Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lov sumců

Lov sumců: vybavení a potřeby na Sportano.cz

Lov sumců na Sportano je kategorie nabízející nejlepší vybavení pro lov sumců na trhu. Tato oblast rybolovu je nesmírně náročná, ale zároveň umožňuje silný výkon. Pokud chcete ulovit ty největší exempláře sumců, potřebujete profesionální vybavení, které těžké ryby naláká a zvedne. Na Sportano.cz najdete jak jednotlivé prvky, jako jsou navijáky nebo pruty, tak i sumcové sady nebo veškeré potřebné rybářské příslušenství. A to vše od osvědčených a zkušených výrobců! 

Profesionální sada na sumce: co se vyplatí mít?

Při lovu sumců se osvědčují jak přívlač, tak lov na dně. Každá z nich vyžaduje nejen dovednosti, ale také kvalitní vybavení. Ve Sportanu jsme shromáždili sumcové pruty, sumcové navijáky, vlasce a pletené šňůry a také nástrahy, které dravce přilákají. Najdete zde produkty značek MADCAT, Prologic a Penn. Doplňte svou sumcovou sadu o Sportano! 

Sumčí pruty

Základem úspěšného lovu sumců je pevný a odolný prut. Musí se vyznačovat vhodnou pružností, tlumením nárazů způsobených pohybem ryby, slušným vedením a také délkou odpovídající typu rybolovu. V tomto případě byste neměli volit teleskopické pruty. V nabídce Sportano najdete silné sumcové pruty, které vám umožní ulovit i ty nejtěžší exempláře. 

Navijáky na sumce

Při výběru navijáku na sumce je důležité zvolit typ brzdy a cívky. Vysoce pevná cívka je určena zejména pro lov sumců na dně. Pevná cívka sumcového navijáku funguje prakticky za všech podmínek. Rybáři často volí přední brzdu, která usnadňuje vytahování ryby. Minimální velikost sumcového navijáku by měla být 5000-6000. Ve Sportanu najdete přiměřeně velké vybavení z unikátních materiálů, díky kterému se vám na naviják vejdou stovky metrů sumcového vlasce. 

Šňůry a pletenky na sumce

Lov sumců je založen na síle a vytrvalosti. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité zvolit správný sumcový vlasec nebo pletenou šňůru. Rybáři věnují pozornost různým parametrům. Monofilní vlasec lépe tlumí náhlé pohyby sumců, ale je méně pevný než tuhý, nepružný pletený vlasec. Předpokládá se, že při lovu největších sumců, a to i stokilových, je nejlepší zvolit pletenou šňůru a co nejkvalitnější prut a naviják, který vydrží silné záškuby ryby. Pro lov menších exemplářů můžete být v pokušení použít silnější sumcové vlasce. Ve Sportanu nabízíme jak pletené šňůry, tak monofilamenty, takže můžete přizpůsobit vybavení svým potřebám a preferencím. 

Návnady pro sumce

Když je vaše sumcová souprava připravena, stojí za to vybrat vhodnou sumcovou nástrahu. Tyto ryby milují vnitřnosti, zejména játra, a také pijavice, červy nebo malé ryby různých druhů. V nabídce Sportano najdete jak návnady, tak sumcové háčky, díky kterým přilákáte požadované exempláře. 

Příslušenství pro sumce

Mezi sumcovým příslušenstvím Sportano jsme shromáždili mimo jiné sumcové splávky, obratlíky, návazce, upínací trubky, značkovací bójky, karabiny nebo kotvy. Jedná se o špičkové výrobky značek jako Black Cat, MADCAT nebo Mikado. Díky nim doplníte svou sumcovou sadu a posunete rybaření na zcela novou úroveň. 

Sumec podporuje

Při lovu velkých exemplářů se může ukázat, že užitečné jsou sumcové podpěry zaražené do země. Umožňují udržet stabilitu sumcového prutu a modely vybrané našimi odborníky se osvědčí i při lovu těch největších dravců. 

Stany, deštníky

Pokud chcete strávit několik dní lovem sumců, určitě si prohlédněte naši nabídku vodotěsných sumcových stanů. Díky nim a odolným deštníkům na sumce strávíte na rybářském táboře bezpečný a pohodlný čas. 

Užitečné příslušenství pro lov sumců

Ve Sportanu máme vše, co potřebujete při lovu sumců. Sadu na sumce můžete doplnit rybářskými návazci, nádobkami na nástrahy, indikátory sumců, zarážkami nebo zavíracími špendlíky. Sumčí slepice mohou být také užitečné při vábení sumců. Neváhejte a seznamte se s nabídkou Sportano.cz ještě dnes vytvořit nejlepší sadu pro lov sumců! 

Rozbalit popis Sbalit popis