Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Halový volejbal

Volejbal - nejkvalitnější vybavení v obchodě Sportano 

Nabídka sportovního obchodu Sportano zahrnuje nejkvalitnější volejbalové vybavení a oblečení. Ať už hrajete profesionálně, nebo rekreačně, v sortimentu najdete mimo jiné kvalitní profesionální volejbalové míče, volejbalovou obuv, chrániče kolen, návleky a také volejbalové oblečení. Vybavíme vás potřebným příslušenstvím pro volejbal od renomovaných značek, jako jsou Mizuno, Wilson, SELECT, Mikasa, Kempa, Joma, Pure2Improve nebo Nike

Volejbal - pravidla a základní informace 

Ve volejbale se hraje mezi dvěma týmy, přičemž každý tým se skládá ze šesti hráčů. Na hřišti může být v jednu chvíli maximálně 12 osob, včetně obou týmů. V každém zápase čekají na vstup na kurt také náhradníci. Samotná volejbalová hra spočívá v odbíjení míče tak, aby jej soupeř nemohl odrazit na svém hřišti, přičemž každý tým má tři odbití - příjem, exhibici a útok. Volejbalový zápas se hraje na tři sety, přičemž každý set se skládá z 25 bodů. V některých situacích se hraje dodatečný set (tie-break), aby se zabránilo remíze. V tomto případě musí tým získat 15 bodů nebo o dva body více než soupeř, aby vyhrál.  

Pokud vás zajímá, jaké jsou rozměry volejbalového hřiště, tak samotná hrací plocha obdélníkového tvaru má rozměry 18 x 9 m. Na každé straně je volný prostor široký nejméně 3 m. Samotná hrací plocha by měla být co nejrovnoměrnější, vodorovná a rovná. Naproti tomu výška sítě ve volejbale je 2,24 m pro ženský volejbal a 2,43 m pro mužský volejbal. Kromě toho hrají chlapci ve výšce 2,35 m a dívky ve výšce 2,15 m. Šířka volejbalové sítě by měla být asi 1 m a její délka obvykle 9,5-10 m. 

Volejbalové míče, boty nebo chrániče kolen - čím se vyplatí vybavit? 

Volejbal je sport, při kterém dochází k častému kontaktu hráče s tvrdou zemí. Proto se při výběru oblečení vyplatí zvážit všechny doplňky, jako jsou volejbalové chrániče kolen, volejbalové návleky nebo chrániče. Například kolenní chrániče Mizuno Kneepad, které ve své konstrukci využívají polstrování VS-1 pro zvýšenou ochranu, zatímco systém DF Cut zajišťuje jejich dokonalé a pevné uchycení bez vůle. Díky tomu zůstanou vždy na svém místě.  

Kromě doplňků je důležitou součástí volejbalového oblečení také obuv. Volejbalová obuv by měla mít středně tvrdou podrážku, aby dostatečně tlumila nárazy a zároveň umožňovala obratnost. Například model Mizuno Wave Momentum je vybaven nejnovější technologií Mizuno Enerzy pro lepší tlumení a odezvu. Vybavte se také profesionálním volejbalovým oblečením - volejbalovým tričkem a volejbalovými šortkami

Pro halový volejbal je vhodné zvolit míč s odolným potahem ze syntetické kůže, který poskytuje měkký pocit a dlouhou životnost.  

Jak správně vybrat volejbalové doplňky, vybavení a oblečení? 

Volejbalové oblečení musí poskytovat volnost při prudkých skocích a obuv musí dostatečně tlumit. Vyplatí se vybavit se doplňky, které vás ochrání před zraněním nebo vám zajistí pohodlí během hry. 

Základní sada volejbalového oblečení se skládá z trička a krátkých šortek. Volejbalové oblečení je vyrobeno z lehkých materiálů s využitím moderních technologií, které zajišťují účinný odvod vlhkosti od pokožky. Použití těchto řešení zajišťuje pocit pohodlí i během vyčerpávajících zápasů nebo intenzivního tréninku.   

Volejbalová trička mají krátké rukávy nebo jsou bez rukávů, vyplatí se vybrat si střih, ve kterém se hráč cítí nejpohodlněji. Ty jsou ideální pro plážový volejbal, zejména v horkých dnech. Volejbalové šortky jsou přiměřeně krátké, aby neomezovaly v pohybu, zejména při hodech a příjmech. Dámské volejbalové šortky mají trochu jiný střih. Obvykle jsou více vypasované - jak horní, tak spodní část oděvu.  

U doplňků, volejbalových chráničů kolen a chráničů se zase výrobky hodí tak, aby při hře netlačily, ale zároveň nebyly příliš volné. Nesmí spadnout z nohy nebo způsobit nepohodlí během hry. Pokud jde o správný volejbalový míč, vyberte si model vyrobený z odolného materiálu s nízkou hmotností, aby se při hře bezpečně a pohodlně držel. 

Volejbalové příslušenství a vybavení - na které značky se vyplatí vsadit? 

Pokud hledáte profesionální volejbalovou obuv, vyberte si obuv od značek jako Joma, Maloja, Mizuno nebo Nike, kde najdete celoroční modely nebo modely pro jarní a letní sezónu. Volejbalové oblečení zase zahrnuje kvalitní volejbalová trička a šortky a také doplňky oblečení od značek Mizuno, Jomma a Tapedesign. Pokud hrajete halový volejbal, s odolným míčem neuděláte chybu. Ve Sportanu se můžete vybavit míči od značek jako Wilson, SELECT, Mikasa, Molten nebo Schildkröt, kde najdete modely vyrobené ze syntetické kůže, mikrovlákna, PU, pěny EVA nebo neoprenu. V našem sportovním obchodě si můžete vybrat také volejbalové chrániče kolen, volejbalové chrániče a návleky. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget