Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Fitness steppery

Steppery v prodejně Sportano: pestrý domácí trénink!  

Intenzivní mapování pohybu při výstupu do schodů pomocí stepperu je vynikajícím způsobem, jak trénovat vytrvalost a formovat spodní část těla. V nabídce Sportano najdete kompaktní a pevné šikmé a rovné steppery od předních výrobců fitness vybavení a posiloven, jako jsou HMS nebo Spokey

Pravidelné cvičení na stepperu. Přínosy a účinky  

Toto nenápadné zařízení pro cvičení podobné chůzi do schodů má vynikající účinky na zlepšení dýchací a oběhové kondice. Pokud se chcete zbavit nadváhy nebo posílit a vytvarovat hýždě, stehna a lýtka, stojí za to se na stepper podívat blíže. Stepper lze použít také jako součást rozcvičky před silovým nebo funkčním tréninkem. 

Nespornou výhodou stepperu je skutečnost, že ve srovnání s klasickým šplháním nebo běháním po schodech příliš nezatěžuje klouby a páteř, a je proto vhodnou formou aktivity pro starší osoby nebo osoby, které podstupují rehabilitaci. Pravidelným cvičením na stepperu (např. 3x týdně po 30 minutách) a správným způsobem pomůžete posílit bederní část páteře, což povede ke snížení bolesti a potíží spojených s dlouhodobým sezením v nesprávné poloze. 

Stepper by měl být na nákupním seznamu těch, kteří si chtějí vytvořit domácí posilovnu na malém prostoru nebo hledají zařízení, které lze snadno skladovat nebo převážet (možnost provádět trénink venku: na zahradě, v parku apod.). 

Který stepper používat doma? Průvodce

Při nákupu stepperu do domácnosti zvažte, k jakému typu cvičení jej budete používat (např. intenzivní kardio, trénink na formování pouze spodní části těla, trénink na zapojení paží v rámci rozcvičky) a jakého cíle s ním chcete dosáhnout. Pro pestrý trénink se vám bude hodit model s nastavitelným odporem a přesné výsledky (počet kroků za minutu, čas, spálené kalorie, odpočet kroků nebo srdeční tep) vám pomůže kontrolovat LCD displej. Důležitým aspektem při nákupu stepperu je jeho nosnost, tj. maximální hmotnost uživatele, a typ odporu (hydraulický - závisí na síle tlaku na pedál a tempu, nebo servo - sešlápnutím pedálu cítíte zvyšování nebo snižování odporu).  

Přímý krokový ovladač

Tento typ stepperu nejvěrněji kopíruje pohyb podobný chůzi po schodech, tj. nahoru a dolů. Rovný stepper je vhodnou volbou pro starší osoby, osoby podstupující rehabilitaci (konzultujte s lékařem), osoby s nadváhou a ty, kteří chtějí pracovat na své kondici a cítit se lépe. 

Šikmý stepper

Diagonální stepper, označovaný také jako twisting stepper, díky imitaci pohybu bruslí/kolečkových bruslí silně zapojuje šikmé břišní svaly a adduktory (svaly na vnitřní straně stehen) a je vhodný pro intenzivní cvičení. V tomto případě se pohybuje také do stran. Ujistěte se, že má šikmý stepper protiskluzové a pohodlné pedály.  

Krokový ovladač s kabely

Lanový stepper vám bude vyhovovat, pokud máte rádi intenzivní cvičení a chcete provádět obecnější trénink. Odporové lano umožňuje procvičit horní část těla a posílit posturální svaly. 

Krokový ovladač se sloupem

Tato verze stepperu je ideální pro začátečníky, osoby s problémy s rovnováhou a koordinací a pro dlouhodobé cvičení. Sloupek slouží jako podpěra, která pomáhá udržet stabilní polohu a také snižuje zatížení dolní části těla. Doporučujeme zvolit stepper s odnímatelným sloupem, který vám poskytne více možností, jak si zpestřit trénink, a lépe se skladuje. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget