Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lékárničky první pomoci

Turistické lékárničky - zajistěte si bezpečnost na stezce s obchodem Sportano 

Dobře vybavená lékárnička je nezbytným vybavením při pěší turistice nebo trekingu v horách. Především vás zachrání při nečekaných zraněních na trase, jako jsou odřeniny, řezné rány nebo bodnutí hmyzem. Každý turista nebo milovník pěší turistiky by měl mít u sebe kvalitní turistickou lékárničku, jejíž vybavení je přizpůsobeno typu aktivity a jejíž použití není složité. Ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní lékárničky od osvědčených výrobců, jako jsou Deuter, Tatonka nebo Ortovox.

Proč byste si měli koupit cestovní lékárničku 

Při pěší turistice na horských stezkách může dojít k nejrůznějším úrazům a nečekaným zraněním, která si vyžádají obvaz. Turistická lékárnička se vám bude hodit v případě odřenin, řezných ran, kousnutí, povrchových poranění nebo puchýřů. Tyto situace výrazně ztěžují vaši turistiku a ovlivňují vaše pohodlí při cestování. Proto vám lékárnička umožní rychle ošetřit rány nebo odřeniny. Kromě toho je dobré vzít si s sebou léky proti bolesti a otokům, abyste byli připraveni na všechny případy. Při cestování v terénu můžete být odkázáni sami na sebe, proto je nezbytné mít s sebou lékárničku, abyste mohli v případě zranění rychle zasáhnout.

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička? 

Pokud vás zajímá, co by nemělo chybět v cestovní lékárničce, vyplatí se pořídit si především následující produkty: 

  • jednorázové rukavice - chrání před infekcí a zajišťují bezpečnost záchranáře;
  • dezinfekční prostředky - umožňují rychlou dezinfekci rány nebo odřeniny a jsou k dispozici ve formě tekutin, gelů nebo dokonce ubrousků;
  • obvazové náplasti - na trhu existují obvazové náplasti, náplasti na odřeniny a náplasti na roli pro různé typy ran;
  • Elastické obvazy - určené k fixaci obvazů a stabilizaci končetin;
  • obklady a obinadla - chrání větší rány;
  • příslušenství - nůžky, zavírací špendlíky nebo pinzetu pro použití na stezce;
  • NRC fólie - zabraňuje ochlazování a přehřívání těla;
  • Trojúhelníkový závěs - umožňuje stabilizaci poraněné končetiny. 

Kromě toho může turistická lékárnička obsahovat léky, jako jsou léky proti bolesti, na pohmožděniny, popáleniny, kousnutí nebo žaludeční potíže.  

Výběr správné cestovní lékárničky 

Při výběru cestovní lékárničky věnujte pozornost velikosti a obsahu vybrané lékárničky, kde najdete jak lehké lékárničky s velmi základním vybavením, tak pokročilejší produkty. Především zvažte, v jakých situacích byste mohli lékárničku potřebovat a kam a s kým cestujete. To vám pomůže určit kapacitu a počet základních věcí, které si s sebou můžete vzít. Důležité je také vědět, na jak dlouho cestujete. Při výběru lékárničky je vhodné zvážit dostupnost lékaře nebo zdravotnických středisek a to, zda budete na cestě potřebovat další léky nebo zásoby.  

Hmotnost a velikost jsou užitečné informace, pokud jste při turistice a cestování omezeni zavazadlem nebo jeho kapacitou. Nejdůležitější je, aby lékárnička měla pevný zip a suchý zip, aby vše zůstalo v bezpečí.  

Značky nabízející lékárničky 

V sortimentu sportovního obchodu Sportano.cz najdete lékárničky se základním i pokročilým vybavením. Vybavíme vás lékárničkami od výrobců, jako jsou Deuter, Tatonka nebo Ortovox. Rozhodně se vyplatí vzít si na cestu lékárničku, která se může hodit v každé nečekané situaci.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget