Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Trekingové hole

Trekingové hole - vyberte si ty správné v internetovém obchodě Sportano 

Chodíte často po horách s těžkým vybavením? Trekingové hole vám při takových výletech pomohou. Uleví páteři a zvýší stabilitu těla při náročných výstupech a sestupech. Pomáhají vám udržet rovnováhu na obtížnějších úsecích stezky. V obchodě Sportano najdete kvalitní trekové hole značek jako FIZAN, GABEL, Black Diamond, Viking, LEKI, Komperdell nebo Masters. Stojí za to zvážit, zda si s sebou na cestu vzít hole, protože mohou být velmi užitečné při dlouhých túrách v horách.  

Skládací, karbonové, odpružené - typy trekingových holí 

Skládací trekingové hole lze rozdělit podle počtu použitých segmentů. Dvoudílné modely se skládají ze dvou prvků, přičemž velikost samotných tyčí není ve složeném stavu nejmenší a jejich připevnění k jinému vybavení může být obtížné. Mnohem častější jsou třídílné konstrukce, které se snadněji skládají a nezabírají mnoho místa. K dispozici jsou také čtyřsegmentové tyče - jak jistě tušíte, komfort při přepravě bude na nejvyšší úrovni. Jsou vhodnou volbou pro ty, kteří nemají dostatek místa na jejich uložení.  

Na druhou stranu volba trekingových holí s tlumením zajišťuje menší zátěž kloubů a zároveň ovlivňuje pohodlí při používání. Systém tlumení je navržen tak, aby tlumil nárazy při kontaktu s náročným terénem.  

Mezi typy trekingových holí jsou také modely vyrobené z hliníku nebo uhlíkových vláken. První materiál zaručuje pevnost a odolnost proti poškození, zatímco karbonové tyče jsou lehké a pohodlně se přepravují.  

Jak vybrat trekingové hole? 

Při výběru trekingových holí věnujte pozornost uzamykacímu systému, který umožňuje nastavit délku. Zaručuje přizpůsobení nejen výšce uživatele, ale také terénu a typu turistiky. Mezi uvedenými systémy existují tři typy. 

  • Vnitřní uzamykací systém - uzamykací systém se aktivuje otočením dvou segmentů, které nastaví tyče do správné polohy.  
  • Externí uzamykací systém - vyznačuje se snadnou a rychlou obsluhou a spolehlivostí. Délku tyčí můžete nastavit i jednou rukou bez použití větší síly. 
  • Hybridní uzamykací systém - je kombinací obou výše uvedených řešení, takže lze zvolený systém (vnitřní nebo vnější) použít v závislosti na aktuálních podmínkách nebo možnostech. 

Kromě toho si při výběru trekingových holí vyberte model, který vám nejlépe vyhovuje z hlediska skládání a přepravy. To je nesmírně důležité, protože hole nebudete potřebovat vždy, takže jejich uložení je důležité při dlouhých cestách. Na druhou stranu nízká hmotnost zařízení zajistí, že nebudete pociťovat žádnou další zátěž ve vztahu k vašemu ostatnímu vybavení. 

Kromě toho se podívejte na rukojeti holí, které by měly být pohodlné a vhodné pro dlouhé túry. Obvykle jsou vyrobeny z pěnových nebo pryžových materiálů. Pěnové rukojeti poskytují vysokou úroveň odolnosti a pohodlí a také lépe odvádějí vlhkost než gumové provedení. Důležitým faktorem při výběru jsou také špičky tyče, které jsou v přímém kontaktu se zemí. Obvykle se rozlišují vidlicové hroty, které jsou odolné proti poškození a nekloužou po povrchu. Jsou vynikající alternativou ke standardním ocelovým hrotům. 

Z jakých materiálů mohou být vyrobeny trekingové hole? 

Většina trekingových holí je vyrobena z hliníkové slitiny různé tvrdosti nebo z uhlíkových vláken. Tento materiál se vyznačuje pevností, tuhostí a nízkou hmotností. Karbonové trekingové hole se budou hodit lidem, kteří hledají lehké vybavení a zároveň malé rozměry. Hliník je však odolnější vůči prasklinám a poškození.  

Známé značky trekingových holí - produkty kterých výrobců se vyplatí koupit?  

Pokud hledáte funkční trekingové hole, značka GABEL nabízí model se systémem Fast Lock, který umožňuje rychlé nastavení délky pomocí přezek. Technologie T.C.S. - Top Click System umožňuje rychlé připevnění a odepnutí popruhu od rukojeti. Jednoduchým tahem nahoru nastavte délku tyčí a zapněte přezku. Značka Black Diamond má některé modely vyrobené z hliníku a rukojeť je z pohodlné pěny EVA s nastavitelným popruhem a zajišťovacím systémem. Jednotlivé tyče Masters mají systém Tip-Top, který umožňuje efektivní a snadnou výměnu košů, takže můžete model přizpůsobit aktuálním podmínkám. Pokud hledáte vybavení s vidlicovými hroty, trekové hole Viking mají hroty z tohoto materiálu. Jsou odolnější vůči poškození na různých površích.  
Ve Sportanu si můžete vybrat hole od profesionálních výrobců, kteří kladou důraz na bezpečnost a pohodlí při používání. Využijte náš zákaznický servis, který vám pomůže vybrat správný model trekingových holí podle vašich potřeb! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget