Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Nádobí

Kuchyňské nádobí - objevte širokou nabídku odolných modelů v obchodě Sportano 

Kempování je jednou z aktivních forem pobytu v blízkosti přírody a týká se jak spaní ve stanu, tak přesunů v obytném voze. Při horské turistice je dobré vzít si s sebou potřebné vybavení, abyste si mohli dát teplé jídlo a dodat si energii na zbytek túry. Ve Sportanu najdete kvalitní kuchyňské potřeby, jako jsou menisky, turistické hrnce, turistické příbory, láhve a lahve na vodu. Poskytneme vám vybavení pro přípravu jídla od osvědčených výrobců, jako jsou Tatonka, Salewa, Sea to Summit, RidgeMonkey, Spokey, Kambukka, Easy Camp, CamelBak nebo FOX International

Menisku, hrnce, talíře nebo cestovní příbory - kterými cestovními doplňky a nádobím se vyplatí vybavit? 

Při cestě na stezku nebo při kempování je dobré vzít si s sebou nádobí na jídlo, například menisku na večeři nebo turistické hrnce, které by měly vydržet vyšší teploty. Obvykle jsou vyrobeny z materiálů, jako je hliník, nerezová ocel nebo titan. Pokud máte jen trochu místa, vyplatí se vzít si s sebou cestovní vařič na přípravu čerstvých jídel. Pokud máte s sebou hotové jídlo, postačí nádoby na jídlo nebo nádobí, které udrží jídlo a pití teplé. Pro pohodlné stravování se vám bude hodit sada cestovních příborů, sada cestovních hrnců a cestovních talířů. Pokud si chcete vzít nápoj, například kávu, čaj nebo vodu, je k dispozici cestovní láhev nebo bidon. Některé bidony s tepelnou konstrukcí udržují nápoj teplý nebo studený po delší dobu. Z kempingového příslušenství se můžete vybavit nádobami na jídlo a vodu a také grilovacím náčiním, pokud s sebou na kempování máte grilovací soupravu. 

Jak si vybrat správné turistické nádobí? 

Při výběru správného nádobí by se měla řídit kompaktností výrobků, jejich nízkou hmotností a univerzálností. Kromě toho musí být nádobí žáruvzdorné a odolné, takže je ideální pro venkovní použití. Vybrané výrobky, jako jsou menisky, hrnce nebo láhve, by měly být schopny udržet jídlo a nápoje dlouho horké. Vyberte si nádobí, které neklouže, má správnou kapacitu podle vašich potřeb a snadno se udržuje v čistotě.  

Hmotnost ovlivňuje nejen velikost nádobí, ale také materiály, ze kterých je vyrobeno. To se projevuje nízkou hmotností, tepelnou odolností a trvanlivostí. Nejčastěji se setkáte s ocelovým nádobím, které udrží pokrm dlouho teplý a je také levné a odolné. Modely vyrobené z titanu se naopak vyznačují nízkou hmotností a rychlým zahříváním. Jejich cena je však ve srovnání s výrobky z oceli a hliníku vyšší. Hliníkové doplňky jsou velmi oblíbené díky své nízké hmotnosti, ale bohužel nejsou odolné proti poškození. V poslední době jsou oblíbené také skládací silikonové soupravy, které se velmi snadno přepravují.  

Jak se staráte o své turistické nádobí? 

O nádobí se vyplatí pečovat, zejména pokud chcete, aby vám vydrželo na mnoha túrách a výletech. Po každém použití nádobí je třeba nádobí řádně očistit od zbytků jídla, nejlépe houbou nebo hadříkem, aby nedošlo k poškození výrobku. Nádobí tak vydrží déle. Po umytí menisku a hrnců je důkladně otřete hadříkem nebo papírem, abyste si do batohu nebo tašky neukládali mokré nádobí. Přizpůsobte typ použitého mycího prostředku typu plastu, ze kterého jsou výrobky vyrobeny. Při cestování je dobré dát nádobí do obalů, aby se na cestách nepoškrábalo.  

Nádobí pro turisty - jaké značky vybrat? 

Pokud hledáte menisku na oběd a turistické hrnce, ve Sportanu nabízíme kvalitní výrobky značek Campingaz, Sea to Summit, RidgeMonkey, Delphin, FOX International a Tatonka. U nás najdete také turistické příbory a talíře v jednotlivých verzích i sadách. Při kempování a cestování se vám jistě bude hodit turistická láhev nebo láhev, do které si můžete dát svůj oblíbený nápoj. Některé termální modely udržují nápoj teplý, takže si láhev můžete vzít s sebou na trasu. Mezi bidony a láhvemi jsou doporučovány výrobky od společností Spokey, Salewa, Kambukka a CamelBak

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget