Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Shimano

Společnost Shimano existuje již od roku 1921. Značku založil Shozaburo Shimano ve městě Sakai (Osaka). Prvním výrobkem japonské společnosti bylo jízdní kolo s jedním volným kolem, jehož výroba vyžadovala nejvyšší technickou zručnost. Od té doby si společnost Shimano nechala patentovat skupiny příslušenství pro jízdní kola, jako jsou kliky, náboje kol, řetězy, brzdy s klikami nebo pedály SPD pro různé typy jízdních kol a v různých hierarchiích. Pro MTB jsou to XTR (pro závodníky), Saint (pro sjezd a freeride), Deore XT nebo SLX a pro silniční kola: Dura-Ace (pro závodníky a amatéry), Ultegra nebo Sora (nejnižší v hierarchii vybavení). Příslušenství této japonské společnosti používal mimo jiné Lance Armstrong na Tour de France.  

Jedním z nejoblíbenějších systémů vyvinutých Japonci je SPD (Shimano Pedaling Dynamics) a SPD-SL (pro silniční kola), což je klipový systém pro jízdní kola, který vám umožní připnout pedál pomocí speciálních bloků připevněných k botě, což vede k efektivnější a stabilnější jízdě. Shimano vyrábí také pokročilé komponenty pro elektrokola (systém Shimano Steps). 

Společnost Shimano je držitelem mnoha prestižních ocenění, například ICAST nebo EFTTEX. 

V současné době je společnost Shimano lídrem v oblasti dodávek vysoce kvalitního vybavení, oblečení, obuvi, brýlí a komponentů pro jízdní kola s dlouhou životností (má přibližně 70% podíl na celosvětovém trhu). Do jejího portfolia patří také nářadí na jízdní kola a čisticí prostředky na jednokolky. V Evropě má síť nezávislých opraven jízdních kol soustředěných kolem servisního střediska Shimano (v Polsku je jich asi 50). Kromě toho je japonský gigant aktivní v rybářském průmyslu - rybářské vybavení začal vyrábět v roce 1970 - a ve veslování.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget