Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kitesurfové postroje

Kitesurfingové trapézy - vyberte si ideální řešení v online obchodě Sportano 

Trapéz je při kitesurfingu nezbytnou součástí vybavení. Není to nic jiného než silnější pásek, který se obvykle umisťuje na boky nebo do pasu. K němu musí být připevněno bezpečnostní lano od tyče, tj. ovládací tyč. Především je zodpovědný za přenos síly prostřednictvím draka z paží na trup a také umožňuje bezpečný pohyb draka na vodě. Pokud hledáte kvalitní kitesurfingový trapéz, ve Sportanu máme širokou nabídku produktů od profesionálních značek, jako jsou Dakine, ION a NeilPryde

Kitesurfing trapéz - konstrukce a použití 

Trapéz pro kitesurfing je typ postroje, který se při plavání obepíná kolem uživatele a umožňuje mu připevnit se k tyči nebo řídicí tyči. Toto uspořádání umožňuje ovládat sílu draka, čímž se snižuje zátěž zad a rukou, a umožňuje pohodlné vedení zařízení. Bez hrazdy by nebylo možné s drakem dlouho plavat a provádět nejrůznější evoluce. Kromě hrazdy je zde také vodítko, které je třeba připnout ke speciálnímu držáku (obvykle kovový kroužek) a poté připojit k lanu bezpečnostního systému od hrazdy. 

Typy kitesurfingových trapézů 

Přemýšlíte, které kitesurfingové hrazdy si vybrat? Mezi typy hrazd se dělí na kyčelní (bederní), sedací (sedací) a hrazdy s vestou (vestičkou). První verze poskytuje volnost pohybu, zatímco pro ty, kteří dávají přednost dostatečné podpoře zad, se doporučuje hrazda na sedadle. Je vybaven popruhy na spodní části nohou a má také mnohem nižší hák. Tento model je vhodný i pro začátečníky díky větší stabilitě a pohodlí při plavání. Zkušenější lidé dávají přednost hrazdám na bocích, protože neomezují pohyb kvůli absenci popruhů na nohy a hák je umístěn mnohem výše. Používání tohoto typu hrazdy vyžaduje také větší úsilí, a proto se doporučuje lidem, kteří se cítí jistí ve vodním sportu kitesurfingu. Na druhou stranu hrazda s bezpečnostní vestou zaručuje ochranu před zraněním a dobře funguje v extrémních podmínkách na vodě. 

Na co si dát pozor při výběru hrazdy na kitesurfing? 

Při výběru hrazdy pro kitesurfing je důležité, aby odpovídala postavě a stylu plavání kitesurfaře, aby se předešlo zbytečným potížím se zády nebo nepohodlí při plavání. Proto je zásadní správná velikost výrobku a výrobci obvykle uvádějí všechny rozměry, abyste si mohli vybrat výrobek podle svých potřeb. Pokud jste navíc pokročilý kitesurfař a dáváte přednost plavání volným stylem, vyberte si hrazdu s nižší konstrukcí. To zajistí pohodlné plavání a lepší ovladatelnost. Vyšší hrazda je naopak určena pro lidi, kteří chtějí ve vodě trávit dlouhé hodiny a potřebují silnou bederní oporu. Při výběru hrazdy je velmi důležitým faktorem stavba těla uživatele, protože modely pro ženy by měly být dobře tvarované v pase. Lapače určené pro muže mají objemnější konstrukci. Příliš velká hrazda při plavání klouže, což je nebezpečné, a příliš malá hrazda způsobuje nepohodlí.  

Ve Sportanu si vyberete ten správný kitesurfingový trapéz, protože máme modely pro muže i ženy vyrobené z odolných a pohodlných materiálů. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný produkt, a pokud nesplní vaše očekávání - můžete jej vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis