Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Turistické hole

Turistické hole: nordic walking, trekking a horská turistika 

Turistické hole jsou jedním ze základních prvků vybavení každého, kdo se vydává na kratší i delší výpravy. Musí být vybrány přiměřeně typu turistiky, typu terénu, intenzitě chůze a pokročilosti uživatele. Ve Sportanu najdete nabídku nejkvalitnějších holí pro nordic walking a treking výhradně od špičkových značek. 

Jak vybrat turistické hole pro nordic walking? Tipy 

Hole pro nordic walking by měly být především přizpůsobeny výšce sportovce. Proto se velké oblibě těší teleskopické tyče, u nichž lze libovolně nastavovat délku. V závislosti na výrobci mají různé systémy nastavení, například speciální vnější svorky nebo knoflíky.   

Dalším důležitým aspektem při výběru holí pro nordic walking je poutko. Jedná se o nenápadný, ale důležitý náramek umístěný na úrovni rukojeti. Je zodpovědný za udržování správné techniky chůze. Smyčka by také měla být nastavitelná, aby se dala optimálně přizpůsobit zápěstí. Musí pevně držet ruku, ale zároveň nesmí způsobovat tlak.   

Rukojeti kvalitních holí pro nordic walking jsou profilované a vyrobené z odolných materiálů, které zároveň zaručují pohodlné držení. Při jejich výrobě se používá kvalitní plast nebo přírodní korek. Díky tomu jsou příjemné na dotek a nezpůsobují poranění rukou.   

Špička je ta část hole, která je v přímém kontaktu se zemí. Pokud se túra koná na měkkém, nezpevněném terénu, měla by být špička ponechána odkrytá, aby se volně zabořila do země a poskytla dodatečnou stabilitu. Pokud je půda nebo sníh extrémně blátivý, měly by hole pro nordic walking obsahovat speciální destičky, které omezují pronikání hrotu kopí. Při chůzi po tvrdém podkladu, např. betonu, se budou hodit gumové zátky, které tlumí zvuk nárazu a chrání tyč i chodník před poškozením.   

Špičkové hole pro nordic walking jsou také vybaveny systémem tlumení nárazů. Díky tomu jsou vaše zápěstí ještě lépe chráněna před námahou a samotná túra je plynulejší a pohodlnější.   

Typy turistických holí z řady Sportano

Turistické hole je třeba vybírat podle typu aktivity. Tímto způsobem budou plnit svou funkci a chránit před možným zraněním.  

Trekingové hole snižují zatížení páteře a poskytují oporu a stabilizaci. Jsou vhodné pro trekking v proměnlivém terénu a s různou intenzitou. Pomáhají také udržovat rovnováhu na nerovném povrchu. Například hole značky LEKI vyrobené z vysoce kvalitního karbonu, vybavené korkovou rukojetí a zámkem s jádrem CLD a jednoduchým systémem skládání.   

Profesionální hole pro nordic walking musí být lehké a pohodlné. Například karbonové hole Trecime Tour s rukojetí z měkké a odolné pěny EVA a technologií zámku Wing Lock System, která zaručuje pevný úchop a stabilitu při rekreační turistice.  

Milovníci dynamičtější turistiky by měli sáhnout po trekingových holích pro horský běh od společnosti LEKI. Systém Trigger Shark 2.0, který je v nich použit, zajišťuje, že ruka je odlehčena a že síla je při odpichu účinně přenášena. Tyče LEKI jsou nastavitelné stisknutím tlačítka, takže si je každý uživatel může snadno přizpůsobit své výšce. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget