Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cvičební podložky

Kvalitní fitness podložky a matrace v obchodě Sportano 

Kategorie Podložky a matrace na Sportano.cz nabízí široký výběr specializovaných produktů, které zajistí pohodlí a bezpečnost při každém tréninku. V nabídce našeho obchodu najdete podložky pro jógu a trénink, ale také matrace značek Joy in me, Gaiam, Gipara, Reebok, Schildkröt, adidas, HMS, Yoga Design Lab, Moonholi, inSPORTline nebo BenchK

Jóga, cvičení nebo puzzle - typy fitness podložek

Jedním z hlavních důvodů, proč používat podložky na cvičení při hodinách fitness, jógy nebo cvičení v posilovně, je zajistit si vhodný povrch. Je to forma ochrany proti uklouznutí, následkům pádu nebo proti chladu a nerovnému povrchu (např. při tréninku venku). Tréninková podložka slouží také jako akustická izolace - pohlcuje zvuky spojené s dynamičtějšími pohyby (např. skoky) nebo zvuky způsobené sportovním náčiním. Aby správně plnil svou funkci, musí být vybrán podle typu činnosti. 

Tréninková podložka

Klasická a nejuniverzálnější podložka obvykle vyrobená z neoprenu (syntetického kaučuku), díky které získáte lepší přilnavost k zemi a snížíte riziko uklouznutí nebo pádu během cvičení. Tréninková podložka je skvělá pro vnitřní i venkovní aktivity - tlumí zvuky vznikající při intenzivním cvičení, chrání před odřeninami a poskytuje tepelnou izolaci. 

Podložka na jógu

Nejtenčí typ mezi rohožemi - obvykle má tloušťku 2 až 3,5 mm. Podložka na jógu se vyznačuje vysokou protiskluzovostí, která zaručuje odpovídající stabilitu při provádění i velmi složitých ásan. 

Podložka pro puzzle 

Je navržen tak, aby chránil podlahu před možným poškozením, ke kterému může dojít při používání sportovního vybavení, jako je stacionární kolo, orbitrek, stepper, kettlebell nebo činky. Podložka puzzle také zajišťuje stabilizaci v případě mírně nerovného povrchu a minimalizuje hluk vznikající při používání různých typů tréninkového vybavení. Díky možnosti uspořádat je jako puzzle a různým barvám budete moci vytvořit nejen funkční, ale i vizuálně atraktivní cvičební plochu. 

Gymnastická matrace

Gymnastická matrace je silnější než žíněnka. Velmi dobře tlumí pády. Díky možnosti složení (může být dvoudílná nebo třídílná) se snadno skladuje, takže je ideální do malých místností. Používá se nejen pro gymnastiku nebo nápravná cvičení. Lze jej také použít k tréninku například s fitness míčem nebo medicinbalem pro lepší úchop a pohodlí. 

Jak vybrat podložku nebo matraci pro trénink? Tipy 

Při nákupu podložky na cvičení nejprve zvažte, k čemu ji budete používat. Správný výrobek zaručuje bezpečné cvičení. Věnujte pozornost kvalitním materiálům, jako je protiskluzová pryž, pěna EVA tlumící nárazy nebo plasty na bázi polypropylenu. Dbejte na správnou tloušťku podložky, protože pouze správně zvolená podložka pomáhá tlumit klouby a kosti. Obecně platí, že čím silnější podložka, tím lepší ochrana (zejména pro štíhlé lidi, starší osoby nebo při cvičení na tvrdém podkladu), ale mějte na paměti typ tréninku, pro který ji budete používat.  

Důležitými parametry při výběru podložky na cvičení jsou délka a šířka. Vyberte si produkty, které vám poskytnou určitou marži v obou oblastech. Předejdete tak nepříjemnému pocitu z neustálého korigování polohy.  

Pro bezpečné a pohodlné cvičení si vyberte podložku s velmi dobrou přilnavostí k zemi a odolností proti vodě. Podívejte se na další vybavení, jako jsou speciální popruhy/rukojeti nebo přepravní kufřík - usnadňují skladování a přenášení matrace. 

Ve Sportano.cz najdete profesionální fitness podložky a matrace, díky kterým bude váš trénink probíhat hladce a bezpečně. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget