Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklo boty pro platformy

Boty na platformě - vyberte si správně s obchodem Sportano

Obchod Sportano.cz nabízí nejlepší platformové boty od předních výrobců cyklistického oblečení, vybavení a doplňků, jako jsou DMT nebo ION. Můžete je úspěšně používat s tradičními platformovými pedály a zvýšit tak komfort jízdy na rovných cyklostezkách, horských stezkách nebo při enduro závodech. 

Cyklistická obuv pro platformové pedály - kdy se používá a kdo ji kupuje? 

Cyklistické boty na platformové pedály, jak už název napovídá, se používají pro jízdu na jednokolkách vybavených tradičními plochými pedály.   

Boty s platformou jsou určeny pro všechny, jak pro rekreační cyklisty, tak pro pokročilejší jezdce, kteří neradi jezdí s připínacím systémem (SPD bloky). Tyto modely cyklistických bot se budou dobře hodit na horské stezky, pro extrémnější jízdu, jako je freeride, BMX, XC nebo downhill, i pro jízdu ve městě. Jsou nejlepším řešením všude tam, kde potřebujete dobrý úchop pedálů, ale také možnost volného pohybu nohou v terénu nebo rychlého kontaktu se zemí, například pro podporu při pádu. 

Jak si vybrat správnou cyklistickou obuv na platformě?

Správná obuv na kolo s platformou zajistí pohodlnou jízdu na kole i neomezenou chůzi (na rovném tvrdém povrchu i v prudkých kamenitých stoupáních). Při jejich nákupu se vyplatí věnovat pozornost především podrážce - měla by odpovídat typu cyklistiky, který preferujeme, a modelu platformových pedálů. Pro rekreační účely postačí obuv s měkkou gumovou podrážkou a nízkým svrškem. Na druhou stranu pro pokročilejší cyklisty budou lepší volbou modely s tužší podrážkou se vzorkem a vyšším, odolným svrškem, který by neměl způsobovat odřeniny kotníků. Na pedály s kolíky je vhodné nasadit boty na platformě.

Ujistěte se, že vaše cyklistické boty mají správnou velikost pro vaše platformové pedály - vaše noha by v nich měla mít stabilní pozici. Vyhněte se volnému nebo těsnému střihu, který způsobuje nepohodlí a může přispět k bolestivým odřeninám nebo zraněním. Věnujte pozornost materiálu cyklistické obuvi - měl by být odolný a zároveň zajišťovat dobré odvětrávání nohy prostřednictvím speciálních otvorů/panelů (zejména v létě). Boty na platformě se obvykle šněrují. Dobrou volbou by byl například model s panelem, který zabraňuje jejich zachycení do pedálů. Pokud patříte k závodnějším jezdcům, sáhněte raději po verzi se suchým zipem nebo přezkami, které zajistí bezpečnost při cyklistických kouscích.

V nabídce Sportano.cz jsme shromáždili platformové boty, se kterými bude každý kilometr jízdy čistým potěšením, ať už se vydáte na krátkou vyjížďku, nebo se rozhodnete pro enduro. 

Rozbalit popis Sbalit popis