Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Podložky na jógu

Podložky na jógu - pohodlné a odolné modely najdete v obchodě Sportano 

Podložka na jógu je při cvičení této aktivity nejdůležitějším vybavením. Ten správný poskytuje nejen pohodlí, ale také přilnavost a stabilitu při cvičení, takže na něm tělo neklouže. Při výběru správného modelu věnujte pozornost několika parametrům, jako je výrobní materiál nebo tloušťka. Ve Sportanu nabízíme široký výběr podložek na jógu od profesionálních značek, jako jsou Gaiam, Gipara, Yoga Design Lab, Nike, Moonholi, JadeYoga, Joy in me, Pure2Improve nebo Spokey

Gumové, protiskluzové nebo pro děti - typy podložek na jógu 

Mezi typy podložek na jógu patří především rozdělení podle materiálu konstrukce, takže najdete gumovou podložku na jógu, korkovou podložku na jógu, podložku z TPE nebo PVC. Protiskluzové podložky na jógu jsou obvykle korkové modely, které poskytují dostatečnou přilnavost. Podložka na jógu pro děti by měla být nejen protiskluzová, ale také lehká a odolná. Přizpůsobte model svému dítěti z hlediska tloušťky, kdy o něco silnější podložky poskytují lepší přilnavost a větší pohodlí pro malé děti.   

Podložku na jógu je nejvhodnější vybírat podle typu prováděného cvičení, přičemž pro statickou jógu se dobře hodí protiskluzové, korkové nebo gumové či TPE modely. Pro dynamickou jógu jsou vhodnou volbou odolné výrobky z PVC.  

Jak si vybrat podložku na jógu? 

Nejprve zvolte tloušťku a délku podložky, která přímo ovlivňuje pohodlí při používání. Co se týče délky, standardní hodnota je 180 cm, osoby nad touto výškou si mohou vybrat o něco delší rohože. Z hlediska tloušťky se základní modely pohybují od 3 do 8 milimetrů, přičemž nejtlustší výrobky mají tloušťku až 1,5 cm. Věnujte pozornost hmotnosti podložky, což je o to důležitější, pokud si ji berete s sebou na trénink. Nejlehčí výrobky mají hmotnost kolem 600-800 gramů, těžší až 1,5 až 2 kilogramy. Pokud cvičíte doma, na tom příliš nezáleží, ale kdykoli se potřebujete s podložkou pohybovat, volte lehčí modely. Kromě toho se zaměřte na materiál konstrukce, kde obvykle vyniká PVC, guma, korek nebo TPE

Tloušťka podložky na jógu 

Tloušťka podložky na jógu je zásadním faktorem, kterému je třeba věnovat pozornost při výběru správného modelu. To má vliv nejen na pohodlí uživatele, ale také na pohodlí při cvičení. Příliš tenká podložka na jógu může způsobit nepohodlí, zejména při cvičení na nerovném terénu. Na druhou stranu tlustá podložka na jógu dobře izoluje od země, ale při cvičení na ní nemáte dobrý pocit. Standardní tloušťka modelů se pohybuje kolem 4-5 mm, přičemž nejtlustší modely mají tloušťku až 1,5 cm. Tenká podložka na jógu o tloušťce 3 mm a méně zvyšuje stabilitu a dobře poslouží zkušeným a aktivním lidem. Na druhou stranu podložka na jógu o tloušťce 5 mm nebo podložka na jógu o tloušťce 8 mm a více znamená větší pohodlí a lepší tlumení při cvičení. 

Materiály pro podložku na jógu 

Většina podložek na jógu je vyrobena z PVC, což je plastový materiál, který se velmi snadno čistí a zaručuje dobrou přilnavost. Nepohlcuje však dobře vlhkost, což může ztěžovat jeho používání. Další volbou mohou být podložky na jógu TPE, které jsou vyrobeny ze směsi plastových a pryžových polymerů. O něco méně odolné než ty z PVC, ale stále dostatečně přilnavé. Naproti tomu gumová podložka na jógu z přírodního kaučuku je pohodlná a poskytuje stabilitu při cvičení. K dispozici je také korková podložka na jógu, která poskytuje protiskluzovou přilnavost a umožňuje udržet bezpečnou polohu. Oblíbeným materiálem je také mikrovlákno, které se často kombinuje s dalšími materiály pro lepší vlastnosti.  

Vlastnosti dobré podložky na jógu 

Dobrá podložka na jógu je především o pohodlí, a tedy o tom, aby se dokázala přiměřeně vypořádat s velkým množstvím potu, které je při dynamických cvičeních velmi časté. Kromě toho musí mít vybraný model protiskluzové vlastnosti, protože to ovlivňuje kvalitu a pohodlí při cvičení. Nejlepší jsou modely z mírně silnějšího materiálu. Silná podložka na jógu je volbou pro ty, kteří si cení pohodlí a přilnavosti při všech cvičeních. Nejlepší podložka na jógu by se měla vyznačovat odolným a zároveň měkkým materiálem.  

Na které značky nabízející podložky na jógu se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní špičkové podložky na jógu od značek jako Moonholi, JadeYoga, Joy in me, Pure2Improve, Spokey, Gaiam, Gipara, Yoga Design Lab nebo Nike. S námi si pořídíte podložky na jógu nejen správné tloušťky, ale také v různých barevných variantách a přizpůsobíte model svým potřebám. Určitě si vyberete ten správný produkt z hlediska tloušťky a délky a náš zákaznický servis vám s výběrem pomůže. Pokud vámi vybraná podložka na jógu nesplní vaše očekávání, můžete model vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis