Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dětské cyklistické přilby

Cyklistické přilby pro děti - odolné a vybavené modely v obchodě Sportano 

Jízda na kole je pro vaše dítě zábavou, rozvíjí jeho pohybovou koordinaci a umožňuje mu aktivně trávit čas venku. Pokud chcete zajistit bezpečnost svého dítěte, je cyklistická přilba nezbytností, zejména pokud vaše dítě jezdí na kole po městě nebo na dvou kolech teprve začíná. Ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní dětské cyklistické přilby od osvědčených výrobců, jako jsou POC, UVEX, Alpina, ABUS, Giro, BELL, Kellys nebo Lazer.  

Je cyklistická přilba pro dítě povinná? 

Předpisy nestanovují povinnost nosit přilbu ani pro děti, ani pro dospělé. Každý rodič by však měl dbát na bezpečnost svého dítěte, takže pokud chce batole jezdit na kole, je koupě přilby nezbytná. V případě pádu účinně chrání před zraněními a odřeninami. V dnešní době výrobci nabízejí moderní technologie a odolné materiály, takže nošení přilby není zatěžující kvůli nízké hmotnosti výrobků, systémům nastavení nebo větrání.  

Pokud nevíte, který model bude nejvhodnější, pro batolata, která s jízdou na kole teprve začínají, je vhodnou volbou přilba typu "oříšek". Přilba typu MTB je terénní model, který je odolný, s větracími otvory a často má hledí. Městská přilba je naopak obvykle vybavena mnoha odrazkami pro lepší viditelnost.  

Jak vybrat cyklistickou přilbu pro své dítě? 

Přilba se obvykle skládá ze tří vrstev skořepiny, ochranné vložky (polstrování) a nastavitelných upínacích řemínků. Při výběru správné přilby je důležité věnovat pozornost použitým materiálům, kde se obvykle používá technologie In-mold. Vnější vrstva přilby je pokryta pevnou pěnou, přičemž obě vrstvy jsou spojeny dohromady. Díky tomu je výrobek odolnější. Někdy se můžete setkat také s helmami typu Hardshell, kde se používá vstřikovaná vnější skořepina, která je spojena s vnitřní skořepinou.  

Pokud vás zajímá, jak vybrat cyklistickou přilbu pro dítě, měli byste se v první řadě řídit velikostí, respektive obvodem hlavy, který je pak třeba přizpůsobit velikostem udávaným výrobcem. Dětská cyklistická přilba by měla být z vnitřní strany podšitá měkkým materiálem nebo speciální antibakteriální vložkou, která zvýší pohodlí a bezpečnost jízdy. Užitečné je větrání, tj. větrací otvory, které zaručují správné proudění vzduchu. 

Dětské přilby musí navíc splňovat evropské bezpečnostní požadavky, které jsou stanoveny v certifikátech - CEN EN 1078 nebo CEN EN 1080 (přilby pro děti do 7 let). 

Velikosti cyklistických přileb pro děti 

Dobrá dětská cyklistická přilba musí poskytovat pohodlí a bezpečnost, takže nesmí být příliš volná ani příliš těsná. Je také důležité mít na paměti, že dětská hlava roste, a proto je nejlepší zvolit model, který má systém nastavení pomocí knoflíku na zadní straně helmy. Mezi velikostmi je dětská cyklistická přilba 45-50 cm odpovídající velikosti XS a S. Nejmenší cyklistická přilba pro dítě je právě velikost XS. Dětské cyklistické přilby 52-56 jsou obvykle modely v rozmezí M/L. Na trhu však najdete různá označení modelů, například dětská cyklistická přilba 48-52 nebo dětská cyklistická přilba 54-58. Měli byste proto změřit obvod hlavy svého dítěte a porovnat výsledek s údaji výrobce.  

Výběr cyklistické přilby podle věku dítěte 

Výběr přilby pro věk dítěte je skutečně o výběru správného obvodu a jeho porovnání s velikostí udávanou výrobcem. V případě dětské přilby je nejdůležitějším parametrem obvod, kdy cyklistická přilba pro roční dítě představuje nejmenší modely, jejichž obvod začíná na 40 cm. Na druhou stranu cyklistické přilby pro děti ve věku 2 let jsou navrženy ve výšce přibližně 48-50 cm. Pro čtyřleté a pětileté děti vybírejte modely vyznačující se nízkou hmotností, aby nezatěžovaly krk a hlavu. Na druhou stranu cyklistické přilby pro děti ve věku 8 nebo 10 let, tedy pro starší děti, by měly být vyrobeny z odolných materiálů a zároveň dostatečně prodyšné. 

Dětské cyklistické přilby - na které značky vsadit? 

Abyste své dítě přiměli k nošení helmy, můžete vybrat model se zajímavým pohádkovým nebo zvířecím motivem a také v jasných a živých barvách. Na trhu je široká nabídka přileb a ve Sportanu najdete kvalitní modely od společností POC, BELL, ABUS, Giro nebo Kellys. Pokud hledáte praktický model, vyberte si dětskou cyklistickou přilbu UVEX, která má síťku proti hmyzu s odnímatelnou výstelkou a větracími otvory. Mezi modely tohoto výrobce si můžete vybrat helmu v různých barvách a designech, které se vašemu dítěti budou určitě líbit. Dětské cyklistické přilby Alpina jsou naopak modely vyrobené technologií In-mold a Airflow Ventig (strategické rozmístění větracích otvorů pro lepší proudění vzduchu). 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget