Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Gripy na řídítka

Gripy na kolo - nejlepší výběr v internetovém obchodě Sportano 

Rukojeti řídítek mají nepochybně vliv na pohodlí při jízdě na kole a také na stabilní a bezpečné držení. Ne všechny modely jízdních kol mají vhodná madla. Obvykle sáhnete po cyklistických rukavicích, které vám usnadní manipulaci, nebo si můžete koupit cyklistické gripy, které vám budou vyhovovat. V našem sportovním obchodě Sportano.cz najdete gripy na řídítka od profesionálních značek, jako jsou Kellys, Ergon, Clarks nebo DARTMOOR

Dětské, pěnové, kroucené nebo retro rukojeti na řídítka - typy a provedení 

Cyklistické gripy jsou k dispozici v několika verzích. Nejoblíbenější jsou ergonomické rukojeti na kolo, které zaručují pohodlnou jízdu díky svému tvaru odpovídajícímu poloze rukou na řídítkách. Často jsou vybaveny zploštělými konci s místem pro dlaň a také profilací pro tlumení vibrací. Tradiční gripy se vyznačují jednoduchým a válcovitým designem, díky němuž jsou vhodné pro MTB kola, často označované jako gripy pro MTB kola. Na trhu najdete také cyklistické rukojeti s rohy a modely s objímkou, což je ráfek připevněný k řídítkům a upnutý na řídítkách.  

Gripy se také rozlišují podle použitého materiálu: pěnové, kožené nebo gumové. Dětské cyklistické rukojeti jsou návrhy pro nejmladší jezdce, obvykle jsou vyrobeny z pěny nebo houby s drsným povrchem, který zvyšuje přilnavost a pohodlí. Dodávají se také v zajímavých barevných variantách a provedeních, například retro, barevné nebo s grafikou.  

Jak vybrat správné cyklistické gripy? 

Výběr vhodných úchytů na řídítka jízdního kola by měl být přizpůsoben potřebám a stylu jízdy cyklisty. Jejich správný výběr má vliv nejen na bezpečnost, ale především na pohodlí, zejména při delších cestách. Pokud se chystáte na náročnější trasy a máte horské kolo, vyplatí se zvolit rovné gripy, které mají často objímku, která zabraňuje pohybu prvku na řídítkách. Pro rekreační cyklistiku se dobře hodí cyklistické gripy s rohy. Jsou vybaveny "ploutvičkou", která se uprostřed rozšiřuje a poskytuje oporu záprstní kosti. S gripy s rohy můžete pohodlně polohovat ruce a minimalizovat tak riziko znecitlivění při jízdě. Kromě toho lépe fungují rukojeti s reliéfním vzorem, který zlepšuje úchop, zabraňuje klouzání ruky a usnadňuje odvod vlhkosti.  

Jak vybíráte dětské cyklistické rukojeti? 

Nejdůležitější funkcí cyklistických rukojetí je tlumit vibrace přenášené koly a zajistit pevný úchop a pohodlí. V případě dětského kola by měly být rukojeti přizpůsobeny velikosti, měly by být mnohem menší a nejlépe s rohy a širším koncem, aby ruce neklouzaly po povrchu. Nejlepší je zvolit barevné modely, jako jsou červené, hnědé, modré nebo žluté cyklistické rukojeti se zajímavým vzorem, aby upoutaly pozornost dítěte a měly vliv na jeho pohodu.  

Jaký je význam tohoto materiálu? 

Gripy na kolo by měly být vyrobeny z lehkých a měkkých materiálů, které jsou odolné a nekloužou po povrchu. Na trhu jsou k dispozici pěnové nebo houbové rukojeti na kolo. Vyznačují se dobrým tlumením vibrací, poskytují pevný úchop a zároveň jsou velmi pohodlné. Tento materiál se však může nasytit vodou, takže se rychleji deformuje a znehodnocuje. K výrobě rukojetí se používá také silikon a pryž různých tvrdostí a pro zvýšení pohodlí se často přidávají speciální gelové vložky. Oblíbené jsou také kožené rukojeti na kolo. 

Na které značky nabízející rukojeti na řídítka se vyplatí vsadit? 

V našem obchodě Sportano.cz najdete gripy na kolo Kellys z měkkého materiálu, který skvěle tlumí vibrace. Některé modely mají ergonomický tvar, který podporuje ruku cyklisty během jízdy a zvyšuje přilnavost. Kromě toho najdete gripy na kolo DARTMOOR v zajímavých barvách. Jsou vyrobeny z odolných materiálů. Pokud hledáte profesionální výrobky, jsou gripy na kolo Clarks navrženy z materiálů, které zaručují dlouhou životnost za všech povětrnostních podmínek. Snižují vibrace a jejich montáž je rychlá a snadná.  

Podívejte se na nabídku obchodu Sportano, kde najdete profesionální gripy na kolo. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný model, a pokud výrobek nesplní vaše očekávání, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis