Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Frisbee, létající draci

Frisbee a draci - vyberte si ten správný v internetovém obchodě Sportano 

Aktivní odpočinek v přírodě je skvělým způsobem trávení volného času pro dospělé i děti. Při pobytu venku nezapomeňte na různé formy zábavy, jako je frisbee nebo draci. Pouštění draka je pro děti skvělým způsobem zábavy ve větrných dnech a frisbee si mohou užít za jakýchkoli podmínek. Stále častěji se setkáváme s frisbee na pláži, v parku nebo na hřišti. Ve Sportanu nabízíme kvalitní frisbee a draky od společností Ticket To The Moon, Sunflex, CrossKites nebo Schildkröt

Akrobatičtí, tradiční nebo dvoušňůroví draci - typy a druhy draků 

Mezi druhy draků patří papírový drak, akrobatický drak, tažný drak, jednošňůrový drak a dvoušňůrový drak. První typ, papírový drak, je nejlevnější variantou a můžete si ho vyrobit sami z barevného papíru a rámu, který celou konstrukci drží. Je ideální pro první trénink a učení se zvládat vítr. Akrobatický drak je obvykle dvoulistý drak, který umožňuje provádět ve vzduchu akrobatické kousky a triky. Je určen pro zkušenější uživatele, proto je lepší začít s jednošňůrovým drakem, který má rám a je pro začátečníky mnohem jednodušší. Naproti tomu tažný drak je navržen tak, aby generoval velkou sílu, a protože nemá rám, je mnohem méně odolný vůči změnám rychlosti větru.  

Jak si vybrat správného draka? 

Prvním drakem by měl být model, který se snadno a pohodlně řídí, takže dobře poslouží papírové nebo jednošňůrové modely. Osoba, která s létáním s drakem teprve začíná, musí zvládnout ovládání draka a měnící se rychlost větru. Jakmile se dítě s drakem dobře naučí a zvládne všechny základy, je nejlepší volbou dvoušňůrový drak. Draci pro děti by měli být především pohodlní a snadno ovladatelní, aby je bavili a aby si rychle osahali ovládání.  

Pokud vás zajímá, jak se pouští drak, musíte se postavit zády ke směru větru, pak rozvinout šňůru a položit draka na zem, abyste ho pak vyhodili nahoru. Jakmile je ve vzduchu, je důležité vnímat polohy, ve kterých stoupá a poté klesá. Dítě jistě po chvíli ucítí, že draka ovládá samo. Jakmile se drak udrží nahoře, můžete ho řídit a změnit směr jeho letu.  

Jak si vybrat frisbee? 

Při výběru frisbee zvolte správnou hmotnost a velikost výrobku pro svou úroveň dovedností, kdy velké disky vyžadují větší mistrovství a cvik než disky menší. Z tohoto důvodu se pro začátečníky doporučují menší frisbee. Kromě toho věnujte pozornost tvrdosti, která ovlivňuje pevnost a hmotnost výrobku. Pro dynamické házení frisbee zvolte disk s těžištěm rozloženým po celé ploše. U lidí, kteří s diskem provádějí různé triky, je často zmíněné těžiště rozloženo spíše na ráfku. Čím hlubší je obruba, tím déle zůstane frisbee ve vzduchu. U mělčích modelů je o něco menší pravděpodobnost, že zůstanou ve vzduchu a rychle spadnou. 

Pokud nevíte, jak házet frisbee, je třeba především používat správný úchop. Čtyři prsty by měly ležet na spodní ploše disku a palce musí tlačit na horní část. Kromě toho je při házení frisbee nutné zapojit celé tělo, kdy jedna noha musí být v kroku a poté se nohy jemně pokrčí v kolenou. Horní část by měla pracovat po celou dobu a umožňovat volný pohyb ramene a paže. Nejčastější chybou je držení lokte příliš blízko trupu.  

Jak vybíráte draky a frisbee pro děti? 

Pokud chcete vybrat správného draka pro své dítě, přizpůsobte model jeho věku a úrovni dovedností, přičemž papírové a jednošňůrové modely jsou vhodné pro začátečníky. Dítě si tak rychle osvojí základy řízení. V případě frisbee je pro děti nejdůležitějším parametrem jeho hmotnost a velikost, aby bylo lehké a pohodlné na používání. Nejlepší je zvolit model s hlubším okrajem, aby frisbee zůstalo ve vzduchu mnohem déle. Skvělým produktem je skládací frisbee, které si dítě může vzít všude s sebou. 

Vybírejte výrobky, které nemají ostré části a jsou přizpůsobeny věku dítěte, aby bylo jejich používání bezpečné a co nejpohodlnější. U Sportana najdete kvalitní dětské draky a dětská frisbee v mnoha barevných variantách. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget