Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

SUP nafukovací prkna

Nafukovací prkna SUP - vyberte si ideální prkno ve sportovním obchodě Sportano 

Když se vydáváte na dobrodružnou plavbu na SUPu, stojí za to zvážit, které prkno pro vás bude nejvhodnější. Pokud jste začátečník, určitě vás osloví nafukovací prkno, které je velmi pohodlné, snadno se používá a při přepravě a skladování nezabere mnoho místa. Pro zkušenější jsou k dispozici prkna pro specifický styl plavání a typ paddleboardingu. V našem obchodě Sportano nabízíme kvalitní nafukovací SUP prkna od renomovaných výrobců, jako jsou Aqua Marina, JOBE, Pure4Fun, Viamare, Coasto, AQUASTIC, STARBOARD, Unifiber nebo Red Paddle Co

Nafukovací paddleboard - v čem je jiný? 

Nafukovací prkno SUP je model, který je v současné době mezi milovníky vodních sportů velmi oblíbený. Deska se totiž velmi snadno používá, přepravuje a skladuje. Samotné nenafouknuté prkno se vejde do batohu nebo příručního kufříku a lze jej rychle a pohodlně nafouknout pouze před vstupem do vody. To vše díky technologii Drop-Stitich, která se používá při výrobě většiny modelů desek. Po nafouknutí je deska okamžitě pevná a tuhá, a to díky výše zmíněné technologii, která obsahuje tisíce polyesterových vláken. Komory Drop-Stitch narovnávají vlákna, takže celá struktura je pevná a tuhá. Mezi další typy desek patří pevné desky, které se díky své konstrukci nedají skládat a zabírají hodně místa. Nafukovací prkna SUP lze používat nejen k plavání ve stoje, ale mnoho lidí je využívá i k rybaření nebo dokonce ke cvičení jógy.  

Proč si vybrat nafukovací prkno SUP? 

Plavání na SUP prkně je aktivita, která je vhodná prakticky pro každého, bez ohledu na věk nebo úroveň. Používání prkna a aktivita na vodě zlepšuje kondici a díky univerzálnímu použití je SUP vhodný pro děti, dospělé i pro lidi, kteří nejsou fyzicky aktivní. Jak již bylo zmíněno, nafukovací prkna jsou velmi oblíbená, protože je lze snadno vzít s sebou k vodě. Stačí výrobek zabalit do batohu nebo speciálního pouzdra a před vstupem do vody jej naplnit vzduchem. Po skončení plavání můžete vypustit vzduch a desku uložit zpět do pouzdra. Kromě toho je vyroben z robustních materiálů a moderních technologií, které zajišťují, že po nafouknutí je prkno extrémně tuhé, pevné a stabilní za všech podmínek.  

Jak si vybrat nafukovací prkno SUP? 

Jednotlivé modely nafukovacích prken SUP jsou přizpůsobeny různým způsobům plavání, proto můžete najít modely s konkrétními tvary:  

  • závodní prkno - dlouhé, obvykle přes 370-380 cm, a úzké, vyznačuje se tak špičatou přídí; 
  • Univerzální prkno - přibližně 300-330 cm dlouhé a 75-85 cm široké, štíhlého a zaobleného tvaru; 
  • Touring board - jedná se o prkno se špičatými konci, kde jeden konec je více zkosený a obvykle je dlouhé až 370 cm; 
  • surfové prkno - nejkratší prkno se zaoblenými konci, určené k plavání a klouzání po vlnách ve vyšších rychlostech.  

Začátečníkům doporučujeme univerzální model, který je poměrně všestranný, takže je vhodný do mnoha podmínek. Pro závodnější plavání a vyšší rychlosti je vhodné zvolit závodní nebo turistické prkno.  

Při výběru nafukovací desky věnujte pozornost tuhosti a vztlaku, přičemž první parametr závisí na tloušťce modelu, tlaku (PSI) a použitých materiálech a technologiích. Desky o tloušťce 10-14 cm jsou lehčí modely, zatímco desky o tloušťce 15 cm a více unesou vyšší maximální zatížení. Záleží také na materiálech a technologiích - prkna z jednovrstvého plastu PVC jsou méně tuhá než prkna dvouvrstvá nebo třívrstvá. Naopak k výrobě prken se obvykle používá lepená technologie, kde se rozlišují lepená a svařovaná prkna (oblíbená řešení jsou Fusion Technology a MSL). Prkna navržená metodou lepení jsou často mnohem těžší. Při výběru správného prkna je třeba přizpůsobit model maximálnímu zatížení a také počtu osob, které budou prkno současně používat, protože na trhu jsou k dispozici prkna pro tři, čtyři nebo dokonce šest osob.  

Ve Sportanu najdete kvalitní nafukovací SUP prkna profesionálních značek, jako jsou Skiffo, SPINERA, JOBE, Aqua Marina nebo WATTSUP. Vyberte si správný model z hlediska účelu, velikosti, maximálního zatížení nebo počtu osob. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný produkt, a pokud nesplní vaše očekávání, můžete desku do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis