Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lyžařské rukavice

Lyžařské rukavice nebo teplé a pohodlné modely Sportano 

Hledáte ty správné lyžařské rukavice, které účinně ochrání vaše ruce před chladem? Lyžařské rukavice jsou jednou ze základních součástí lyžařské výbavy. Zajišťují teplo a ochranu před chladem, deštěm nebo sněhem a zaručují přesnost pohybu. V obchodě Sportano najdete dámské, dětské a pánské lyžařské rukavice od známých výrobců, jako jsou ZIENER, Reusch, Quiksilver, LEVEL, Roxy, Rossignol, DC, Roxy, Peak Performance, Viking a Therm-ic

Lyžařské rukavice s jedním prstem a další typy, ze kterých si můžete vybrat 

Mezi typy lyžařských rukavic najdete jednoprsté a pětiprsté lyžařské rukavice. První z nich se vyznačují dobrou izolací proti chladu a skládají se ze dvou oddílů: jednoho pro palec a druhého pro prsty. Toto řešení vám pomůže udržet teplo, ale nabízí mnohem menší volnost pohybu. Dámské jednoprsté lyžařské rukavice a pánské jednoprsté lyžařské rukavice jsou modely v různých velikostech a barevných variantách. Jsou také oblíbeným typem rukavic pro děti, protože chrání ruce dítěte před prochladnutím.  

Pětiprsté lyžařské rukavice zase nabízejí pohodlný pohyb a můžete v nich snadno upevnit vázání nebo držet hole. Mají však horší tepelnou izolaci. 

Správný výběr lyžařských rukavic 

Při výběru správných lyžařských rukavic věnujte pozornost materiálu. Především se vyplatí zvolit nepromokavé lyžařské rukavice - musí být nepromokavé, protože vlhkost, která se dostane dovnitř, ochlazuje tělo. Rukavice by měly být vyrobeny z prodyšných materiálů a opatřeny membránami, které chrání před chladem nebo vlhkostí. Nejlépe se osvědčí syntetické materiály, jako je polyester, polyamid, elastan nebo nylon. Syntetické izolace poskytují vynikající tepelnou izolaci a zároveň jsou odolné proti vlhkosti.  

Vodotěsné membrány jsou specifikovány parametrem výšky vodního sloupce. Membrána s parametry přibližně 3000-5000 mm poskytuje ochranu proti mírnému dešti, zatímco membrána s parametry až 10000 mm zaručuje optimální ochranu proti vlhkosti. Na druhou stranu rukavice s membránou nad 10000 mm představují vysokou ochranu proti vlhkosti. Oblíbené je také použití technologie DWR, díky které vlhkost klouže po povrchu materiálu

Lyžařské rukavice se vyznačují také prodlouženým střihem, takže je lze snadno zastrčit do rukávů bundy a chránit je tak před prochladnutím a vniknutím vody a sněhu. Kromě toho by rukavice měly mít nastavitelné zapínání, aby se mohly těsně přizpůsobit tvaru ruky, a užitečná je také protiskluzová úprava. Další prvky, jako je klip nebo stuha na rukavicích, usnadní skladování a zabrání ztrátě rukavic.  

Výběr lyžařských rukavic podle pohlaví 

Při výběru lyžařských rukavic je nejdůležitější zvolit správnou velikost. Příliš malý model způsobuje nepohodlí a odřeniny a zároveň omezuje volnost a přesnost pohybu. Na druhou stranu příliš velké rukavice mohou z ruky sklouznout a snáze propustit studený vzduch a sníh. Před nákupem je dobré změřit si ruku nebo si vyzkoušet různé velikosti, abyste zjistili, který model bude nejvhodnější. Rukavice by měly být vybírány podle pohlaví, s výrobky určenými pro ženy, muže a děti.  

U nás najdete dívčí lyžařské rukavice a chlapecké jednoprsté nebo pětiprsté lyžařské rukavice ve velikostech, které vyhovují rukám nejmenších lyžařských nadšenců. Široká škála barevných a grafických variant navíc jistě zaujme i děti. Dámské a pánské lyžařské rukavice jsou naopak modely, které se liší velikostí a barevnými variantami. Pánské rukavice bývají větší a objemnější než dámské modely. Vhodnými modely mohou být dámské lyžařské rukavice Rossignol, pánské lyžařské rukavice Rossignol a lyžařské rukavice Reusch. 

Lyžařské rukavice - na které značky se vyplatí vsadit? 

V nabídce Sportano.cz najdete kvalitní lyžařské rukavice od osvědčených značek, jako jsou ZIENER, Volcom, LEKI, Reusch, Quiksilver, LEVEL, Roxy, Rossignol, DC, Roxy, LEGO, Peak Performance, Viking, Dainese a Therm-ic. Prodyšné membrány a moderní technologie materiálů poskytují účinnou ochranu proti vodě, sněhu a zároveň umožňují odchod potu. Díky tomu zůstanou vaše ruce v suchu a teple bez ohledu na podmínky.  

Rozbalit popis Sbalit popis