Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Turistické matrace

Turistické matrace - vyberte si odolný a pohodlný model v obchodě Sportano

Pokud cestujete se stanem nebo často kempujete, může být cestovní matrace nezbytnou součástí vybavení. Díky němu si můžete odpočinout po náročném dni a také si zajistit pohodlnou polohu při spánku. Vyznačuje se nízkou hmotností a vysokým komfortem. Ve Sportanu nabízíme kvalitní turistické matrace značek Spokey, Easy Camp, Coleman, Thule nebo Outwell. S námi se vybavíte veškerým potřebným příslušenstvím pro každý trek! 

Skládací, nafukovací nebo pro děti - typy turistických matrací

Při rozhodování o koupi matrace se vyplatí vsadit na nafukovací model, který po složení nezabere mnoho místa a zároveň je lehký. Skládací vybavení je nejlepším řešením při několikadenním trekingu v horách. Pozornost věnujte také způsobu nafukování matrace, ke kterému budete potřebovat nafukovačku - elektrickou, nožní nebo pístovou. Nafukovací matrace se také lépe skladuje a dobře se hodí i pro domácí použití. Jediné rozdíly mezi cestovními matracemi jsou jejich velikost a tloušťka.  

Cestovní matrace pro děti by naopak měly být co nejpohodlnější a mít hladký potah. Dítě ji tak může volně používat. K dispozici jsou také nafukovací karimatky, které jsou o něco tenčí než matrace, ale také se dobře osvědčují v terénu. Lze je rychle nafouknout a jejich tloušťku lze přizpůsobit typu podkladu a vlastním potřebám.  

Jaké jsou rozdíly mezi turistickými matracemi pro treking, turistiku a kempování?

Turistické matrace se od sebe liší především velikostí, hmotností nebo tloušťkou po nafouknutí. Jedná se však o natolik univerzální vybavení, že si matraci můžete s úspěchem vzít na několikadenní trek v horách, na kempování nebo na výlet. Dobře se hodí i pro domácí použití na zahradě. Při koupi matrace věnujte pozornost velikosti a hmotnosti, protože je vhodné zvolit lehké vybavení, když jste na cestě. 

Všechny matrace jsou naopak navrženy tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a dobrou tepelnou izolaci od země. Zaručují odpočinek a spánek v jakýchkoli podmínkách při trekingu nebo kempování.  

Jak vybrat správnou turistickou matraci?

Při nákupu matrace je nejdůležitější její materiál, protože by se měl vyznačovat vysokou kvalitou a odolností proti mechanickému poškození. Nejčastěji se vyrábí z plastů, které jsou zakončeny vrstvou veluru, který je měkký na dotek. Chrání před chladem a zároveň poskytují pohodlí. Při kempování se osvědčí i tenčí matrace, které jsou vyrobeny z polyuretanu.  

Hmotnost matrace před nafouknutím by se navíc měla pohybovat kolem 600-700 gramů a existují i ultralehké matrace, které někdy váží jen 400-500 gramů. Počet komor v matraci je zodpovědný za správné rozložení vzduchu po celé ploše. Vícekomorové matrace fungují lépe, protože jsou pohodlnější a zabraňují rychlému úniku vzduchu.  

Kromě toho matrace sama o sobě neposkytuje plnou tepelnou ochranu, takže je pravděpodobnější, že si ji vyberete v létě. Pro použití na podzim nebo v zimě zvolte model s izolační vrstvou, jejíž úroveň je určena hodnotou R-Value. Čím je vyšší, tím lépe matrace chrání před chladnou zemí.  

Velikosti cestovních matrací 

Při výběru velikosti turistické matrace nejprve zvolte plochu s ohledem na počet osob, které na ní budou spát, a také na velikost prostoru ve stanu. Pak ji přizpůsobte výšce cestujících. Turistická matrace pro dvě osoby je podstatně větší, ale poskytne vám maximální pohodlí při spánku. Pokud nemáte při kempování mnoho místa, vyberte si pro spaní cestovní matraci pro jednu osobu. Kromě toho se podívejte na tloušťku matrace. Ovlivňuje pohodlí a chrání vás před kontaktem se zemí. Pro dvě osoby by minimální užitná plocha měla být 120 cm, přičemž optimální velikost je přibližně 140 cm. Dětská cestovní matrace by naopak měla mít rozměry přibližně 120x60, aby poskytovala dostatek prostoru pro odpočinek. 

Rozbalit popis Sbalit popis