Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklo boty pro platformy

Boty na platformě - vyberte si správně s obchodem Sportano

Obchod Sportano.cz nabízí nejlepší platformové boty od předních výrobců cyklistického oblečení, vybavení a doplňků, jako jsou DMT nebo ION. Můžete je úspěšně používat s tradičními platformovými pedály a zvýšit tak komfort jízdy na rovných cyklostezkách, horských stezkách nebo při enduro závodech. 

Cyklistická obuv pro platformové pedály - kdy se používá a kdo ji kupuje? 

Cyklistické boty na platformové pedály, jak už název napovídá, se používají pro jízdu na jednokolkách vybavených tradičními plochými pedály.   

Boty s platformou jsou určeny pro všechny, jak pro rekreační cyklisty, tak pro pokročilejší jezdce, kteří neradi jezdí s připínacím systémem (SPD bloky). Tyto modely cyklistických bot se budou dobře hodit na horské stezky, pro extrémnější jízdu, jako je freeride, BMX, XC nebo downhill, i pro jízdu ve městě. Jsou nejlepším řešením všude tam, kde potřebujete dobrý úchop pedálů, ale také možnost volného pohybu nohou v terénu nebo rychlého kontaktu se zemí, například pro podporu při pádu. 

Jak si vybrat správnou cyklistickou obuv na platformě?

Správná obuv na kolo s platformou zajistí pohodlnou jízdu na kole i neomezenou chůzi (na rovném tvrdém povrchu i v prudkých kamenitých stoupáních). Při jejich nákupu se vyplatí věnovat pozornost především podrážce - měla by odpovídat typu cyklistiky, který preferujeme, a modelu platformových pedálů. Pro rekreační účely postačí obuv s měkkou gumovou podrážkou a nízkým svrškem. Na druhou stranu pro pokročilejší cyklisty budou lepší volbou modely s tužší podrážkou se vzorkem a vyšším, odolným svrškem, který by neměl způsobovat odřeniny kotníků. Na pedály s kolíky je vhodné nasadit boty na platformě.

Ujistěte se, že vaše cyklistické boty mají správnou velikost pro vaše platformové pedály - vaše noha by v nich měla mít stabilní pozici. Vyhněte se volnému nebo těsnému střihu, který způsobuje nepohodlí a může přispět k bolestivým odřeninám nebo zraněním. Věnujte pozornost materiálu cyklistické obuvi - měl by být odolný a zároveň zajišťovat dobré odvětrávání nohy prostřednictvím speciálních otvorů/panelů (zejména v létě). Boty na platformě se obvykle šněrují. Dobrou volbou by byl například model s panelem, který zabraňuje jejich zachycení do pedálů. Pokud patříte k závodnějším jezdcům, sáhněte raději po verzi se suchým zipem nebo přezkami, které zajistí bezpečnost při cyklistických kouscích.

V nabídce Sportano.cz jsme shromáždili platformové boty, se kterými bude každý kilometr jízdy čistým potěšením, ať už se vydáte na krátkou vyjížďku, nebo se rozhodnete pro enduro. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget