Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Trekové a turistické batohy

Trekingové a turistické batohy - vyberte si správný model v obchodě Sportano

Turistické a trekingové batohy jsou nezbytnou součástí vybavení každého, kdo plánuje pěší turistiku, kempování nebo expedice. Jedná se o batohy speciálně navržené pro přenášení různých předmětů, jako jsou potraviny, voda, oblečení, stan, spací pytel nebo turistické vybavení. Existují různé typy turistických a trekingových batohů, které se liší velikostí, kapacitou, tvarem a speciálními funkcemi. Vybírat můžete z jednodenních batohů, víkendových batohů, vícedenních batohů, expedičních batohů nebo speciálních batohů na fotografické vybavení či lyžování. Na Sportano.cz najdete profesionální trekingové a turistické batohy od oblíbených značek, jako jsou Alpinus, Osprey, Gregory, The North Face, deuter, Jack Wolfskin, Mammut, Thule, Lowe Alpine nebo Black Diamond.

Odolnost a ergonomický design - klíčové vlastnosti batohů

Jednou z nejdůležitějších vlastností turistických a trekingových batohů je odolnost. Díky kvalitním materiálům a pečlivému zpracování je batoh odolný vůči mechanickému poškození a povětrnostním podmínkám, jako je déšť nebo sníh. Ergonomický tvar batohu navíc zajišťuje jeho pohodlné nošení i po dlouhou dobu. Batoh by měl dobře sedět na zádech a dobře rozkládat váhu na ramena a spodní část zad, což zabraňuje bolesti a napětí svalů.

Kapacita a počet přihrádek - jak vybrat správný batoh?

Při výběru turistického nebo trekingového batohu je důležité věnovat pozornost jeho kapacitě a počtu přihrádek. Kapacita batohu by měla být zvolena podle typu cesty a množství zavazadel, které budete nést. Obvykle mají jednodenní batohy objem do 30 litrů, víkendové batohy mezi 30 a 50 litry a vícedenní batohy nad 50 litrů. Důležitý je také počet přihrádek v batohu, který umožňuje lepší organizaci a snadnější přístup k přepravovaným věcem.

Ventilační systémy - pohodlí při nošení v náročných podmínkách

Při pěší turistice a trekingu v různých povětrnostních podmínkách je důležité mít dobrý systém odvětrávání zad. Dnešní turistické a trekingové batohy jsou vybaveny ventilačními systémy, které zlepšují cirkulaci vzduchu a zabraňují pocení zad. Mezi nejoblíbenější systémy patří AirContact, Aircomfort nebo VentActive.

Vodotěsnost a ochrana vašeho vybavení - batohy do každého počasí

Další důležitou vlastností turistických a trekingových batohů je jejich voděodolnost. Při horských, lyžařských nebo náročných terénních výpravách je batoh vystaven působení vody, sněhu nebo bláta. Proto je důležité, aby byl batoh vyroben z nepromokavých materiálů nebo měl speciální obaly či pouzdra, které jej chrání před vlhkostí. Některé batohy mají navíc speciální kapsy nebo upevňovací systémy, které umožňují bezpečně přenášet vybavení, jako je fotoaparát, notebook nebo lyžařská helma.

Nastavitelné šle a přizpůsobení tělu - důležitá funkce batohů

Pro pohodlné nošení je nesmírně důležité přizpůsobit batoh postavě a individuálním potřebám uživatele. Proto je důležité, aby byl batoh nastavitelný, pokud jde o ramenní popruhy a další součásti, jako je například bederní pás. Díky tomu se batoh lépe přizpůsobí tělu, což zabrání bolestem zad, ramen a svalovému napětí.

Lehké a funkční batohy pro turistiku, kempování a expedice

Poslední, ale stejně důležitou vlastností turistických a trekingových batohů je jejich lehkost a funkčnost. Lehké batohy umožňují volný pohyb během túr a výprav, což je důležité zejména v náročném terénu. Funkčnost batohů navíc spočívá v jejich schopnosti nést různé předměty a nosit je pohodlně a bezpečně.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget