• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Míče na padle

Výrobky: 9

View as
 1. BABOLAT Padel Tour x3 žlutá 149791
  227,00 Kč
  106,00 Kč
  OS

  1

 2. HEAD 3B Pro Yellow 575613
  150,00 Kč
  114,00 Kč
  OS

  1

 3. HEAD 3B Pro S Yellow 575713
  190,00 Kč
  144,00 Kč
  OS

  1

 4. HEAD 3B podložka. žlutá 575603
  128,00 Kč
  95,00 Kč
  OS

  1

 5. BABOLAT Court Padel x3 žlutá 501098
  211,00 Kč
  158,00 Kč
  OS

  1

Pádlové míče - vyberte si správně s obchodem Sportano

Padel je v Polsku stále populárnějším sportem. Pochází z Jižní Ameriky, přesněji z horkého mexického Acapulca, kde se poprvé odehrál zápas tohoto jedinečného sportu. Nejčastěji se hraje ve dvojicích a je kombinací tenisu a squashe. Stejně jako v tenise se zápasy hrají na sety a hry. Klamavě podobné jsou i kurty, na kterých se hraje. 

Stejně jako při squashi nebo jiných raketových sportech je potřeba míček. Je méně pružný a o něco lehčí než tenisový, takže se méně odráží. Stejně jako raketa by měla být přizpůsobena vašemu stylu hry. Na stránkách sportano.cz najdete nejen ten správný míček nebo raketu, ale také veškeré vybavení potřebné k tomu, abyste mohli začít své dobrodružství s pádlem. Se sportano.cz si můžete být jisti, že hrajete s produkty nejvyšší kvality! 

Pádla - jaké jsou jejich vlastnosti? 

Pádlový míček, přestože vypadá jako tenisový míček, je lehčí, menší a má nižší tlak. Míček se tak pohybuje o něco výše než tenisový míček. Tradičně je míč vyroben z gumy a jeho potah je bílý nebo, jako v případě tenisového míče, žlutý. Hmotnost takového míče se pohybuje od 56 do 59 gramů, jeho odskok by měl být až 147 cm a tlak mezi 4,6 a 5,2 kg. 

Přestože je míček podobný tenisovému míčku, je důležité mít na paměti, že s tenisovým míčkem se nikdy nehraje pádlem. Kvůli vyššímu tlaku a malému, ale významnému rozdílu v hmotnosti může dojít ke zničení rakety. Míčky určené pro hru s pálkou jsou měkčí, takže vaše raketa nebude během hry příliš vibrovat. Volba profesionálního míče znamená také větší pohodlí. Hraním s míčem určeným pro pádlování snižujete riziko zranění. 

Pádla - jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak je správně vybrat?

Správný míč je zásadní, podpoří nejen váš styl hry, ale také vaše pohodlí během hry. Pádlové míče se dělí do dvou hlavních skupin: produkty pro začátečníky, kteří hrají příležitostně na rychlých kurtech, a pro pokročilé hráče, kteří pravidelně trénují na pomalých kurtech. 

První typ míče je ideální pro začátečníky díky větší kontrole nad hrou. Tento typ míče nabízí lepší kontrolu nejen nad následným podáním, ale také snižuje vibrace rakety a rychlost míče. Díky tomu bude hra příjemná a pohodlná i pro amatéry. Tento typ míče je ideální pro hru v létě, kdy vysoká teplota způsobuje zrychlení míče.  

Druhý typ míče je určen pro profesionály. Výrobky pro profesionální hráče mají kratší chloupky, díky čemuž míčky dosahují vyšších rychlostí a hráč nad nimi má menší kontrolu. Doporučuje se proto lidem, kteří již mají vyvinutý styl. V zimě se používá ke zrychlení hry, protože nízká teplota snižuje rychlost míče.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget