Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Turistické spacáky a deky

Spací pytle a turistické přikrývky - vyberte si model v obchodě Sportano 

Pokud se chystáte na vícedenní túru v horách, je spací pytel nezbytnou součástí vybavení. Pokud plánujete strávit noc venku, spací pytel nebo turistická přikrývka vám poskytnou dostatečný tepelný komfort a zároveň zaručí pohodlí při odpočinku a spánku. Ve Sportanu najdete kvalitní spací pytle a turistické přikrývky od značek jako Carp Spirit, Deuter, Exped, Ferrino, Outwell, Rab a Sea to Summit.  

Turistické, zimní nebo péřové - typy spacích pytlů 

Mezi typy spacích pytlů patří letní a zimní spací pytle, tj. určené pro použití v různých ročních obdobích. První typ je vhodný pro cesty při vyšších teplotách a měl by být vyroben pouze ze syntetické izolace v jedné vrstvě. Zimní spací pytel musí mít naopak dostatečnou výplň z prachového peří, aby jej bylo možné používat při mínusových teplotách. Nejlepší je zvolit vestavěný model s termolímcem (tzv. mumie), aby zakrýval co největší část těla a poskytoval ochranu před chladem. Třísezónní spací pytle jsou univerzální a použitelné od jara do podzimu. Jsou vhodné pro teploty kolem nuly. 

Jak vybrat správný spací pytel nebo cestovní přikrývku? 

Při nákupu spacího pytle byste měli zvážit typ použitého materiálu, konkrétněji jeho náplň. To má vliv nejen na pohodlí při odpočinku a spánku, ale také na tepelný komfort. Je použito přírodní prachové peří, které zaručuje vysokou hřejivost. Syntetika je naopak odolnější vůči vlhkosti a neztrácí rychle své tepelně-izolační vlastnosti.  

Je třeba vědět, že většina spacích pytlů má určitou úroveň tepelného komfortu. Ta je určena teplotním rozsahem podle normy EN 13537:  

  • komfortní teplota - nejnižší teplota, při které se žena cítí příjemně,  
  • hranice komfortu - nejnižší teplota, při které se člověk cítí příjemně,  
  • Extrémní teplota - nejnižší okolní teplota, při které může spánek ve spacím pytli způsobit podchlazení a je nebezpečný. 

Nejprve však zvažte podmínky a roční období, ve kterém budete spací pytel nebo přikrývku používat. Jiné výrobky se používají v létě, kdy není potřeba dalších izolačních vrstev, a jiné v zimě, kdy při trekingu mohou panovat velmi nízké teploty. Při vícedenních túrách je velmi důležitá hmotnost samotného vybavení. 

Na co se zaměřit při nákupu spacího pytle nebo cestovní přikrývky? 

Při nákupu spacího pytle nebo přikrývky byste měli pečlivě zkontrolovat všechny jeho prvky - prošití, zipy, výplň, hmotnost nebo rozměry v rozloženém a složeném stavu. Vyberte si takovou velikost spacího pytle, která se správně přizpůsobí vašemu tělu, nezpůsobí nepohodlí, ale zároveň poskytne teplo a pohodlí. Nejlepší je zvolit model s několikacentimetrovou rezervou, zejména pokud hledáte model na zimu, kde další objem zabírají silnější vrstvy oblečení.  

Kromě typu použitého materiálu a tloušťky syntetické izolace by měl být spací pytel nebo přikrývka vybaven technologií DWR. Zaručuje odolnost proti nasáknutí vody do materiálu, díky čemuž vlhkost sklouzne po povrchu materiálu. Takové řešení najdete ve spacích pytlích Rab nebo Deuter. Kromě toho dbejte na to, aby byl materiál odolný proti oděru a mechanickému poškození.  

Spací pytel nebo cestovní přikrývka - co si vybrat? 

Při pěší turistice se obvykle používá spací pytel typu mumie, což je výrobek se zúženými nohavicemi a vestavěnou kapucí. Celá konstrukce tak poskytuje maximální teplo a pohodlí. Naproti tomu turistická přikrývka, která má obvykle obdélníkový tvar, se používá spíše na rekreační cesty nebo kempování. Vyznačuje se horší schopností udržet teplo uvnitř. Pod látkou je však více místa na spaní.  

Pro turistiku v horách si vyberte spací pytel, který se přizpůsobí lidskému tělu a umožní vám udržet tepelný komfort za všech podmínek. Naopak na rekreační výlety v letních dnech si s sebou můžete vzít turistickou přikrývku. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget