Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Neoprenové obleky pro triatlon

Triatlonové neopreny - vyberte si nejlépe padnoucí neopren v obchodě Sportano 

Přemýšlíte o tom, že začnete s triatlonem, nebo se chcete dostat na další úroveň tohoto sportu? Kromě správné tréninkové přípravy a cvičebního vybavení budete nepochybně potřebovat triatlonový neopren. Díky němu bude každý trénink ve vodě nejen pohodlný, ale také bezpečný. Především poskytuje dostatečnou ochranu před chladem a vynikající vztlak. Ve společnosti Sportano jsme zajistili nejvyšší kvalitu triatlonových pěn od značek Orca, sailfish a Zone3.  

Dámské, pánské, začátečnické - typy triatlonových neoprenů 

Triatlonový neopren je navržen tak, aby udržoval tělo v teple a zvyšoval vztlak. Při tréninku nebo soutěži je nejdůležitější tepelná ochrana, která vám umožní soutěžit a plavat v pohodlí. Kromě toho existují pěny různých velikostí a tlouštěk, obvykle mezi 2 a 5 mm. Čím je materiál silnější, tím lépe chrání před chladem. Mezi typy výrobků patří dámské triatlonové neopreny, které se od těch pánských příliš neliší. Především dámský střih je užší v pase a více vypasovaný, zatímco pánská triatlonová pěna zůstává o něco objemnější. Pro začátečníky je třeba zvolit vhodnou velikost pěny, aby neomezovala v pohybu. Je dobré vědět, že neoprén pro surfování nebo potápění se na triatlon nehodí - jsou jinak konstruované. Pokud s tímto sportem začínáte, vyberte si profesionální a padnoucí oblek.  

Jak si vybrat správnou triatlonovou kombinézu? 

Dobře zvolený triatlonový neopren musí zajistit vztlak a nadnášení a také snížit odpor vody při plavání. Další výhodou je ochrana před chladem a tepelnými ztrátami v otevřené vodě. Při výběru správné triatlonové kombinézy zvolte správnou velikost, aby nebyla příliš volná kolem krku, kam by mohla vniknout voda. V pěně byste se měli cítit co nejpohodlněji a její tloušťku si přizpůsobit svému plaveckému stylu a osobním potřebám. Začátečníci obvykle volí pěny se silnějšími panely v oblasti boků a nohou. Plavci s vysokým vztlakem volí tenké pěny o maximální tloušťce 3 mm. Zkušení plavci naopak volí tloušťku kolem 4-5 mm, protože potřebují dostatečný vztlak na celém těle. 

Kromě velikosti, tloušťky nebo materiálu udávají výrobci triatlonových neoprénů také teplotu, při které je možné neopren používat.  

Jak vybrat triatlonový neopren pro začátečníky? 

Zajímá vás, jaká je ta správná triatlonová kombinéza pro začátečníky? Měla by mít speciální prvky s vysokým vztlakem v oblasti boků a nohou. Tím se zlepší vaše plavecká pozice. Naopak v oblasti paží a ramen by měl být materiál dostatečně pružný pro dynamické pohyby. Pěna musí co nejlépe přiléhat k tělu, aby neomezovala v pohybu a byla prakticky jako "druhá kůže". Pěnové modely určené pro surfování nebo potápění nebudou vhodné.  

Oblékání triatlonové kombinézy v počáteční fázi může být obtížné. Triatlonový neopren by se měl oblékat postupně. Při natahování jemně uchopte další záhyby látky, nikoli již natažený materiál. Nohavice by měly být asi 4-5 cm nad kotníkem a po obléknutí spodní části začněte oblékat pouze rukávy.  

Triatlonový neopren - na které značky se vyplatí vsadit? 

V nabídce Sportano najdete profesionální triatlonové pěny značky Orca, které díky úpravě materiálů technologií SCS zajišťují lepší hydrodynamiku a vyšší rychlost. V závislosti na zvoleném modelu zaručují velkou flexibilitu a umožňují provádět plavecké pohyby plynule a bez omezení. Navrženo tak, aby maximalizovalo zvedání nohou a zároveň zlepšovalo držení těla. Značka Sailfish zase nabízí výrobky se speciální povrchovou úpravou, která snižuje třecí odpor ve vodě a zároveň umožňuje volný pohyb. Pěny navíc zaručují zvýšený vztlak a optimální polohu těla ve vodě. Pokud hledáte pěnu s pružným a racionálním tvarem, pak stojí za zvážení výrobky od společnosti Zone3. Některé modely mají speciální vztlakové panely, které usnadňují pohyb ve vodě.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget