bez trapézu, tedy části, s jejíž pomocí se připevňuje hrazda. Trapézy se dělí na bederní (waist), sedací (seat) a s vestou (vest). Kitesurfaři obvykle volí bederní trapéz, který poskytuje velkou volnost pohybu. Při výběru trapézu je nejdůležitější zvolit správnou velikost pro vaši postavu. Trapéz nesmí být příliš těsný ani příliš volný - musí přiléhat k tělu, aniž by způsoboval diskomfort. To má vliv nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost při vodních radovánkách. 

Ostatní příslušenství pro kitesurfing 

Kitesurfing není jen o výše uvedeném vybavení, ale také o nezbytných doplňcích. Ve Sportanu pro vás máme mimo jiné obaly a tašky, díky kterým můžete své prkno nebo draka ochránit před poškozením během přepravy, a také pumpy na nafukování draků. Zakoupit můžete produkty od nejlepších výrobců v oboru - DUOTONE, Nobile, CrossKites nebo Skywatch. Důvěřujte vysoké kvalitě výrobků Sportano a rozvíjejte s námi své dovednosti na vodě! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget