Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Blatníky na kolo

Blatníky na kolo - vyberte si správný model v internetovém obchodě Sportano 

Jízda na kole za nepříznivého počasí, například za deště, může být únavná a nepříjemná. V takových situacích jsou dokonalým řešením blatníky na kolo, které eliminují pocit nepohodlí a zajistí, aby déšť a bláto nerušily naši jízdu. V obchodě Sportano najdete kvalitní blatníky na kolo od profesionálních značek, jako jsou Ass Savers, POLISPORT, SKS, Topeak nebo Zefal. Vybavíme vás blatníky podle velikosti vašich kol v různých verzích pro zadní i přední kola.  

Přední, zadní, MTB nebo crossové - typy blatníků na kolo 

Především lze rozlišit blatníky pevné a neúplné konstrukce. První z nich se vyznačují delší konstrukcí a sahají až do středu kola. Nejčastěji se používají na městských kolech, někdy i na MTB nebo silničních kolech. Plné blatníky zase zaručují stabilitu a účinnou ochranu před deštěm, blátem a nečistotami.  

Většina městských, trekingových nebo terénních kol je vybavena speciálními montážními otvory, do kterých se instalují pomocí šroubů nebo speciálního držáku. Zadní blatník jízdního kola se obvykle montuje na horní část vidlice, na spodní část rámu a někdy i do blízkosti objímek kola. Naproti tomu přední blatník na kolo se přišroubuje k bodu ve vidlici nebo se instaluje zepředu do otvoru v korunce vidlice.  

Kromě toho se pro určitý typ kola hodí různé blatníky, například pro silniční kola se hodí blatníky s pevnou nebo dočasnou montáží. Pokud se používají pevné blatníky, jsou obvykle ve srovnání s jinými modely speciálně prodloužené. Na trhu je oblíbený model blatníku ass saver, který je vyroben z velmi lehkého materiálu a hodí se téměř na každé kolo - nejčastěji se však používá na silničních kolech. Podobně jsou na tom i pevné modely blatníků na mtb kola, které se vyznačují větší stabilitou při jízdě v náročném terénu. 

Velikosti blatníků na jízdní kola 

Blatníky na kolo by měly být vybrány tak, aby vyhovovaly velikosti kol, které máte, a nejdůležitější je jejich délka a šířka. V případě délky se u zadního blatníku uvažují dva vyčnívající body kola, které se nacházejí na koncích jeho průměru. Tím je zajištěno, že blatník dostatečně kryje a chrání před nečistotami. U předního blatníku se naopak délka nastavuje v úseku mezi bodem výšky pedálů a druhým bodem za vidlicí (přibližně 25-30 cm za vidlicí). Na druhou stranu šířka blatníku musí především pokrývat celou plochu pneumatiky a doporučuje se, aby byl blatník na obou stranách o několik milimetrů širší. Mezi modely najdete 16palcové blatníky na kolo, 20palcové blatníky na kolo, 24palcové blatníky na kolo, 26palcové blatníky na kolo nebo dokonce 28palcové blatníky na kolo. Výběr je opravdu široký, takže si jistě vyberete produkty odpovídající vašim pneumatikám a typu kola.  

Jak vybrat správné blatníky na kolo? 

V první řadě zvolte správný typ blatníku, kdy přední blatník chrání tlumič před blátem a pískem a zadní blatník sníží znečištění pohonu a jednotlivých součástí kola. K velikosti kola je třeba přizpůsobit i samotný blatník, přičemž správný model musí mít nejen odolnost, ale také správnou délku a šířku. Dalším faktorem je způsob montáže, kdy se obvykle volí komponenty pro trvalé upevnění, kdy se blatník přišroubuje k jednotlivým komponentům rámu. Někdy se používá dočasná montáž, která je možností pro jezdce, kteří ne vždy chtějí používat blatník.  

Kromě toho věnujte pozornost materiálu konstrukce, protože obvykle existují kovové blatníky, které se montují na rekreační modely, a plastové blatníky. Používají se také plastové blatníky s příměsí hliníku. U některých modelů najdete karbonové blatníky, které jsou relativně nejlehčí a mají dostatečnou pevnost.  

Značky nabízející blatníky na kolo - na které vsadit? 

V našem sportovním obchodě máme široký výběr zadních a předních blatníků na kolo, a to v plném nebo částečném provedení. Určitě si vyberete ty správné produkty od profesionálních značek, jako jsou SKS, Topeak, Zefal, Ass Savers a POLISPORT. U nás najdete blatníky, které odpovídají velikosti vašich kol v palcích.  

Ve Sportanu nabízíme také sady blatníků, takže s námi budete mít kompletní cyklistickou výbavu do všech podmínek. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný produkt, a pokud nesplní vaše očekávání, můžete jej vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis