Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklistické batohy a tašky

Novinky v nabídce obchodu Sportano 

Několikadenní cyklistické výlety, cyklistické výpravy s minimálním množstvím zavazadel nebo i každodenní rekreační vyjížďky vyžadují odpovídající přípravu. Ať už si na kolo berete jen pár nejnutnějších věcí, nebo třeba plánovaná cesta vyžaduje více vybavení, správná brašna nebo batoh na kolo je nezbytnou součástí výbavy. Vybírejte z kvalitního cyklistického příslušenství uznávaných značek a užívejte si každý kilometr na kole. Ve Sportanu najdete produkty od výrobců, jako jsou EVOC, Jack Wolfskin, Basil, Lezyne, Kellys, Osprey, Thule, Topeak nebo Zefal

Brašny a batohy na kola - nosnost, nosné systémy a konstrukční materiály 

V nabídce našeho obchodu najdete brašny na rám, nosič a řídítka, které se v závislosti na velikosti hodí jak na krátké výlety, tak na dlouhé cyklistické túry s větším množstvím vybavení. Systém uchycení na háček Basil Hook-On, pevná držadla a ramenní popruh zajišťují, že tašku lze rychle sundat a snadno přenášet. Malá cyklistická brašna na rám se speciální průhlednou přihrádkou, která umožňuje ovládání chytrého telefonu během jízdy - skvělá volba pro ty, kteří se při zdolávání svých cyklistických tras spoléhají na navigaci. 

Batohy na kolo jsou univerzálním řešením pro přepravu potřebných věcí na kole i pěšky. Výrobky z řady Sportano jsou vybaveny inovativními ventilačními systémy, jako je systém Air Pad, který zaručuje volnou cirkulaci vzduchu prostřednictvím pěti ventilačních kanálků a 3D vzduchové síťky, nebo kontaktní systém Air Flow s perforovanými podložkami EVA

Stabilitu na zádech i při extrémních jízdách po hrbolatých cestách zajišťuje chytře navržený a nastavitelný nosný systém, který byl vyvinut mimo jiné s využitím technologie Body Hugging. Cyklistický batoh s rezervoárem vám pomůže udržet hydrataci a zároveň pojme základní věci, které můžete na trase potřebovat. 

Mezi nabídkou batohů na kolo je důležité se zaměřit také na jejich kapacitu. Malé batohy s objemem do 5 litrů jsou lehké a hodí se na nejmenší předměty. Batohy o objemu přibližně 5 až 15 litrů jsou určeny pro trochu delší cesty, kdy si potřebujete vzít jídlo nebo se převléknout. Existují také batohy o objemu 15 až 30 litrů, do kterých se vejde nejdůležitější vybavení na několikahodinové nebo i několikadenní výlety.  

Brašny a batohy na kolo - typy a použití

Mezi typy cyklistického vybavení najdete brašnu na nosič, díky níž je potřebné vybavení umístěno v zadní části jednostopého kola, a také brašnu na řídítka. Takové řešení umožňuje umístit zavazadla s různou kapacitou, ale obvykle omezuje prostor pro umístění dalšího vybavení, jako jsou světla nebo pulty. Brašna na rám je naopak řešením, které neomezuje prostor a nezpůsobuje nepohodlí při jízdě. K dispozici jsou také podsedlové brašny, které se montují na sedlovku a samotné sedlo.  

Na druhou stranu při výběru batohu na kolo věnujte pozornost jeho kapacitě a také tomu, zda má kryt proti dešti. Nejoblíbenějším modelem je cyklistický batoh s rezervoárem na vodu, tedy přídavným hydratačním systémem. Díky tomu bude používání vody během jízdy velmi pohodlné.  

Brašny na kolo - jak vybrat správný model? 

V závislosti na množství vybavení, které si chcete vzít s sebou, upravte typ a umístění brašny na kolo. Pokud se chystáte převážet větší vybavení, je lepší zvolit brašny na nosič nebo na řídítka. Menší modely namontujte na rám a pod sedlo. Oblíbeným modelem se stává také brašna na telefon na kolo, která se obvykle připevňuje na řídítka, abyste měli své zařízení neustále u sebe. Ledvinky na kolo se hodí i na drobné předměty, zejména pokud se chystáte na krátký výlet.  

Batohy na kolo - jak vybrat správný model? 

Při výběru správného modelu cyklistického batohu je nutné především zvolit jeho kapacitu. Batohy mohou mít standardně objem od 5 do 20 nebo 30 litrů, přičemž větší objem je vhodný pro lidi, kteří se vydávají na delší trasy na kole. Při celodenních výletech je nutné vzít si s sebou nejen jídlo a pití, ale také příslušenství a vybavení. Velké množství přihrádek a kapes zajistí uložení i těch nejmenších věcí. Vybrané batohy mají také speciální hydratační systémy s hadičkami, abyste mohli během trasy používat vodu.  

Je také dobré vzít si s sebou obal na batoh, abyste měli jistotu, že v případě deště látka neprosákne. Některé modely cyklistických batohů mají nepromokavé tkaniny, ale určitě je dobré mít i obal. Kromě toho věnujte pozornost konstrukci batohů, kde by měl bederní pás poskytovat správné přizpůsobení a pohodlí při jízdě. Je zodpovědný za udržení nízké hmotnosti a zmírňuje zatížení páteře.  

Brašny a batohy na kolo od špičkových značek - na které se vyplatí vsadit? 

Cyklistické doplňky Sportano zahrnují řadu produktů specializovaných značek, jako jsou Evoc, Thule, Blackburn, Topeak, FOX, Jack Wolfskin a Basil a další. Brašny na řídítka nebo nosič kola, batohy nebo ledvinky na kolo tvoří širokou nabídku vysoce kvalitního příslušenství pro jízdní kola, které se vyznačuje robustními, nepromokavými materiály, funkčními přihrádkami a chytrými montážními systémy. 

Ve společnosti Sportano nabízíme širokou škálu produktů a náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat to správné vybavení. Pokud zařízení nesplňuje vaše očekávání - můžete jej vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget