Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklistické chrániče

Chrániče kol - dbejte na svou bezpečnost s online obchodem Sportano 

Při jízdě na kole může často dojít k nečekanému pádu nebo zranění, zejména pokud preferujete různé druhy cyklistiky, jako je MTB nebo enduro. V případě nehody nebo nárazu vás před odřeninami účinně ochrání cyklistické chrániče, které jsou vyrobeny z odolných a pružných materiálů a dobře se přizpůsobí vašemu tělu. V nabídce Sportano.cz najdete chrániče kolen, loktů a holenních kostí a také cyklistická brnění od osvědčených výrobců, jako jsou Leatt, Oakley, ION, POC, 100%, Alpinestars, EVOC, FOX, G-FORM nebo Dainese

Pro kolena, holeně nebo lokty - typy a druhy chráničů na kolo 

Mezi typy chráničů můžeme rozlišit především cyklistické chrániče loktů, které chrání před nárazy, které loket schytává. Jedná se o část těla náchylnou k odřeninám a škrábancům, stejně jako ke zraněním způsobeným dynamickou prací paží, někdy i při vyšších rychlostech. Cyklistické chrániče kolen a holenních kostí jsou skupinou nejčastěji vybíraných výrobků, které chrání před mechanickým poškozením. Modely nošené na koleni neomezují pohyb a pokrývají celou plochu kolene, čímž chrání i kolenní kloub.  

Pro milovníky MTB a endura je ideální cyklistická výzbroj, tj. typ oděvu, který se skládá z panelů chránících nejdůležitější prvky těla. Dokonale absorbuje energii v okamžiku nárazu a chrání také před zraněním nebo odřeninami.  

Na trhu najdete také chrániče cyklistické obuvi, které chrání nohy a zároveň i boty před chladem, deštěm a větrem. Nejběžnější jsou neoprenové chrániče pro cyklistickou obuv, vyrobené z hrubého materiálu, jako je neopren. Chrání před nízkými teplotami a nepříznivými podmínkami. U vybraných výrobců navíc získáte chránič cyklistické přilby a také chránič sedla jízdního kola. První model je také navržen tak, aby účinně chránil helmu a hlavu před nepříznivými podmínkami, a zároveň má reflexní prvky pro lepší viditelnost.  

Chrániče, které by měl mít každý cyklista 

Pokud s intenzivní jízdou na dvou kolech teprve začínáte, stačí vám pro začátek lehký chránič kolen a loktů. Nejlépe z pružného materiálu, který se přizpůsobí vašemu tělu a chrániče při jízdě nesklouznou. Někdy jsou také vybaveny pěnami nebo gely, které zpevňují a chrání při tlaku a nárazech. Nezapomeňte se vybavit cyklistickou přilbou, která je nesmírně důležitá, zejména pokud jezdíte MTB nebo enduro a dosahujete vysokých rychlostí. Každý cyklista by si měl vybrat cyklistické chrániče kolen a loktů. Dále můžete uvažovat o modelech určených pro holenní kosti a také o cyklistických brněních, která účinně chrání páteř a hrudník - obvykle ve formě vesty nebo oděvu nošeného přes hlavu.  

Jak vybrat správné chrániče kol? 

Ochrana páteře a hrudníku je důležitá zejména při dosahování vysokých rychlostí a jízdě v náročném terénu, proto při výběru cyklistické zbroje zvažte umístění panelů. Cyklistické brnění někdy obsahuje také síťovinu nebo látku na ochranu paží. Vybraný model musí přiléhat k tělu, ale nesmí být stlačující, což by mohlo způsobit nepohodlí. Ruce jsou naopak tou částí těla, která je zodpovědná za účinné tlumení nárazů a ovládání jízdy. Při pádu jsou nejzranitelnější lokty, proto při výběru chráničů loktů volte správnou velikost. Příliš malý model se stlačí a omezí pohyb, zatímco příliš velký model může během jízdy sklouznout. Mezi nejoblíbenější chrániče patří modely s kolenními návleky. Při výběru zvolte konkrétní typ - méně stavěný nebo více stavěný, chránící také holenní kosti. Odřeninám pomáhají předcházet také více zabudované chrániče.  

Především přizpůsobte typ chráničů na kolo svým potřebám - další prvky, jako jsou chrániče bot nebo sedla, zvýší pohodlí a bezpečnost.  

Výběr cyklistického brnění 

Jezdci na horských kolech nebo enduro jezdci často dosahují velmi vysokých rychlostí, které mohou při jízdě v náročném terénu vést k pádům a odřeninám. Nedostatečná ochrana v podobě chráničů může skončit vážným zraněním. Cyklistická zbroj, tedy typ oděvu (připomínající blůzu nebo tenkou bundu), který je vybaven vestavěnými panely, může být během jízdy skvělým řešením. V okamžiku silného nárazu tyto panely absorbují energii a chrání tělo před následky pádu.  

Při výběru cyklistické zbroje je důležité vybrat správný model z hlediska velikosti. Správně padnoucí výrobek na tělo zaručí plnou ochranu před zraněním a zároveň pohodlí, aniž by vás omezoval v pohybu. V nabídce obchodu Sportano najdete cyklistická brnění značek FOX, EVOC, Leatt nebo Alpinestars.  

Výběr podložek pro děti 

Nejmladší milovníci dvou kol se musí naučit udržovat rovnováhu, balanc a ovládat rychlost na kole. Odřená kolena, lokty nebo ruce jsou velmi častým jevem u batolat, která dělají první krůčky na dvoukolce nebo se zdokonalují v technice jízdy. Abyste své dítě ochránili před nepříjemnými následky pádů, je vhodné je vybavit ochrannými pomůckami pro děti. K nim obvykle patří chrániče kolen a loktů, které neomezují v pohybu a zároveň zajišťují bezpečnost kloubů a kostí. Mnohem lepší je však zvolit sadu - cyklistickou přilbu a chrániče pro děti. Pokud vám záleží na bezpečnosti vašeho dítěte, je to nezbytné, protože helma a chrániče poskytují plnou ochranu před následky pádů. Vyberte si model z hlediska velikosti a materiálu konstrukce, přičemž nejlepší jsou vzdušné výrobky, které se dobře přizpůsobí tělu dítěte.   

Značky nabízející kvalitní chrániče kol 

Pokud hledáte ty správné modely, vyberte si cyklistické chrániče od společností Leatt, Oakley, POC, G-FORM, ION nebo Dainese. V nabídce najdete chrániče loktů, holení a kolen, které jsou vyrobeny z odolných materiálů a některé modely jsou vybaveny technologiemi zajišťujícími správnou cirkulaci vzduchu a odvod vlhkosti ven. To vám zajistí pohodlí během intenzivního cvičení.  

V nabídce máme také brnění na kolo od výrobců, jako jsou FOX, EVOX a Alpinestars, takže budete řádně chráněni při jízdě v náročném terénu a ve vysokých rychlostech. 

Rozbalit popis Sbalit popis