Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plavecké desky a osmičky

Plavecké desky a osmičky - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Plavecká deska a osmička jsou základním vybavením, které má své hlavní využití při výuce a rozvoji dovedností v určitém plaveckém stylu. Zařízení usnadňuje uživateli udržet se ve vodě. Díky plaveckému prknu bude učení i zdokonalování techniky mnohem snazší a také bezpečnější. Děti a osoby, které se teprve učí plavat nebo se ve vodě necítí jistě, by se také měly vybavit tímto typem plaveckého vybavení. Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní plavecké desky a figuríny od profesionálních značek, jako jsou Speedo, Nike, TYR, AQUA-SPEED, FUNKY TRUNKS, arena nebo Funkita

Klasické plavecké desky a osmičky - jaký je mezi nimi rozdíl? 

Plavecká deska je velmi užitečná pomůcka, zejména pokud s plaváním začínáte nebo chcete zlepšit svůj styl a techniku. Především je zodpovědný za zvýšení bezpečnosti, protože vás účinně udržuje na hladině a uživatel se cítí jistě. Klasické plavecké desky jsou obvykle navrženy z pěny, která zajišťuje stabilitu, tuhost a dostatečný vztlak. K dispozici jsou také nafukovací plavecké desky, které jsou vyrobeny z plastu, takže vynikají nízkou hmotností a velmi snadnou přepravou a skladováním. Nafukovací plovací desky nezabírají mnoho místa, takže jsou velmi vhodné na cestování.  

Plavecké desky se liší nejen konstrukčním materiálem, ale zejména tvarem. Nejoblíbenější modely jsou eliptické nebo půlkruhové, které mají větší plochu pro snadnější uchopení a lepší udržení na vodě. Kromě toho je oblíbená také plavecká osmička, která je určena ke zdokonalení techniky plavání. Osmičku můžete libovolně držet v rukou nebo mezi nohama.  

Jak si vybrat správnou desku nebo osmičku na plavání? 

Pokud hledáte správné prkno, vyberte si model odpovídající vaší úrovni. Pokud jste začátečník, jsou větší prkna ideální pro stabilitu a vztlak. Menší modely jsou určeny pro zkušené plavce, kteří se ve vodě cítí pohodlněji. Plavecké desky se také vyrábějí v různých tvarech, jak již bylo zmíněno, klasické jsou modely obvykle s eliptickými nebo více kruhovými rozměry. Plavecké osmičky, jak název napovídá, mají tvar osmičky. Vyberte si správné prkno podle vlastních preferencí tak, aby poskytovalo nejen bezpečnost, ale i pohodlí.  

Důležitým faktorem při výběru plavecké desky je také materiál konstrukce, kde se obvykle používá tvrdá pěna. Je pokryta drsnou vrstvou, která usnadňuje uchopení a zvyšuje přilnavost. Větší stabilitu a bezpečnost poskytují prkna s držadly nebo otvory a takové modely často najdete mezi dětskými plaveckými prkny.  

Plavecké desky a osmičky pro děti 

Při výběru plavecké desky nebo osmičky pro dítě je důležité vybrat správnou velikost a tvar. Malá plavecká deska je řešením pro děti, které se již ve vodě cítí dobře, protože neposkytuje dostatečnou stabilitu. Pro učení je lepší zvolit velkou plaveckou desku a osmičku na plavání. Správně tvarovaná sedačka zaručí pohodlí a bezpečnost a vaše dítě se rychle neunaví. Pokud hledáte kompaktní model, nafukovací dětská plavecká deska bude pohodlným řešením s nízkou hmotností.  

Velikost plaveckých desek a osmiček 

Velikost desek a osmiček pro plavání si vyberte podle úrovně svých dovedností a zkušeností. Pro začátečníky a starší děti, které se teprve učí plavat, jsou vhodnější větší prkna - delší a širší. Jsou stabilnější a plavnější, což usnadňuje korekci manévrů a chyb. Začátečníci se cítí mnohem pohodlněji, když používají velký kiteboard. Menší prkna jsou naopak určena pro zkušené uživatele, kteří si ve vodě věří.  

Plavecké desky a osmičky - značky, na které se dá vsadit 

Ve Sportanu máme profesionální plavecké desky jak klasické modely, tak osmičky. Pokud hledáte osmičky na plavání, podívejte se na produkty značek FUNKY TRUNKS, Funkita, TYR, AQUA-SPEED nebo ARENA v různých velikostech a grafických variantách. Na druhé straně najdete klasické plavecké desky s půlkruhovým a eliptickým tvarem od značek Funkita, Speedo, Nike, ARENA nebo AQUA-SPEED. Plavecké desky a osmičky pro děti vybírejte z modelů značek AQUA-SPEED a TYR, které jsou potaženy vzorem, jenž ztěžuje sklouznutí desky a zaručuje bezpečné uchopení. 

Rozbalit popis Sbalit popis