Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Termo oblečení

Termoprádlo - vyberte si zaručené teplo bez ohledu na počasí ve Sportanu 

Pro milovníky lyžování a dalších zimních sportů je termoprádlo jednou z nejdůležitějších součástí oblečení. Je to první vrstva lyžařského oblečení, která poskytuje účinnou ochranu proti chladu a vysokou úroveň pohodlí. V kategorii Termoaktivní prádlo ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní modely profesionálních značek, jako jsou X-Bionic, Nike, La Sportiva, Icebreaker, UYN, Viking a Smartwool. Vybavíme vás dámským, pánským a dětským termoprádlem z odolných a pružných materiálů. 

Termoaktivní prádlo - volba nejen na sjezdovku 

Nabídka termoprádla je velmi široká a na trhu jsou k dispozici speciální soupravy a komplety i jednotlivé kusy. Jednotlivé modely se dobře hodí i pro jiné aktivity, jako je jízda na kole, běh nebo treking, když venku není příznivé počasí. Termoprádlo na lyžování nebo snowboarding by naopak mělo poskytovat pohodlí a odvádět vlhkost. Vyrábí se ze syntetických vláken, někdy z přírodních vláken nebo z kombinace obou materiálů pro lepší tepelně izolační vlastnosti.  

Termoaktivní prádlo je ideální pro všechny outdoorové aktivity, při kterých je tělo namáháno a vystaveno vlhkosti a chladu. Termooblečení bude vynikající volbou pro běžecký trénink, horskou turistiku, horolezectví, cyklistiku nebo lyžování. 

Termoprádlo a materiály, ze kterých může být vyrobeno 

Termoprádlo by mělo být vyrobeno z rychleschnoucích materiálů, které zároveň neabsorbují pachy, zejména když je tělo zpocené po intenzivním cvičení. Termoprádlo je obvykle ze syntetických materiálů - polyesteru, polyamidu, elastanu nebo nylonu. Syntetické tkaniny jsou především odolné, lehké a velmi dobře odvádějí vlhkost, čímž chrání před prochladnutím během aktivity. Kromě toho by měly být odolné vůči množení bakterií. Oblíbené je také termoprádlo z merino vlny, které si velmi dobře poradí s nepříjemnými pachy. Největší výhodou tohoto materiálu je jeho vysoká tepelná izolace, ale merino vlna je mnohem těžší a méně odolná proti absorpci vlhkosti. 

Výběr správného termoprádla 

Dámské termoprádlo a pánské termoprádlo jsou první vrstvou oblečení, kterou si při lyžování oblékáme. Teplé oblečení musí být vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů, aby bylo zajištěno především pohodlí a teplo bez ohledu na podmínky. Zvolený střih spodního prádla by měl přiléhat k tělu, neomezovat v pohybu a zároveň nepřekážet při venkovních aktivitách. Příliš těsné spodní prádlo se může odírat a způsobovat oděrky a podráždění pokožky.  

Termoprádlo musí být dostatečně pružné, aby se přizpůsobilo tělu. Další výhodou jsou bezešvé švy, které chrání před odřením a nepohodlím. Kromě toho by měla udržovat tělesnou teplotu díky vnější vrstvě, která účinně izoluje od vnějších podmínek a poskytuje teplo. Termoprádlo také nesmí absorbovat vlhkost, proto je vhodné vybírat modely z technických (syntetických) materiálů, které mnohem lépe odvádějí vlhkost ven.  

Značky nabízející vysoce kvalitní termoprádlo 

V nabídce sportovního obchodu Sportano.cz najdete termoprádlo nejvyšší kvality od profesionálních značek, jako jsou X-Bionic, Nike, La Sportiva, Icebreaker, UYN, Viking nebo Smartwool. Oděvy jsou vyrobeny z materiálů, jako je polyester, polyamid, nylon, bambusová vlákna, merino vlna nebo elastan. Kromě toho byly použity moderní technologie, které ovlivňují pohodlí a vlastnosti oděvu, například 3D Bionic Sphere®. Systém se stará o správnou termoregulaci. AirConditioningSpot® nebo AirConditioning Zone® jsou naopak oblíbené technologie používané v termoprádle, které se starají o účinný odvod potu ven. Kromě toho umožňují účinnou výměnu vzduchu a podporují chlazení.  

Rozbalit popis Sbalit popis