• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Plavecké tašky a batohy

Výrobky: 47

View as
 1. HUUB Wetsuit Satchel Bag black A2-WSSB
  874,00 Kč
  790,00 Kč
  OS

  1

 2. Batoh Orca Openwater černá LA020001
  2 895,00 Kč
  2 632,00 Kč
  OS

  1

 3. Batoh Orca Voděodolný černý MA000001
  2 632,00 Kč
  2 474,00 Kč
  OS

  1

 4. Zoggs Sling Bag pink 465300
  264,00 Kč
  185,00 Kč

Plavecké tašky a batohy - praktické a pohodlné modely v obchodě Sportano.cz

Každý, kdo se věnuje plavání, ví, jak důležité je správné vybavení. Voda, slunce a vítr naše věci promoknou, a proto je tak důležité mít s sebou koupací tašku nebo batoh. Je nejen praktickým, ale i nezbytným doplňkem pro každého, kdo chce své věci k bazénu snadno přenášet. Na Sportano.cz nabízíme širokou škálu profesionálních plaveckých tašek a batohů značek jako TYR, arena, HUUB a Nike.

Kapacita plaveckého vaku – jaký vybrat?

Kapacita koupací tašky je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výběru koupací tašky nebo batohu. Správná kapacita tašky je zásadní, aby se do ní vešly všechny náležitosti, ale zároveň se zabránilo přetížení.

Kapacita plaveckého vaku závisí především na individuálních potřebách a preferencích uživatele. Lidé, kteří často využívají bazén nebo plavou na otevřených vodách, budou potřebovat větší tašku, do které se vejdou všechny potřebné plavecké doplňky, jako jsou žabky, brýle, čepice, ručníky nebo oblečení na převlečení.

Pro lidi, kteří plavou rekreačně a nepotřebují mnoho vybavení, bude vhodná menší taška. V tomto případě stojí za pozornost tašky o objemu 10-20 litrů, do kterých se vejdou základní věci, jako jsou žabky, ručník a převlečení.

Pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl a chtějí mít u sebe vše potřebné, stojí za pozornost vaky s objemem nad 30 litrů. Do takových tašek se vejdou nejen plavecké doplňky, ale také boty, voda, občerstvení a dokonce i notebook.

Při výběru kapacity plaveckého vaku se také vyplatí věnovat pozornost tomu, jak často bazén využíváme nebo plaveme ve volných vodách. Lidé, kteří plavou několikrát týdně, budou potřebovat větší tašku, do které se vejdou všechny nezbytnosti, a také náhradní oblečení a ručníky. Pro příležitostné plavce postačí menší taška.

Další vlastnosti plaveckých vaků a batohů – co je dobré vědět?

Při výběru plaveckého vaku nebo batohu se vyplatí věnovat pozornost nejen jejich kapacitě a materiálům, ale také doplňkovým funkcím, které mohou ovlivnit pohodlí a funkčnost při jejich používání.

 • Přihrádky a kapsy – Některé plavecké tašky a batohy mají více přihrádek a kapes, což usnadňuje organizaci a ukládání různých plaveckých doplňků. Užitečné jsou například kapsy na plavecké brýle, kapsy na kosmetiku, ale i speciální přihrádky na mokré plavky. Díky tomu je vše snadno dostupné a uspořádané.
 • Postroje a popruhy – mnoho plaveckých batohů má speciální popruhy nebo popruhy, které umožňují nosit batoh různými způsoby. Můžete jej nosit na zádech, na jednom rameni a dokonce jej připevnit na kolo. Díky tomu se batoh snáze nosí a jeho používání je pohodlnější.
 • Ventilační systém - některé plavecké batohy mají speciální ventilační systém, který zabraňuje nadměrnému pocení zad a zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. To se hodí zejména při dlouhodobém nošení batohu, kdy může pokožka otěhotnět a přispívat k nepříjemnému nepohodlí.
 • Integrované podložky - některé plavecké vaky mají integrované podložky, které umožňují pohodlné převlékání na pláži nebo u bazénu. Karimatka je umístěna na dně tašky a lze ji snadno vyjmout a položit na zem, takže se nemusíte bát, že vám dojde místo na převlečení.
 • Reflexní prvky - některé plavecké tašky a batohy mají reflexní prvky, které zvyšují viditelnost ve tmě a zlepšují bezpečnost při jejich používání. Díky tomu je snazší zahlédnout plavce nebo batůžkáře na silnici, což může znamenat velký rozdíl v rušných oblastech nebo při jízdě na kole.
Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget