Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Badmintonové výplety

Badmintonové struny - vyberte si správně se Sportano shopem

Kvalitní badmintonová struna je základem přesných a silných úderů šipek. Struny Sportano jsou vyrobeny z odolných vláken a splní očekávání začátečníků i zkušených hráčů. Vyberte si strunu, která přesně odpovídá vašim potřebám, a posuňte svou hru na vyšší úroveň se Sportanem. 

Badmintonové struny - jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak vybrat ty správné?

Síť, která je centrální částí rakety, tj. badmintonová struna, se liší tloušťkou vláken a silou, kterou je síť napínána. V závislosti na těchto dvou parametrech se mění síla a přesnost úderu i tlumení vibrací způsobených odrazem raketky. Na životnost sítě má vliv také tloušťka vláken a napínací síla. 

Čím silnější je struna badmintonové rakety, tím je odolnější proti oděru a roztržení. Z tohoto důvodu se silnější vazba doporučuje zejména lidem, kteří se hru teprve učí. Tenčí vlákna jsou citlivější na nesprávně provedené tahy, a proto se rychleji lámou a poškozují. Výhodou tenkých vláken je lepší cit pro šipky. To je důvod, proč si takovou strunu vybírají hráči badmintonu s vyšší úrovní dovedností

Zásadní význam má také napínací síla badmintonové rakety. Spodní hranice je 8 kg a horní hranice 15 kg. Silnější struna nemusí vždy znamenat zvýšení síly úderu. To platí pro lidi, kteří již zvládli techniku úderu a jsou schopni nasměrovat raketu na tzv. sweet spot. Jedná se o místo uprostřed rakety, které umožňuje nejpřesnější a nejsilnější úder. Správná technika úderu snižuje sílu, kterou vkládáte do pohybu ruky, a tím snižuje i riziko zranění. 

Začátečníkům se doporučuje používat 8-10 kg napětí. Hráč má sice menší kontrolu nad úderem, ale absorpce vibrací způsobených šipkami je vyšší. Síla, kterou se šipka odráží, je také větší. Tímto způsobem se začátečník vyhne reflexnímu zvýšení síly nárazu a možnému přetížení paže, které se projeví zánětem laterálního epikondylu pažní kosti, tzv. tenisovým loktem. 

Jak vyměním strunu v badmintonové raketě?

Pravidelná výměna strun v badmintonové raketě je velmi důležitá. Dlouhodobě používaná šňůra ztrácí své vlastnosti, což zhoršuje sílu a přesnost šipek. Má také vliv na opotřebení samotné rakety

Změnu struny je třeba zvážit vždy, když máte pocit, že tahy křidélek nejsou vhodné. Ne každý člověk, zejména na začátku, má však tento pocit. Proto je nejlepší vyměnit strunu každé tři měsíce. Struny badmintonové rakety by se měly vyměnit, i když na nich nejsou viditelné oděrky. Po takové době je již tak opotřebovaný, že neumožňuje správné ovládání raketoplánu. 

Starý provázek navíc ztrácí svou pružnost, i když se nepoužívá. Z tohoto důvodu výrobci nabízející badmintonové rakety pro profesionály často prodávají rakety bez napětí. Na životnost struny má vliv také vlhkost vzduchu a teplota. Aby se zabránilo smršťování a natahování strun, měla by být raketa skladována v izolovaném obalu a na suchém místě při pokojové teplotě. 

Napnutí rakety lze vyměnit ve specializovaném servisu, kde je stará síťka odstraněna strojem a nasazena nová. Zkušený servisní technik je schopen opravit raketu do 30 minut

Rozbalit popis Sbalit popis