Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Snorkeling

Šnorchlování - vyberte si správné vybavení a příslušenství v obchodě Sportano 

V dnešní době se stále více lidí rozhoduje objevovat podmořský svět šnorchlováním, tedy plaváním těsně pod vodní hladinou. K této aktivitě potřebujete pouze plavecký oděv, šnorchl, masku a ploutve. Ve vodě se tak budete cítit nejen bezpečně, ale také pohodlně. Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní šnorchlovací vybavení a soupravy od profesionálních značek, jako jsou AQUA-SPEED, TUSA, Vibram, Speedo, JOBE, arena, Cressi, Rip Curl, Salomon a O'Neill.  

Co je šnorchlování? 

Mnoho lidí se ptá, co je to šnorchlování - není to nic jiného než plavání se šnorchlem (trubicí) a maskou. Jedná se o pozorování podmořského života těsně pod vodní hladinou, aniž byste se dostali hlouběji. K tomuto druhu vodního sportu potřebujete pouze šnorchl, masku a ploutve, abyste se mohli pohodlně pohybovat pod vodou. Kromě toho se vyplatí vybavit se plaveckým oblečením, jako je lycra nebo neopren, které vás ochrání před škodlivými účinky slunečních paprsků a nepříznivým počasím.  

Masky, ploutve nebo šnorchlovací soupravy - druhy šnorchlovacího vybavení 

Pokud se šnorchlováním začínáte, je dobré vědět, že k bezpečnému a pohodlnému plavání budete potřebovat masku, šnorchl a ploutve. Šnorchlovací maska by měla dobře přiléhat k obličeji, ale zároveň by neměla být příliš těsná, proto je velmi důležité zvolit správnou velikost. Oblíbené jsou celoobličejové masky, jejichž límec zakrývá oči, nos a ústa a umožňuje volné dýchání. Tento typ masky má speciálně zabudovanou trubičku, kterou nemusíte umisťovat zvlášť jako u klasických očních masek. Pokud se však rozhodnete koupit si běžnou masku, měli byste si k ní vybrat také šnorchl, což je zakřivená trubice, kterou při plavání proudí vzduch. Umožňuje volně ponořit hlavu a pohodlně dýchat. Šnorchlovací ploutve naopak nejsou nezbytnou součástí výbavy, ale velmi usnadňují pohyb pod vodou, zejména pokud chcete dosáhnout vyšší rychlosti a méně se unavit.

Ve společnosti Sportano nabízíme sady pro šnorchlování, abyste byli okamžitě vybaveni správnými produkty a mohli prakticky ihned vyrazit do vody. V závislosti na zvolené sadě si můžete vybrat masky s trubicemi nebo se všemi prvky (maska, šnorchl a ploutve). 

Jak si vybrat správné vybavení pro šnorchlování? 

Při výběru celoobličejové masky s trubicí je nejdůležitější zajistit, aby výrobek umožňoval maximální zorné pole. Trubice musí zabránit vniknutí vody a zajistit volné dýchání. Maska by také měla mít dýchací okruh, který zabraňuje odpařování skla během šnorchlování. Naproti tomu tradiční maska, která zakrývá pouze oči a nos, musí správně sedět, ale zároveň nesmí tlačit na obličej. Při výběru šnorchlu věnujte pozornost silikonovému náustku a speciálnímu uzávěru, který zabraňuje vniknutí vody. Šnorchl by měl být také dobře připevněn k samotné masce.  

Pokud se rozhodnete koupit si ploutve na šnorchlování, musí vám sedět velikost nohy - nesmí vás tlačit ani tlačit, zejména při několikahodinovém plavání. Nejlepší je zvolit ploutve wellington, které se oblékají stejně jako boty, což je mnohem pohodlnější.  

Jak vybrat vybavení pro šnorchlování dětí? 

Pokud chce vaše dítě prozkoumat podmořský svět, je šnorchlování tím nejlepším začátkem, proto si vyberte profesionální vybavení, které mu šnorchlování usnadní. Šnorchlovací maska pro děti musí dobře přiléhat k obličeji, aby byla zajištěna maximální vodotěsnost. Zároveň se nesmí stlačovat. Po nasazení by měl nosní nástavec volně přiléhat a umožňovat pohodlné nadechnutí. Šnorchl naopak musí na masku pasovat a musí být správně připevněn. Je také vhodné, aby dítě používalo ploutve, které mu usnadní pohyb pod vodou. Tělo se méně unaví odporem vody a zároveň umožní dosáhnout vyšší rychlosti. Své dítě můžete vybavit také šnorchlovací vestou a šnorchlovací kombinézou, které zvýší bezpečnost při plavání a ochrání ho před chladem.  

Značky nabízející vybavení pro šnorchlování 

Ve Sportanu máme šnorchlovací masky, které vám umožní pohodlné potápění za všech podmínek. Značka TUSA nabízí celoobličejové masky pro maximální zorné pole. Integrovaný šnorchl s funkcí dry top zabraňuje vniknutí vody a vnitřní dýchací okruh zajišťuje, že se maska při dýchání neodpařuje. Na druhou stranu některé výrobky AQUA-SPEED zaručují široké zorné pole a systém výměny vzduchu, který usnadňuje dýchání. Kromě toho spodní výstupní ventil na modelech odvádí vydechovaný vzduch, a pokud se do něj dostane voda, vypouští ji. Mezi modely šnorchlů najdete výrobky od společností TUSA a Cressi, takže si určitě vyberete správnou masku s hypoalergenním silikonovým náustkem pro pohodlné dýchání. Na druhé straně značky Cressi, AQUA-SPEED a TUSA nabízejí šnorchlovací ploutve různých velikostí a barev.  

Pokud hledáte vhodnou obuv do vody, nabízíme široký sortiment značek jako AQUA-SPEED, Salomon, Cressi, ARENA a JOBE. Určitě se vám budou hodit, pokud se rozhodnete, že si při šnorchlování nebudete brát ploutve. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget