• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Tenisové rakety pro děti

Výrobky: 71

View as
 1. Tenisová raketa Wilson Pro Staff 26 V13.0
  3 278,00 Kč
  2 667,00 Kč
  OS

  1

 2. Dětská tenisová raketa 140422
  2 944,00 Kč
  2 167,00 Kč
  0

  1

Tenisové rakety pro děti - nejlepší výběr modelů pro nejmenší v obchodě Sportano 

Raketové sporty jsou vynikající aktivitou pro nejmenší i o něco starší děti. Zlepšují pohybovou koordinaci, zvyšují kondici a dítě s nimi mnohem radostněji tráví čas aktivitami mimo domov. Pokud vaše dítě s tenisem teprve začíná nebo chce zlepšit techniku hry, vyberte správný model tenisové rakety. V nabídce Sportano.cz najdete kvalitní tenisové rakety pro děti od renomovaných značek, jako jsou Wilson, Tecnifibre, HEAD nebo BABOLAT.

Tenisové rakety pro děti - jak se liší od raket pro dospělé? 

Před výběrem správné tenisové rakety pro vaše dítě je důležité se podívat na konstrukci rakety, protože to, zda se s ní bude vašemu dítěti dobře hrát, závisí na materiálech konstrukce a výkonu, který má. Tenisové rakety se skládají z rukojeti a rámu, zbytek tvoří hlava, která je vyplněna napínákem nebo sítí.  

Rakety se dělí na dvě skupiny: modely určené pro dospělé a modely určené pro děti. Rakety určené pro dospělé jsou rakety s délkou rámu 27 palců a více. Kratší modely jsou obvykle dětské výrobky, často označované jako juniorské rakety. Hlavní rozdíl mezi raketami pro dospělé a dětskými raketami je ve velikosti, protože konstrukce nebo použití zůstává stejné. Při výběru modelů pro nejmenší je vhodné řídit se odhadovanou výškou dítěte. 26palcové rakety jsou určeny pro děti vysoké 140-155 cm, 23palcové pro 120-130 cm, 21palcové pro 105-120 cm, 19palcové pro 90-104 cm a 17palcové pro méně než 90 cm.

Výběr správné tenisové rakety pro děti 

Tenisová raketa pro děti by měla mít správnou velikost hlavy. To se promítá do síly úderu, kdy čím větší je, tím větší je plocha pro kontakt s míčem. Výsledkem je silnější úder, ale pro začínající hráče se doporučují rakety s větší velikostí hlavy. Jakmile dítě zvládne základy a získá větší jistotu ve hře, lze zvolit modely s menší velikostí hlavy, které umožňují přesnější pohyby a nezatěžují klouby, protože mají často menší hmotnost.   

Kromě velikosti rakety věnujte při výběru správného modelu pozornost také tloušťce rámu, která má vliv na sílu a přesnost úderu. Tenisové rakety pro děti jsou obvykle vyrobeny z pevných materiálů, které zaručují pohodlí při hře. Hmotnost samotné rakety je také důležitým parametrem a je třeba vzít v úvahu individuální preference dítěte, stejně jako rychlost jeho vývoje. Dítě s drobnou postavou bude volit spíše lehké rakety, zatímco dítě s vyvinutější postavou bude mít tendenci zvolit o něco větší model.  

Tenisové rakety pro děti jsou obvykle vyrobeny ze dvou typů materiálu: hliníku a grafitu. Hliníkové rakety jsou obvykle určeny pro začínající a středně pokročilé hráče, kteří se teprve zdokonalují ve svých dovednostech. Rámy raket z grafitu jsou určeny pro zkušenější hráče, kteří již zvládli techniku a přesnost hry.  

Značky nabízející kvalitní dětské tenisové rakety 

V sortimentu Sportano.cz najdete vysoce kvalitní tenisové rakety, které můžete přizpůsobit svému dítěti z hlediska délky, povrchu hlavy, rozložení strun, materiálu nebo hmotnosti. U nás si můžete vybrat modely od osvědčených výrobců, kteří kladou důraz na kvalitu výrobků, jako jsou BABOLAT, HEAD, Tecnifibre nebo Wilson. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný model, a pokud se vašemu dítěti nebude líbit, můžete jej do 30 dnů vrátit.  

Rozbalit popis Sbalit popis