Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plavecké ploutve

Plavecké ploutve - odolné a spolehlivé modely najdete v obchodě Sportano 

Plavecké ploutve jsou nezbytným vybavením, pokud chcete vytvarovat svou postavu a zlepšit efektivitu při tréninku. Jsou užitečné nejen pro potápění, ale také pro plavání, takže je mohou používat dospělí i děti. Pokud chcete zlepšit svou techniku, vyberte si kvalitní plavecké ploutve, aby byl trénink ve vodě efektivní a pohodlný. Ve sportovním obchodě Sportano nabízíme široký sortiment výrobků značek jako AQUA-SPEED, arena, Nike nebo Speedo

Konstrukce a provoz plaveckých ploutví 

Plavecké ploutve zlepšují efektivitu tréninku, formují postavu a posilují určité části těla, včetně nohou a paží. Zvyšují rychlost při plavání, snižují zatížení měst a umožňují efektivnější pohyb ve vodě. Při rozhodování o výběru správného modelu ploutví je důležité věnovat pozornost jejich typům a konstrukci. Především existují dva typy ploutví.  

  • Wellingtony - nosí se na bosé noze a musí těsně přiléhat k noze, aby se do nich nedostala voda. Nejlépe fungují při plavání v uzavřených vodních plochách.  
  • Páskové ploutve - vhodné pro plavání v moři a při potápění, kdy se nosí přes neoprenové boty (potápěčské boty).  

Kromě toho existují ploutve dvou délek: krátké a dlouhé. Krátké ploutve umožňují rychlejší dosažení rychlosti a nevyžadují velkou sílu. Jsou vhodné pro začátečníky a osoby, které neplavou pravidelně. Dlouhé ploutve naopak vyžadují správnou techniku plavání, a jsou proto určeny pro zkušenější plavce. Zapojují a ovlivňují většinu svalových partií.  

Plavecké ploutve lze také rozdělit na měkké a tvrdé. Parametr tvrdosti je mimořádně důležitým faktorem při výběru správného modelu. Pevné ploutve jsou vhodnější pro lidi, kteří se ve vodě cítí dobře a mají zkušenosti. K dosažení správné rychlosti vyžadují velkou svalovou práci. Měkké ploutve se naopak doporučují začátečníkům, protože nevyžadují tolik svalové práce a usnadňují provádění manévrů ve vodě.  

Jak si vybrat správné ploutve na plavání? 

Výběr ploutví na plavání závisí nejen na typu, tvrdosti nebo konstrukci. Za zvážení stojí také velikost, protože ploutve nemohou být příliš volné nebo příliš malé. Měly by co nejlépe přiléhat k noze, aby se do nich nedostala voda, ale zároveň by neměly tlačit a způsobovat odřeniny. Před nákupem je dobré změřit si ploutve na bosé noze, pokud se rozhodujete pro model s lýtkem, a poté udělat několik kroků a švihů ve vzduchu, abyste zjistili, jak ploutev funguje. Později zvažte tvrdost ploutví, kdy měkké vzory volí amatéři a začátečníci a tvrdé profesionálové a zkušenější lidé.  

Výběr správných ploutví pro výuku plavání 

Při výběru správných ploutví pro výuku plavání vybírejte nejen správný model z hlediska typu nebo délky, ale také tvrdosti. Tvrdost je zodpovědná za rychlost, s jakou se pohybujete ve vodě, přičemž čím tvrdší jsou produkty, tím větší rychlosti dosáhnete.  

Pokud s plaváním teprve začínáte nebo jste začátečník, je rozhodně lepší zvolit dlouhé, měkké ploutve na plavání. Zlepšují řízení ve vodě a při použití prkna zajišťují dostatečný vztlak a stabilitu. 

Výběr plaveckých ploutví pro děti 

Plavecké ploutve pro děti by měly být vybírány s ohledem na způsob nošení a možnost jejich nastavení. Především existují dvě možnosti, jak je nasadit - na bosou nohu nebo na neoprenové oblečení. Kromě toho by ploutve měly být nastavitelné, abyste je mohli přizpůsobit velikosti dětské nohy a aby mohly "růst" s dítětem, aniž byste museli kupovat další model. Dětské plavecké ploutve musí být pružné, aby pohyb ve vodě byl pohodlný a nebyl obtížný. Pro nejmladší plavecké nadšence jsou vhodné krátké ploutve. Nevyžadují velkou sílu, a proto je jejich používání v počátečních fázích pohodlnější.    

Značky nabízející ploutve na plavání 

Pokud hledáte ploutve na plavání, které jsou ergonomicky tvarované a navržené pro maximální odolnost ve vodě, vyberte si ploutve od společnosti Speedo. Většina modelů jsou dlouhé nebo krátké výrobky a jednotlivé modely jsou vybaveny moderní technologií 3D Foot Scan, která zajišťuje správné přizpůsobení, aby ploutve pevně držely na noze. Kromě toho si můžete vybrat ploutve značek Nike nebo ARENA, kde najdete ty správné modely pro pohodlné plavání. Pro děti si pořiďte ploutve na plavání od společnosti AQUA-SPEED, které mají speciální výztuhy, jež usměrňují vodu podél per a také snižují vibrace způsobené vodními turbulencemi. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget