Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plážové ručníky

Ručníky na pláž - odolné a krásné modely najdete v obchodě Sportano. 

Léto je v plném proudu, a tak je ideální čas na odpočinek a vodní aktivity pro každého. Pokud se chystáte k moři nebo k jezeru, je dobré si s sebou vzít potřebné vybavení, které vám usnadní chození po pláži a pobyt u vody. Proto si vyberte správný plážový ručník, který zaručuje správné absorpční vlastnosti, což je pro vodní aktivity nesmírně důležité. Jsou příjemné na dotek a díky větším rozměrům se budou dobře hodit celé rodině. Ve Sportanu najdete kvalitní plážové osušky profesionálních značek, jako jsou Splash About, FUNKY TRUNKS, Protest, Billabong, Cressi, Roxy, Quiksilver, Roxy, arena nebo Speedo.  

Plážové osušky s kapucí, kulaté, bavlněné nebo rychleschnoucí - typy plážových osušek 

Plážové osušky jsou k dispozici v široké škále modelů, z nichž nejoblíbenější jsou plážové osušky, rychleschnoucí plážové osušky a bavlněné plážové osušky. Pro nejmenší milovníky vodních aktivit vyberte dětskou plážovou osušku s kapucí. Kromě toho si můžete vybrat kulatý nebo obdélníkový plážový ručník - to jsou nejoblíbenější tvary plážových modelů. Jsou k dispozici v široké škále velikostí a barev, takže si jistě vyberete ten správný model. Oblíbenou volbou je tenký plážový ručník, který rychle absorbuje vodu a nezabere mnoho místa v zavazadle. 

Jak si vybrat plážovou osušku?  

Při výběru správného ručníku si nejprve vyberte velikost a tvar, které vyhovují vašim potřebám, protože na trhu je k dispozici široká škála ručníků různých velikostí. Pokud chcete najít rychleschnoucí plážovou osušku, vyberte si modely z bavlny nebo mikrovlákna. Kromě toho je vhodné zkontrolovat gramáž materiálu, která je z hlediska nasákavosti mimořádně důležitá. Existují ručníky s gramáží do 400 g/m2, tj. tenké plážové ručníky, které jsou rychleschnoucí a nezaberou v zavazadle mnoho místa. Hmotnosti mezi 400 a 500 g/m2 jsou středně silné modely, které účinně suší tělo a rychle schnou. Naproti tomu gramáže nad 500 g/m2 jsou silné a velké plážové osušky, které se vyznačují měkkým materiálem. Dokonale vysušují tělo, ale bohužel mnohem déle schnou. Na pláž by se rozhodně měly vybírat tenčí ručníky s dostatečnou savostí. 

Materiály pro plážové osušky 

Rychleschnoucí plážový ručník by měl dostatečně absorbovat vlhkost a zároveň vynikat měkkou strukturou a odolností vůči slunečnímu záření a slané mořské vodě. To je nesmírně důležité, zejména u dětských plážových osušek, protože nesmí dráždit pokožku a způsobovat nepohodlí. Nejčastěji se setkáte s bavlněnou plážovou osuškou, která bude měkká a příjemná na dotek. Neobsahuje umělá vlákna, takže nezpůsobuje podráždění ani alergické reakce. Rychle absorbuje vodu a je velmi odolný. Kromě toho se na plážové osušky používá také mikrovlákno, tkanina z polyesterových vláken. Největší výhodou tohoto materiálu je, že dobře absorbuje vodu, rychle schne a nezabírá mnoho místa.  

Velikosti plážových ručníků 

Při výběru plážové osušky je důležité dbát na správnou velikost a tvar. Na pláž nebo do bazénu se nejčastěji volí velký plážový ručník, který vám při vylézání z vody zakryje celé tělo. Na trhu jsou k dispozici modely v různých velikostech, kde obvykle najdete plážovou osušku 50x100 cm, plážovou osušku 90x180, plážovou osušku 100x200, plážovou osušku 150x200 nebo plážovou osušku 200x200. V první řadě je třeba přizpůsobit výrobek vlastním potřebám, ale výběr velikostí a tvarů je obrovský. Zvolte také správnou tloušťku ručníku, která ovlivňuje rychlost absorpce vody a schnutí. Na pláž je dobré zvolit ručníky s nízkou hmotností, které okamžitě absorbují vodu a zároveň nezaberou mnoho místa v zavazadle. 

Výběr plážových osušek pro děti 

Při rozhodování o výběru plážové osušky pro vaše dítě vybírejte model podle věku a potřeb vašeho dítěte, aby nebyla příliš malá nebo příliš velká. Oblíbené jsou plážové osušky s kapucí nebo plážová ponča pro děti. Kukla zakrývá hlavu a vlasy dítěte, takže mu není zima ve větru, a navíc mu rychleji schnou vlasy. Pro starší děti můžete zvolit velkou plážovou osušku, která pokryje celé tělo a je příjemná na dotek. Z tkanin je nejlepší rychleschnoucí mikrovlákno. Kromě toho věnujte pozornost barvám a grafice osušky, aby ji vaše dítě rádo používalo. Zajímavým modelem může být plážová osuška se střapci a díky velké škále barev si jistě vyberete ten správný výrobek pro chlapce nebo dívku. 

Jak se staráte o své plážové osušky? 

Plážový ručník se stejně jako jakýkoli jiný výrobek může vlivem slunečního záření a slané mořské vody zničit. Proto je vhodné o něj řádně pečovat, aby výrobek vydržel mnoho let a zároveň si zachoval své nejdůležitější vlastnosti. Po každém použití je třeba ručník zavěsit a nechat zcela vyschnout a odstranit z něj zbytky písku a jiných nečistot. Dále zkontrolujte přesné informace na štítku ručníku, protože některé tkaniny mají zvláštní požadavky na teplotu. Pokud se informace o teplotě nezobrazí, je lepší použít nižší stupeň praní, aby ručník během praní nezměnil svůj tvar. Ručníky by se po vyprání měly sušit venku, protože působení slunce také pomáhá zbavit se bakterií a zabraňuje vzniku plísní.  

Značky nabízející plážové osušky 

Ve Sportanu nabízíme kvalitní plážové osušky značek Rip Curl, Splash About, FUNKY TRUNKS, Protest, Billabong, Cressi, Roxy, Quiksilver, Roxy, arena nebo Speedo. U nás najdete ručníky v různých velikostech a barevných variantách, takže se budou hodit pro dospělé i děti. Pro ty nejmenší máme ručníky s kapucí, které účinně ochrání jejich hlavy před chladem. Všechny dostupné modely jsou ideální na pláž, takže si vyberte ten správný model, který rychle vysuší vaše tělo a ochrání ho před chladem a škodlivými slunečními paprsky. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget