Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Turistické příslušenství

Cestovní příslušenství - vše, co potřebujete na cestu, najdete na Sportano

Chystáte se na hory nebo kempování a přemýšlíte o výběru správného vybavení? Určitě budete potřebovat turistické doplňky, jako jsou brýle, kapesní nůž, kompas nebo lékárnička. Díky tomu vás v terénu nepřekvapí žádná situace a budete připraveni na všechny podmínky. Podívejte se na široký sortiment v obchodě Sportano, kde máme profesionální turistické doplňky od značek jako Easy Camp, GOG, Oakley, Nike, Sea to Summit, Julbo nebo Deuter.  

Čím by měl být vybaven každý turista?

Na stezku si vezměte turistické brýle, které vás ochrání před slunečními paprsky a oslněním. Mimořádně užitečné v létě i v zimě. Skládací lopata je při kempování nezbytným nástrojem. Umožňuje zajistit táborák nebo usnadnit stavbu různých konstrukcí v terénu. Kapesní nůž je naopak součástí vybavení, které se hodí každý den i při výletech do hor. Multifunkční kapesní nůž má různé součásti a velmi snadno se používá. Pokud hledáte praktičtější nářadí - alternativním řešením jsou multitooly. Nástroj se skládá z kombinátoru, kapesního nože, kroužku na klíče, krimpovacího kleště nebo nůžek. Do hor se vyplatí vzít si s sebou také turistický nůž, který můžete použít při kempování nebo v terénu.  

Pokud se chystáte na delší cesty, vyplatí se mít s sebou také rychleschnoucí ručník, který se hodí zejména v létě. Absorbuje mnohem více vody a, jak název napovídá, materiál rychle schne, takže je připraven k okamžitému použití nebo k uložení zpět do zavazadla. A pro delší turisty máme skládací kompasy s lupou a pohodlnou šňůrkou k zavěšení na krk.  

Při kempování si s sebou můžete vzít také turistickou houpací síť na odpočinek a spaní. Ve Sportanu najdete dvojité houpací sítě a dětské houpací sítě. Další nezbytnou výbavou je lékárnička, protože drobná poranění nebo odřeniny kůže jsou na stezce časté.  

Nože, kapesní nože, lopaty a multitooly - jak vybrat správné modely, když se mohou hodit?

Při výběru multifunkčního kapesního nože věnujte pozornost jeho zamýšlenému použití (kempování, výlet do lesa nebo třeba přežití) a typu obsažených prvků. Cestovní kapesní nůž má obvykle čepel, pinzetu, vývrtku a nůžky. Vyznačuje se malými rozměry a lze jej rychle uložit a snadno skladovat. Existují také kapesní nože, které nemají všechny výše uvedené prvky, ale pouze čepel. Multitooly jsou naopak díky své multifunkčnosti ideální pro delší výpravy. Často jsou vybaveny nožem nebo noži, nůžkami, špejlí, kleštěmi nebo šroubovákem. Jsou natolik praktické, že jsou vhodné i pro každodenní použití při různých domácích pracích.  

Při nákupu turistického nože byste měli volit model se systémem otevírání jednou rukou a zámkem Frame Lock, kdy je čepel zajištěna na místě obložením rukojeti. Určitě se vám bude hodit při vaření, rozdělávání ohně nebo stavění stanu. Vyberte si nůž, který v zavazadle nezabere příliš mnoho místa, ale přesto je praktický a pohodlný při používání. 

Při kempování se může hodit také miniaturní lopata, kterou můžete složit a vzít s sebou na cesty. Hodí se při stavění stanu nebo jiných venkovních pracích. Obvykle se vyrábí z oceli s gumovou, kovovou nebo dřevěnou rukojetí.  

Turistické brýle a lékárničky - jak se staráte o svou bezpečnost, ať jste kdekoli?

Na horských stezkách a při kempování může dojít k nejrůznějším zraněním, takže lékárnička je nezbytná pro řezné rány, odřeniny a povrchová poranění. Lékárnička by měla obsahovat sterilní obvazy, náplasti různých velikostí, obinadla, obvaz na proleženiny, trojúhelníkový závěs, ubrousky nebo dezinfekční prostředky a tepelnou přikrývku (NRC fólie). 

V zavazadle je také dobré mít turistické brýle, které vás ochrání před škodlivými slunečními paprsky a oslněním. Bez správné ochrany očí na stezce můžete mít bolesti hlavy, závratě nebo slzení. Důležitým označením na brýlích je kategorie čoček, která udává stupeň propustnosti světla. Existují tyto kategorie:  

  • Kategorie 0 - propustnost pro 80-100 % světla, vhodné pro nízké slunce a zataženo;   
  • Kategorie 1 - propouští 43-80 % světla, funguje dobře v mlze a za slabého osvětlení;   
  • Kategorie 2 - propouští 18-43 % světla a je určena pro proměnlivé podmínky s nízkou intenzitou světla;   
  • Kategorie 3 - propouští 8-18 % světla a je určena pro podmínky intenzivního slunce;   
  • Kategorie 4 - propouští 2-8 % světla, funguje dobře na velmi silném slunci. 

Kromě toho hraje důležitou roli také typ filtru v objektivu. Polarizační čočky odrážejí světlo od sněhu a vody, takže se hodí pro různé outdoorové aktivity. Fotochromatické čočky jsou velmi univerzální a přizpůsobují se intenzitě UV záření. Na druhou stranu má povrchová úprava REVO umístěná v brýlích ochranné vrstvy a jejich použití se osvědčí při extrémních sportech. Brýle s UV filtrem 400 jsou návrhem pro lidi, kteří hledají brýle pro všechny druhy záření.  

Cestovní příslušenství - které značky se vyplatí koupit?

Při hledání vhodného příslušenství, jako jsou kapesní nože nebo multitooly, vsaďte na značky Victorinox a Gerber, které mají funkční modely nástrojů. Zajišťují dokonalý provoz za všech podmínek a široký výběr jednotlivých položek v sadě. Na druhou stranu turistické brýle Oakley, UVEX nebo GOG mají vysokou ochranu skel proti škodlivým slunečním paprskům. Mezi dostupnými styly si vyberte brýle nejen z hlediska rozměrů, ale také z hlediska podmínek použití. Ve Sportanu máme také rychleschnoucí ručníky značek AQUA-SPEED, Cressi, arena nebo Nike, které se díky svému funkčnímu materiálu budou hodit během výletu. Obvykle jsou vyrobeny z mikrovlákna, takže rychle absorbují vodu. Díky kompaktním rozměrům se vejdou do batohu nebo tašky.  

Pokud se chcete vybavit turistickou houpací sítí, vyberte si modely Ticket To The Moon, které jsou rovněž vyrobeny z rychleschnoucího materiálu. Rychle a snadno se nastavují a poskytují vysoký komfort při cestování. Ke kontrole polohy budete potřebovat kompas Easy Camp s fluorescenční magnetickou ručičkou a lupou. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget